5 parimat istu-seisa tüüpi lauda

5 parimat istu-seisa tüüpi lauda
 

Reguleeritava kõrgusega laudade populaarsus kasvab peadpööritava kiirusega, mis on omakorda toonud kaasa selle, et turule on jõudnud määramatult palju erinevaid valikuid. Kuidas kõigi nende võimaluste hulgast leida endale sobivaim istu-seisa tüüpi laud?

Millele mõelda enne valiku langetamist:

 • Kui palju vaba ruumi Sul on?
 • Milline on Sinu eelarve?
 • Kui sageli Sa lauda kasutad?

Kui soovid rohkem nõuandeid sobiva töölaua valimiseks, siis loe lisaks meie artiklit 'Kuidas valida õige kontorilaud?'.

Käesolevas artiklis toome välja viie erineva istu-seisa laua eelised ning anname nõu, millele ostuprotsessis tähelepanu pöörata. Kõik selleks, et leiaksid endale parima ergonoomilise kontorilaua.

Siin on meie viis soovitust AJ Tooted istu-seisa tüüpi laudade valikust.

Parim taskukohane istu-seisa tüüpi laud

Reguleeritav kirjutuslaud Flexus 

Eelised:

 • Taskukohane hind
 • Hõlpsasti kasutatav
 • Elektriliselt reguleeritav
Flexus seeria pakub kõiki istu-seisa laua peamisi omadusi väiksema hinnasildiga. Laud on varustatud ühe võimsa mootoriga, mis tagab sujuva kõrguse reguleerimise vaid nupule vajutusega. Flexus laua tõstekiirus on 25 mm/sek, madalaim töökõrgus 700 mm ja kõrgeim 1170 mm ning kandevõime 100 kg.

Värvivalik, mis koosneb valgest, tumehallist ja pöögi toonist, pakub lahendust nii klassikalisema stiili austajatele kui ka neile, kes eelistavad kaasaegsemat värvikombinatsiooni. Laminaadiga kaetud lauaplaat on hõlpsasti puhastatav, kriimustuskindel ning varustatud kahe kaabliavaga, mis aitavad organiseerida seadmete lahtiseid juhtmeid. Stabiilne T-raam on valmistatud metallist ning viimistletud kestva pulbervärviga. Raamil ei ole tugitala, tänu millele on laua all piisavalt jalaruumi.

Parim käsitsi reguleeritav istu-seisa laud

Reguleeritav kirjutuslaud Attune 

Eelised:

 • Ei vaja elektritoidet
 • Kallutatav lauaplaat
 • Kompaktne
Tegemist on AJ Toodete väikseima seisulauaga, millel on reguleeritava kõrgusega raam, kallutatav lauaplaat ning piduritega rattad. Attune laua madalaim töökõrgus on 770 mm ja kõrgeim 1130 mm ning kandevõime 10 kg. Tänu kompaktsele suurusele ning sujuvalt veerevatele ratastele on laud Attune hõlpsasti teisaldatav ning kohandatav vastavalt erinevate kasutajate vajadustele.

Töötasapind on lihtsasti tõstetav ja langetatav vajutades jalgpedaali, mis vabastab tõstevedru. Kuna kõrguse reguleerimiseks ei ole vajalik elektriühendus, siis jääb laua liigutamisel ära tüütu toimetamine toitekaablitega. Lauaplaat on kallutatav, et saaksid leida parima asendi sülearvutiga tööks. Stopper lauaplaadi ääres hoiab süle- või tahvelarvuti kindlalt paigal.

See laud sobib suurepäraselt nii väiksemasse kontorisse, ühistööruumi, klassiruumi kui ka kodukontorisse, kuna seda saab ruumisäästlikult hoiustada. Lihtsalt langeta laud madalaimasse asendisse, keera lauaplaat püstisesse asendisse ning veereta laud soovitud kohta, kus see ei jää teistele tegevustele jalgu.

Parim istu-seisa laud igapäevaseks tööks

Reguleeritav kirjutuslaud Modulus 

Eelised:

 • Sujuv ja kiire
 • Erinevad värvivalikud
 • Eriti pikk tõstevälp
Kahe mootoriga varustatud ergonoomilisel kontorilaual on kõik omadused, mida vajad tegusateks tööpäevadeks. Sel on tavapärasest pikem tõstevälp (vahemaa kõige madalamast kõige kõrgema asendini), tänu millele on laud kohandatav vastavalt erinevate kasutajate vajadustele või kombineeritav mis tahes toolidega. Modulus laua tõstekiirus on 40 mm/sek, madalaim töökõrgus 640 mm ja kõrgeim 1290 mm ning kandevõime 120 kg. Võimalus salvestada personaalne istumis- ja seismiskõrgus tagab, et lauaplaat liigub ühe vajutusega kõige mugavamale kõrgusele.

