Kuidas valida töökotta vastupidav ja otstarbele vastav töölaud

Kuidas valida töökotta vastupidav ja otstarbele vastav töölaud

Kas oled otsimas uut töölauda? Ja Sa ei ole päris kindel, milline mudel Sulle kõige paremini sobib? Õige töölaud on loodud just nende ülesannete ja keskkonna jaoks, kus seda kasutatakse. Allpool oleme välja toonud mõned tegurid, mida töölaua valimisel silmas pidada, et otsuse langetamine oleks muretum.
Mehaanik toetub vastu metallist töölauda

Kui suurt koormust peab töölaud taluma?

Kõigepealt tuleks endale selgeks teha, mille jaoks töölauda kasutad. Kas vajad seda pakke-, montaaži- või metallitöödeks? Või hoopis tööriistade hoiustamiseks? See on esimene samm funktsionaalse töölaua suunas, mis vastaks Sinu ootustele ja vajadustele.

Kindlasti on oluline, et töölaud oleks vastupidav ja stabiilne, kuid kandevõime vajadus sõltub eelkõige tehtava töö iseloomust. Pakke- ja kergemad montaažitööd ei vaja maksimaalse kandejõuga lauda, kuid näiteks rasketeks metallitöödeks on see esmatähtis. Meie valikust leiad mudeleid, mille kandevõime on kuni 750 kg ühtlase jaotuse korral.

Sobiva töölaua leidmiseks tuleb arvesse võtta veel teisigi tegureid, nagu näiteks erinevad lauaraami funktsioonid või töötasapinna materjal. Lisaks mõtle ka tulevikuvajadustele - millised on need ülesanded, mis võivad kaasneda ettevõtte arenguga? Nii väldid olukorda, mil uus töölaud ei täida kõiki ootusi ja vajab juba üsna pea asendamist.


Otsid lahendusi kaupade tõhusaks pakkimiseks?
Manuaalselt reguleeritav töölaud
Mees istub töölaua taga reguleeritaval töötoolil

Kui paindlikku töökohta Sa vajad?

Fikseeritud või reguleeritava kõrgusega töölaud?
Fikseeritud ehk staatilise töölaua kõrgust ei ole võimalik muuta. See on sobiv valik, kui Sinu tööasend on peamiselt istuv ning ei muutu protsessi käigus. Samuti siis, kui laual on enamasti vaid üks kasutaja.

Seevastu reguleeritava lauaga on Sul võimalik töötada nii istudes kui ka püsti seistes. Lisaks saab laua kõrgust individuaalselt kohandada erinevate inimeste jaoks sõltumata nende kasvust või eelistustest, mis tagab parema ergonoomika.

Reguleeritava kõrgusega raame on kahte sorti – käsitsi seatavad ning elektriliselt reguleeritavad. Kui teed lihtsamaid töid, mis ei eelda sagedast tööasendi muutmist, siis sobib Sulle väga hästi ka manuaalselt seatav laud. Nii saad jooksvalt sättida laua endale sobivaks. Elektriliselt reguleeritava töölaua kõrgus on kiirelt ja mugavalt muudetav vaid ühe nupule vajutusega, mis hõlbustab protsessi märgatavalt.

Jalgadel või ratastel raam?
Enamikul juhtudel eelistatakse klassikalist jalaraamil lauda. Samas kui soovid töölauda aeg-ajalt eest ära nihutada, et vabastada ruumi teisteks ülesanneteks, või eelistad mobiilset tööjaama, mis pakub rohkem paindlikkust, siis vajad just ratastel mudelit. Paljudel ratastega varustatud töölaudadel on küljes ka käepide, millega on lihtne seda soovitud suunas liigutada.

Mobiilne ratastega töölaud
Laokarbid ja tööriistapaneel kruvikeerajatega
Elektriliselt reguleeritava kõrgusega töölaud perfopaneeli ja ülariiuliga
Reguleeritava kõrgusega töölaud VERVE 
780 €

Töötasapind vastavalt ülesannetele

Vali oma vajadustele vastav töötasapind. Siit leiad levinumate materjalide kirjeldused:

Puitkiudplaat – taskukohane lahendus, mis on laialdaselt kasutatav. Materjal ei kannata niiskust ning on mõeldud kergemateks töödeks.

Laminaat – sile, tugev ja kriimustuskindel materjal, mis sobib kasutamiseks enamikes keskkondades. Talub hästi vedelikke ja suuremat osa kemikaale.

Vinüül – pehme ja mittelibisev pind kaitseb töödeldavaid detaile löökide eest. Sobib väga hästi näiteks montaaži- ja pakketöödeks.

Parkett – tugev ja vastupidav lauaplaat, mille pealmine kiht on valmistatud tammeparketist. Sobib enamikeks töödeks – ka montaaži- ja metallitöödeks.

Metall – väga vastupidav lauaplaat, mis sobib kasutamiseks raskemate esemetega töötamisel. Kannatab hästi vedelikke, õlisid ja kemikaale. Tasapind on vastupidav kriimustustele ning hõlpsasti puhastatav.

Naine seisab tööriistadega töölaua ees

Kombineeri töölauda vajaduspõhiste hoiustamislahendustega

Töölaud võib olla palju enamat kui vaid praktiline tasapind. Täiendades oma lauda lisavarustusega, saad luua täpselt enda vajadustele vastava terviklahenduse, kus kõik tarvilik on kohe käepärast, muutes seeläbi tööprotsessid kiiremaks ja mugavamaks.

Sujuvamaks ülesannete täitmiseks kinnita lauale riputusliistud või perfopaneel, mille külge saad kinnitada laokarpe, tööriistu ja teisi tarvikuid. Oluline on valiku langetamisel pidada silmas milliseid töövahendeid kõige sagedamini vaja läheb.

Töötasapinna alla kinnitatud praktiline riiuliplaat või sahtlimoodul pakub mugavalt ligipääsetavat panipaika. Kui Sul on aga rohkem tööriistu, siis tasub laua juurde paigutada hoopis paar mahukat riiulit. Näiteks leiab meie COMBO seeriast laia valiku hõlpsasti kombineeritavaid töölaudu ja riiulisüsteeme.

 
Millist riiulisüsteemi valida?

Soovitus! Töölaud COMBO koos vajalike hoiustamislahendustega

Terviklik ning kohandatav komplekt koosneb vastupidavast töölauast COMBO ning mitmetest nutikatest lisatarvikutest, mis aitavad muuta töövoo sujuvamaks.

  • Lukustatava hoiukapiga
  • Kolme perfopaneeliga
  • Ülemine riiul koos valgustiga

Tutvu tootega

Küsi julgesti meilt abi!

Kui soovid toodete, tellimuse vormistamise või transpordi kohta lisateavet, siis võta meiega ühendust – oleme alati valmis Sind aitama!


 

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.