Kuidas valida töökotta õige laud

Kas on aeg valida uus töölaud? Kas ei ole päris kindel selles, milline laud sobiks Sinu tööülesannetega kõige paremini? Allpool on juttu erinevatest tähtsatest teguritest, mida töölaua valimisel silmas tuleks pidada.

Enne töölaua valikut on vaja endale selgeks teha, mida täpselt vaja on. Nii on lihtsam otsustada, milline töölaud antud olukorras kõige paremini sobiks. Kindlasti on oluline, et laual oleks vastupidav raam ja suur kandejõud, aga sealjuures on tähtis ka see, mis materjalist on lauaplaat ning milline raam täpsemalt on. Lisaks tuleb mõelda ka tulevikuplaanidele -  mida ettevõtte arenedes veel seal töölaua taga teha on vaja. Nii saab vältida olukorda, mil uus töölaud ei täida kõiki ootusi ja vajab vähese aja pärast ümbervahetamist.

Fikseeritud või reguleeritava kõrgusega lauaraam
Fikseeritud kõrgusega lauaraam on hea valik, kui töö kõrgus peab püsima kogu töö vältel sama. Reguleeritava kõrgusega laua raame on kahte sorti – käsitsi seatavad ning elektriliselt reguleeritavad. Kui on lihtsamad tööd, mis ei nõua tööasendi vahetamist tihti, siis sobib väga hästi ka käsitsi seatav raam. Nii saab jooksvalt vastavalt soovile sättida laua sobivale töökõrgusele. Elektriliselt kõrguses reguleeritav laud võimaldab kiirelt väikese vaevaga laua kõrgust muuta. Seda nii juhul, kui on soov vahetada tööasendit või tegeleda tööga, mis nõuab teisel kõrgusel töötamist.

Jalgadel või ratastel raam
Enamikel juhtudel on eelistatud jalgadel töölaud, aga kui töö nõuab liikumist, siis on mugavam kasutada ratastel töölauda. Seda ka juhul, kui aeg-ajalt on vaja tööruum töölaudadest vabastada suuremateks töödeks. Paljudel ratastega töölaudadel on küljes ka käepide, millega on lihtne lauda soovitud suunas liigutada.

Kombineeritud töölaud koos töökapiga
Töölaud võib olla enamat kui vaid töötasapind. Valides enda tööga kõige paremini sobiva komplekti, saab lisada töölaua juurde vajalikud sahtlikapid või perfopaneeli tööriistadele või riiulid koos karpidega.  Oluline on valiku tegemisel pidada silmas seda, milliseid tööriistu ja lisatarvikuid töölaua taga kõige enam vaja läheb. Töö muutub kiiremaks ja mugavamaks kui kõik vajalik on kohe käepärast.

Töötasapind vastavalt tööülesannetele
Enamik töölaudadel on lauaplaat valmistatud puitkiudplaadist, kuid pakume paljudele laudadele ka erinevaid töötasapindasid, et saaksite valida selle, mis Teile kõige paremini sobib. Allpool tutvustame lauaplaatide erinevaid omadusi:

  • Puitkiudplaat – taskukohane lahendus, mis sobib kasutamiseks enamike materjalidega. Plaat ei kannata niiskust ning on mõeldud kergematele esemetele.
  • Laminaat –kõva plaat, mis talub kriimustusi, vedelikke ja enamik kemikaale. Sobib kasutamiseks enamikes keskkondades nii töökoja- kui ka pakkimislauaks.
  • Vinüül – pehme ja mittelibisev pealispind, mis vähendab eseme kahjustumise riski. Sobib väga hästi näiteks montaaži ja pakketöödeks. Erinevad osakesed ei libise nii lihtsasti laua pealt maha.
  • Parkett – Tugev ja vastupidav lauaplaat, mille pealmine kiht on valmistatud tammeparketist. Sobib enamikeks töödeks – ka montaaži- ja metallitöödeks.
  • Metall – Eriti vastupidav lauaplaat, mis sobib kasutamiseks raskemate esemete käsitlemisel. Kannatab enamik vedelikke, õlisid ja kemikaale. Tasapind on kriimustuskindel ja lihtsasti puhastatav.
     

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.