Kuidas valida vajadustele vastav kontorikapp või -riiul

Hästi läbimõeldud hoiustamislahendused muudavad tööelu lihtsamaks ja aitavad kaasa meeldiva interjööri loomisel. Millele mõelda kontorikappi valides? Millised valikud on saadaval? Antud artikkel juhib tähelepanu mõningatele teguritele, mida tuleks kaaluda enne hoiukapi või riiuli tellimist töökeskkonda.

Igas töökeskkonnas on vaja erinevaid hoiustamislahendusi. Õnneks on saadaval lai valik kappe ja riiuleid, mis loovad sisustamisel võimalusi – näiteks saab neid kasutada ruumijagajatena. Dünaamilise lahenduse loomiseks kombineerige kappe raamaturiiulitega. Nii saad ühtaegu hoida vajalikud töövahendid, dokumendid ja kaustad silma alt ära kui ka asetada nähtavale kohale tänukirju, raamatuid, dekoratiivelemente või isegi taimi. Samuti on võimalik kombineerida ühest mööbliseeriast kõrgeid ja madalaid kappe ning riiuleid, et luua ühtne sisustus läbi kõigi tööruumide.

Eriilmelised hoiukapid
Laminaatkattega mööbliplaadist hoiukapid on praktilised ning taskukohased. Materjal vajab väga vähe hooldust ning talub kergemal määral niiskust ja vedelikke. Pealispind on samas tugev, sile ja kriimustuskindel, sobides tänu sellele pea igasse keskkonda.

Vineerist viimistlusega kappidel on kõige pealmiseks materjaliks õhuke kiht puitu, mis loob eheda üldmulje. Naturaalse materjali värvitoon muutub ajas ning võivad tekkida nähtavad kulumisjäljed.

Pulbervärvitud metallist kapid on väga vastupidavad ja sobivad keskkonda, kus on oluline vastupidavus või soovitakse luua tööstuslikus stiilis sisustuslahendust. Metallist riiuliplaatidel on suurem kandevõime kui puidust riiuliplaatidel ja seetõttu sobivad need suurepäraselt just arhiivi.

Avatud raamaturiiulid on samuti saadaval erineva suuruse, materjali ja disainiga. Avatud hoiustamislahendus sobib enamikesse keskkondadesse ning võimaldab seada nähtavale kohale aukirju ja tunnustusi, dekoratiivesemeid ning isegi taimi.

Erinevat tüüpi uksed

  • Klassikalised uksed tagavad hea ülevaate kogu kapi sisust.
  • Liuguksed on suurepärane valik kitsastesse ruumidesse.
  • Rulooustega on kapp täielikult avatav, kuid samas ei võta uksed üldse ruumi.

Lukustatavad hoiustamislahendused
Kas soovite hoida ära kõrvaliste isikute ligipääsu kapi sisule? Vali võtmelukk, kui kapp on mõeldud personaalseks kasutamiseks. Elektroonlise koodlukuga saavad kapile ligipääsu soovitud arv inimesi ilma tüütu võtmehalduseta.

Kohandatav hoiukapi sisu
Valides seatavate riiuliplaatidega mudelid saad lihtsalt kohandada hoiustamislahendust vastavalt vajadusele. Lisaks on saadaval täiendavad riiuliplaadid ja nutikad sisumoodulid. Erinevad blanketilahtrid ja hoiukarbid aitavad dokumente sorteerida ja vajamineva kiirelt leida.

Lai või kitsas, kõrge või madal
Kui töökeskkonnas on piisavalt vaba põrandapinda, on mitu üksteise kõrvale asetatud madalat kontorikappi visuaalselt kaunis alternatiiv kõrgetele kappidele. Madalate kappide peale on võimalik asetada hoiukaste, printereid, taimi või dekoratiivesemeid. Kui põrandapind on limiteeritud, tuleks paigutada seina äärde aga võimalikult kõrged kapid, et saavutada vajalik mahutavus. Näiteks on võimalik enamus kappe üksteise otsa virnastada või asetada hoopis avatud riiul hoiukapi peale.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.