Kirjutuslaual on stabiilne tugitalata T-raam, tänu millele on laua all piisavalt jalaruumi. Raam on varustatud takistusanduriga, mis reageerib koheselt mis tahes objektile lauaplaadi liikumise trajektooril ning seiskab mootori, et vältida võimalikke vigastusi. Lauaplaat on kaetud väga vastupidava ning hõlpsasti puhastatava laminaadiga. Laminaatkattega lauaplaatide valikus on nii must, valge, tamm kui ka kask, mis on kombineeritavad musta, valge või halli metallraamiga, pakkudes rohkelt meelepäraseid kombinatsioone.

Parim istu-seisa laud kodukontorisse

Reguleeritav nurgalaud Novus 

Eelised:

 • Kompaktne nurgalaud
 • Mahukas töötasapind
 • Kaasaegne disain
See kompaktne nurgalaud Novus on suurepärane valik kodukontorisse. Nurgalauaga on Sul piisavalt suur töötasapind ilma, et peaksid loovutama selleks ülemäära palju põrandapinda. Valikus musta, valget ja savihalli värvi lauaplaadiga mudelid, millele lisab omapära kontrastne äär. Raamide valikus on nii must kui ka valge.

Elektrimootor on peidetud tagasihoidliku raami sisse ning hõlpsasti juhitav vaid nupule vajutusega. Novus laua tõstekiirus on 40 mm/sek, madalaim töökõrgus 725 mm ja kõrgeim 1195 mm ning kandevõime 60 kg. Võimalik salvestada laua mällu personaalne istumis- ja seisukõrgus, mis tagab, et laud liigub hõlpsasti sobivale töökõrgusele.

Parim istu-seisa laud paberitööks

Reguleeritav kirjutuslaud Modulus 

Eelised:

 • Eriti suur töötasapind
 • Sujuv ja kiire 
 • Eriti pikk tõstevälp
Kolme mootoriga varustatud kontorilaua kõrgus on vaatamata suurele lauaplaadile siiski kiirelt, vaikselt ja sujuvalt reguleeritav. Nurgalaud on varustatud takistusanduriga, mis aitab vältida laua või ümbritseva kontorimööbli vigastamist kõrguse reguleerimisel. Sel on tavapärasest pikem tõstevälp (vahemaa kõige madalamast kõige kõrgema asendini), tänu millele saab iga kasutaja leida endale sobivaima asendi nii istumiseks kui ka püsti seismiseks. Modulus laua tõstekiirus on 40 mm/sek, madalaim töökõrgus 640 mm ja kõrgeim 1290 mm ning kandevõime 120 kg.

Kuna raamil puudub tugitala, siis jääb laua alla rohkelt jalaruumi. Lauale on võimalik paigaldada ka esipaneel, mis tagab rohkem privaatsust ning varjab kontoriseadmete kaableid. Nurgaga lauaplaadile mahub vaevata kõik vajalik, sealhulgas kuvar ja klaviatuur ning rohkelt kaustu, dokumente, jooniseid või muid töövahendeid. Lauaplaat on kaetud väga vastupidava ja hõlpsasti puhastatava laminaadiga ning saadaval nii klassikalistes kui ka kaasaegsemates värvitoonides nagu tamm, kask, must ja valge.

Parim istu-seisa laud kokkuvõttes

Reguleeritav kirjutuslaud Modulus 

Modulus seeria seisulauad üheskoos oma funktsionaalsuse ning laia valikuga värvide ja suuruste osas, on parim investeering kaasaegsesse töökeskkonda, pakkudes kasutajatele võimalust muuta oma tööasendit päeva jooksul. Modulus seeria ergonoomilisi laudu iseloomustab suur tõstevälp, võimsad mootorid ning kiire kõrguse reguleerimine, vastupidav viimistlus ja maitsekas disain, mis muudab laua hõlpsasti kombineeritavaks mis tahes teiste mööbliesemetega.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.