Kuidas hoiustada enda väärtuslikku vara turvaliselt?

Kuidas hoiustada enda väärtuslikku vara turvaliselt?

Enamikes ettevõtetes ja ka kodudes on tähtsaid dokumente ning väärisesemeid, mida soovitakse varguse või tulekahju eest kaitsta. Õige turvakapi valimine on suur vastutus ning otsuse langetamisel tuleb lähtuda sellest, mida kapis hoiustada plaanitakse. Oleme Sinu jaoks kirja pannud mõned nõuanded, mida tähele panna endale sobiva hoiukapi soetamisel.

Mõtle läbi, mida soovid turvakapis hoiustada


Hoiukapp esemetele, mille varastamise tõenäosus on väike
Lukustatavad turvakapid pakuvad kaitset varguse eest varale, mille kindlustusväärtus on väike või puudub üldse. Need kapid ei ole sertifitseeritud varga- ega tulekindlaks, kuid siiski aeglustavad ning raskendavad kõrvaliste isikute ja tule ligipääsu sisule. Sobivad näiteks hotellidesse, kontoritesse, kodudesse või teistesse avalikesse kohtadesse.

Varguskaitse tähtsatele dokumentidele
Vali varguskindel dokumendikapp, mis on testitud ja sertifitseeritud muukimise eest vastavalt EN14450 standarditele. Turvakapid on kategoriseeritud turvalisuse taseme järgi S1 (madalam kaitse) või S2 (kõrgem kaitse). Sellised kapid omavad tihti ka tulekindluse sertifikaati.

Turvakapp relvade hoiustamiseks
Turvaline relvakapp on valmistatud vastupidavast lehtmetallist ning testitud ja sertifitseeritud vastavalt SS 3492 standardile. Relvakapp pole küll tulekindel, kuid on loodud kaitseks ärandamise eest.

 

Koodlukuga turvakapid kahel erineval kõrgusel
Arhiivikapp SAFE
440 €
Seinale või põrandale paigaldatavad seifid
Moodulkapp CUBE
Tule- ja varguskaitse valuutale, ehetele ja teistele väärisesemetele
Muukimiskindlad seifid on suurepärane valik väärtuslikele esemetele, kuna nende kaitsevõime on suurem kui tavalistel hoiu- ja turvakappidel. Seifid on testitud ja sertifitseeritud varguste vastu vastavalt EN1143-1 standarditele ja klassifitseeritud vastavalt turvatasemele (mida kõrgem hinne, seda turvalisem). Testitud seifidele on määratud ka tuleohutuse klass. Number tähises näitab, kui mitu minutit kapp tulekahju korral kaitset pakub, enne kui kapi sisetemperatuur jõuab kriitilise piirini.

Leegikindel kapp dokumentidele
Leegikindlad hoiukapid pole küll täiesti tulekindlad, kuid neil on uste ja seinte sees spetsiaalne isolatsioonimaterjal, mis aeglustab tule levikut.

Tulekindel lahendus väärisesemetele ja tähtsatele dokumentidele
Tulekindlad turva- või dokumendikapid väärtuslikele esemetele on sertifitseeritud vastavalt NT Fire 17, UL, EN15659 või EN1047 nõuetele. Neil on tuleohutuse klassifitseering P60, P90 või P120, mis tähendab, et vastav mudel suudab kapi sisu tule eest kaitsta 60, 90 või 120 minutit.

Tähtsate andmekandjate hoiustamine
Lukustatavad turvakapid andmekandjatele on nii tule- kui ka veekindlad. Kapid on testitud ning nende sisetemperatuur ei tõuse tulekahju korral märgitud aja jooksul üle 50°C. Mõni turvakapp kaitseb ka põrutuste eest.Virnastatavad varguskindlad turvakapid koodlukuga
Turvakapp VALUE
895 €
Kaks muukimiskindlat ja tulekindlat seifi
Tule- ja muukimiskindel seif DEFEND
1 750 €

Küsi meilt abi sobiva turvakapi või seifi valimisel

Kui Sa pole kindel milline seif või turvakapp Sinu vajadustele kõige paremini vastab, siis võta julgesti ühendust meie klienditeenindusega.


Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.