Kuidas valida õige riiul


Milline riiul sobib kõige paremini just Sinu nõudmistega? Enne riiuli valimist kontorisse või lattu, mõtle läbi kõik olulised tegurid.


Enne riiuli soetamist tuleb kindlalt paika panna kõik oma nõudmised, et vältida pettumust, kus lõpptulemus ei vasta soovidele. Tuleb mõelda sellele, millisesse keskkonda riiul paigutatakse, kui rasked on need asjad, mis sinna peale pannakse ja kas hiljem on vaja riiulit pikendada, kinnitades juurde lisaosasid.  Allpool on välja toodud mõned küsimused, millele võiks enne riiulite soetamist vastata, et oleks lihtsam teha õige valik!

Kas ruumil, kuhu riiulid paigutatakse, on omadusi, mis on olulised riiuli valikul?
Enne riiulite tellimist tuleks kindlasti ära mõõta ruum, kuhu riiulid paigutatakse. Arvesse tuleb võtta kõiki madalamaid laeosasid või keerulisi nurki, kuhu võib olla raskem leida sobiva suurusega riiulit. Kui on plaanis paigutada täpselt kuhugi vahele, siis ei tohi riiuli pikkuste arvutamisel ära unustada ka postide laiusi, mis riiulile pikkust juurde lisavad. Kui ruumil on vähe põrandapinda, aga kõrged laed, siis on mõistlik valida võimalikult kõrged riiulid, et pinda maksimaalselt ära kasutada. Kui lagi on madal või on palju põrandapinda, siis on hea valida pigem madalamad ja suurema sügavusega riiulid, mis on mõlemalt poolt avatud ja mahutavad palju.

Kui suur peab olema riiulite kandejõud?
Üks kõige olulisem tegur õige riiuli valikul on kandejõud. Kõik kandejõud riiuliplaatide kohta on antud arvestusega, et raskused seal peal on ühtlaselt jaotatud. Kui soovite paigutada riiulile maksimaalse lubatud raskusega toote, mis on mõõtudelt väike ja asetseb riiuliplaadi keskel, siis võib juhtuda olukord, kus riiuliplaat kaardub keskelt aja jooksul allapoole. Sellisel juhul oleks mõistlikum valida suurema kandejõuga riiul.

Riiul keset ruumi või seina äärde?
Kui soovite riiulit paigutada keset ruumi, siis tuleks mõelda sellele, kas soovite, et kogu kaup oleks mõlemalt poolt kättesaadav. Suurema kandejõuga sügavad riiulid on enamasti ühe suure riiuliplaadiga ja mõlemalt poolt (või igast küljest) ligipääsetavad. Kui soovite väiksema sügavusega metallriiulid omavahel “seljakuti” kokku panna, siis tuleks arvestada sellega, et enamik metallriiulitel on taga tugiristid ja kõikide riiulite kaubad ei ole mõlemalt poolt kättesaadavad. Kui Teile on oluline, et riiulil ei ole taga tugiriste, siis tuleks seda tellimust vormistades kindlasti mainida. Tugiristidega riiulid on hea paigutada seina äärde, siis ei jää tugirist segama ja samas on lisaks stabiilsuse tagamisele ka abiks, et väiksemad asjad ei vajuks riiuli vahele.

Millistesse tingimustesse soovite riiuleid paigutada?
Millisesse keskkonda riiulid paigutada soovite, määrab ära selle, millest riiulid valmistatud peaksid olema. Kui teil on näiteks tavatingimustes kuiv laoruum, siis sobib kõige paremini lihtne pulbervärvitud metallist riiul. Galvaniseeritud metallist riiul sobib kasutamiseks ka niiskemates ruumides, samas roostevabast metallist riiulid sobivad hästi sinna, kus puhtus on esmatähtis – näiteks toiduaintetööstusesse. Kroomitud riiulid on enamasti soodsad, aga annavad riiulile esindusliku välimuse ja sobivad kasutamiseks nii kontoris, nädistesaalides kui ka poodides ja kohvikutes.

Laoriiul


Kas soovite hiljem riiulit pikendada?
Enamike riiulite disainimisel on silmas peetud seda, et neid oleks võimalik hiljem lisaosadega pikendada. Selleks, et saada soovitud pikkusega riiul, tuleb tellida üks põhiosa ja sinna juurde lisaosad, mis kinnituvad eelmise osa külge. See tähendab seda, et kahe riiuli vahel ei ole üleliigseid topeltposte. Lisaosasid saab alati hiljem juurde tellida, samas tuleb enne tellimist veenduda, et tegemist on täpselt sama riiuliga. Paljud riiulid võivad silmaga peale vaadates tunduda samasugused, aga tegumoelt veidikene erinevad, mis tähendab seda, et lisaosa ei pruugi eelmise osa juurde sobida. Oluline on valida just enda riiuliga sobiv mudel. Kõige parem on tellida lisaosad samast kohtast, kus on tellitud ka eelnevad riiulid, sest siis saab olla kindel, et põhi-ja lisaosa sobivad omavahel kokku.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.