• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Kehaline aktiivsus tõstab koolilaste heaolutunnet ning õpivõimekust

Kehaline aktiivsus tõstab koolilaste heaolutunnet ning õpivõimekust
Artikkel

Pikka aega ühes asendis istumine väsitab, mõjub halvasti tervisele ning langetab töövõimekust. See on üldteada tõsiasi, mida võetakse arvesse täiskasvanutele töökohtade planeerimisel. Kuid meie AJ Grupis usume, et sama palju tähelepanu ning hoolt on vaja rakendada ka õpikeskkondade loomisel. Seetõttu leiab meie valikust aktiivset koolimööblit, mis võimaldab lastel hõlpsasti oma kehaasendit muuta ning püsida liikumises terve päeva jooksul.

 

On ütlematagi selge, et keskkond haridusasutustes peab olema sama hea kui kaasaegses kontoris. Õppimine on noore inimese töö, mille tulemuslikkust toetavad samuti ergonoomilised sisustuslahendused. Ennekõike peaks lapsed saama oma tööasendit päeva jooksul regulaarselt muuta, mistõttu on oluline valida koolimööbel, mis liikumist võimaldab. Pöördume hiljem mööbli juurde tagasi, kuid kõigepealt räägime mitmekesisuse vajalikkusest.

 

Aktiivsetest koolipäevadest võidavad kõik
Inimene on loodud liikuma, mistõttu saab füüsilisest aktiivsusest kasu nii keha kui ka aju. Ajutegevuse perspektiivist parandab liikumine vereringet, mis omakorda annab meile rohkem energiat, muudab tähelepanelikumaks ning tõstab keskendumisvõimet. Samuti tunneme end liikudes mugavamalt, mis käivitab loovuse ning lihtsustab teistega koostöö tegemist. Ühtlasi parandab füüsiline aktiivsus õpivõimekust, mis aitab kaasa uute teadmiste omandamisele ning hõlbustab õpetajate tööd. Seega saavad kõik osapooled kasu aktiivsematest koolipäevadest.

 

 

Positiivne tõuge parema tervise ja heaolu saavutamiseks
Liikumine aitab tugevdada luu- ja lihaskonda, mis on eriti oluline just kasvueas lastele. Samuti mängib elustiil rolli heaolutunde tekkimisel nii hetkel kui ka hilisemas elus. Lisaks sellele, et kehaline aktiivsus parandab kordinatsiooni ning muudab keha nõtkemaks, aitab see ennetada südame- ja veresoonkonna haigusi, teise tüübi diabeeti ning ülekaalulisust juba lapseeas. Liikumine toetab ka vaimset tervist ning aitab vältida stressi ja depressiooni. Seetõttu on oluline lastele juba noores eas selgitada, kuivõrd oluline on liikumine, et aidata kaasa elukestvate tervislike harjumuste tekkimisele.

 

Uus istu-seisa tüüpi klassilaud, mis võimaldab hõlpsat tööasendi muutmist
Üha rohkem teadvustatakse liikumise olulistust ka koolipäevade sees, millest tulenevalt on märkimisväärselt tõusnud nõudlus erinevate aktiivse klassiruumi sisustuslahenduste järele. Seetõttu arendame ka meie pidevalt oma koolimööbli sortimenti. Kõige värskem liige tootevalikus on Adjust – istu-seisa tüüpi klassilaud, mis pakub õpilastele võimalust muuta kehaasendit ning veeta aktiivseid koolipäevi. Tänu gaasivedru abil reguleeritavale kõrgusele on laud hõlpsasti liigutatav ning paigutatav, sest ei vaja elektrivõrku ühendamist. Kuid meie istu-seisa tüüpi õpilaslaudade valik ei ammendu siinkohal – saadaval on veel Arise ja Ascend laudade mudelid, mis mõlemad pakuvad noortele mugavust ning aitavad neil tunda end veelgi paremini.

 

 

Valik tooteid aktiivseteks koolipäevadeks
Klassiruumi sobivad suurepäraselt aktiivsed istumislahendused, nagu näiteks tasakaalutoolid, istepallid ja sadultoolid. Nende unikaalne disain haarab kerelihased töösse, ilma et õpilane ise pingutust märkaks. Lisaks on mitmetel õpilastoolidel, nagu näiteks Yngve mudelid, spetsiaalne iste, mis võimaldab istuda toolil erinevat pidi, aidates lastel leida mugavaim asend. Tasakaaluplaadid ning pedaaltrenažöörid on samuti nutikad lahendused, mille eeliseks on see, et neid saavad lapsed hõlpsasti omavahel jagada.

 

 

Esimesed sammud eesmärgi suunas
Millised võimalused on lastel juba täna tööasendi regulaarseks muutmiseks ning keskendumisvõime parandamiseks? Kui ootad kiiret muutust, siis soovitame varustada mõned klassid kahe või kolme istu-seisa tüüpi laua ning aktiivse istumislahendusega, mida saavad õpilased kordamööda kasutada . See on suurepärane lähtepunkt eesmärgi saavutamiseks – muuta aktiivsed harjumused loomulikuks osaks õpilaste koolipäevast.


Soovid rohkem nõuandeid aktiivse klassiruumi sisustamiseks, mis toetaks õpilaste arengut ning võimekust? Loe lisaks artiklist “Aktiivne klassiruum toetab loovust ja tulemuslikkust” ning “Aktiivses klassiruumis on sisustus osa edu valemist”.

Eelpool mainitud tooted
Istepall Corbridge, Ø 650 mm, tumehall
Istepall Corbridge, Ø 650 mm, tumehall
Art.nr. 253241
 • Treenib lihaseid
 • Tagab parema rühi
 • Stimuleerib vereringlust
Kokkupandav isteratas
Kokkupandav isteratas
Art.nr. 23403
 • Kokkupandav
 • Laua all kasutatav
 • Lihtsalt kasutatav
Õpilaslaud Adjust, 700 x 600 mm, seatav, helisummutav, antratsiit/ kask
Õpilaslaud Adjust, 700 x 600 mm, seatav, helisummutav, antratsiit/ kask
Art.nr. 3436702
 • Seatav kõrgus
 • Mürasummutav kõrgsurvelaminaat
 • Julgustab kehaasendit muutma