Erginevad klassikalised ja reguleeritava kõrgusega kontorilauad

Milline kirjutuslaud sobib Sinu töökeskkonda?

Kirjutuslaudade valik on väga suur, mistõttu võib orienteerumine nii klassikaliste kui ka ergonoomiliselt reguleeritavate mudelite hulgas olla keeruline. Kuidas leida laud, mis lisaks meeldivale disainile sobiks ka töökoha ning -ülesannetega? Oma blogis toome välja erinevat tüüpi kontorilaudade eelised ning juhime tähelepanu teguritele, mida tasuks jälgida enne ostu sooritamist.
Reguleeritava kõrgusega töölaud kontoris

1.  Kontorilaua valikut alusta nendest kahest tegurist

Kontorilaua taga veedetud aeg
Mitu tundi päevas veedad keskmiselt töölaua taga? Kui selleks on tunnike või veidi rohkem, ei pea laud olema suur ega ergonoomiliste omadustega. Siinkohal võid valiku langetada tuginedes vaid oma maitsele. Juhul, kui töötad kirjutuslaua taga hommikust õhtuni, tuleb pöörata suuremat rõhku lauaplaadi kujule ning mööbli kvaliteedile, disainile ja funktsioonidele, nagu näiteks kõrguse reguleerimise võimalus.

Lauaplaadi suurus
Mis on need töövahendid, mida soovid hoida alati käeulatuses? Kui selleks on lauaarvuti, erinevad kirjatarbed ning mõned blanketilahtrid, siis peaksid valima suurema tasapinnaga mudeli või mõtlema nutikate hoiustamislahenduste peale, nagu näiteks vaheseintele kinnitatav lisavarustus. Kui vajad vaid sülearvutit ja mõnda üksikut pastakat, siis saad ilmselt hakkama ka väiksema lauaga – nii jääb rohkem ruumi teistele sisustuselementidele.
Ruumisäästlik kirjutuslaud kodukontorisse

Soovitus! Ruumisäästlik kirjutuslaud

Kaasaegne kirjutuslaud NOMAD sobib suurepäraselt nii kodukontorisse kui ka ettevõtte ühistööruumidesse.
  • Vastupidav laminaatpind
  • Täispuidust jalad 
  • Kompaktne disain
Tutvu tootega
Kaks töötajat koosolekut pidamas nurgalaua taga

2.  Vali sobiv kuju

Ristkülikukujulised kirjutuslauad
Ristkülikukujulised kirjutuslauad on ruumisäästlikud ning sageli kasutuses kontorites, kus tuleb hakkama saada kitsastes oludes. Nende klassikaliste laudade eelis seisneb selles, et saate vaevata luua erinevaid paigutusi ning eraldada töökohti praktiliste vaheseintega.

Ergonoomilised nõgusad töötasapinnad
Ergonoomiliselt nõgusa lauaplaadiga mudelid on suurepärane valik, kui soovid hoida kõik vajalikud töövahendid alati mugavalt käeulatuses. Lauaplaadi nõgusus võimaldab liikuda töökohale võimalikult lähedale, mistõttu on tagatud õige kehaasend ning hea tugi käsivartele.

Nurgalauad
Nurgalauad või L-kujulised lauad sobivad ebatavalise planeeringuga ruumidesse või juhul, kui vaba pinda kipub puudu jääma. Hea lahendus ka siis, kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, kuna nurgalauaga jääb rohkem vaba põrandapinda ilma, et peaks loobuma suurest töötasapinnast. Täienda lauda veel praktilise külglauaga, et pikendada tööpinda ning luua lahendus kiirete ja operatiivsete koosolekute läbiviimiseks.
Nõgusa lauaplaadiga reguleeritav kirjutuslaud

Soovitus! Ergonoomiline töökoht

Kumera lauaplaadiga kirjutuslaud FLEXUS võimaldab liikuda töötasapinnale võimalikult lähedale, tagades seeläbi ergonoomilisema kehaasendi ning hea toe käsivartele.

  • Elektriliselt reguleeritav kõrgus
  • Kaabliavad lauaplaadis
  • Kombineeritav FLEXUS mööbliga
Mees töötab seistes reguleeritava kõrgusega laua taga

3.  Fikseeritud või reguleeritava kõrgusega laud?

Fikseeritud kõrgusega töölaud
Kui otsustad fikseeritud kõrgusega laua kasuks, tuleb õige mudeli valimisel arvestada oma kasvuga. Seejuures jälgi, et istudes  toetuksid käed tööpinnale umbes 90 kraadise nurga all ja jalad ulatuksid põrandale või jalatoele. Nii saavutad kõige ergonoomilisema tööasendi.

Reguleeritava kõrgusega lauad
Pikad tööpäevad arvuti ees on muutunud tavapäraseks, mistõttu valmistavad üha enam muret istuva eluviisiga kaasnevad terviseprobleemid. Õnneks saab seda muuta mitmel viisil – näiteks võttes kasutusele istu-seisa tüüpi lauad.

Korrapärane tööasendi muutmine on üks viis, kuidas tuua oma päevadesse rohkem liikumist. Reguleeritava kõrgusega laud võimaldab hõlpsat asendi muutmist vaid ühe nupule vajutusega. Ergonoomilised lauad on saadaval erineva viimistluse, suuruse ja kujuga, muutes lihtsaks laua kombineerimise ülejäänud sisekujundusega. Seisulaud on kindel investeering heaolusse.


Millist reguleeritava kõrgusega lauda valida?

4.  Vali meelepärase disainiga kontorilaud

Vaatamata kontorilaua kujule ja suurusele on oluline leida ka meelepärane mudel, mis sobiks ülejäänud interjööriga. Meie laudadel on vastupidava ja lihtsalt puhastatava laminaatkattega töötasapinnad. Tervikliku lahenduse aitab luua lai värvivalik - kask, pöök, tamm, tume või helehall, must ja valge. Nii on imelihtne sisustada maitsekas ning harmoneeruv ruum endale ja kolleegidele.


Kuidas sisustada atraktiivne ja hästi läbimõeldud kontor?
Esipaneeliga nurgalaud

5.  Täiusta lauda nutikate lisatarvikutega

Esipaneelid lihtsustavad kontori sisustamist, sest tänu nendele saab laudu vabalt valitud kohta paigutada, kasvõi toa keskele. See on eriti oluline näiteks avatud planeeringuga büroodes. Esipaneel loob korras üldmulje, kuna varjab laua alla asetatud sahtlikapi, paberikorvi, elektroonika ning kaablid. Samuti tagab paneel rohkem privaatsust.

Sahtlikapid olulistele dokumentidele, kaablikorv juhtmete organiseerimiseks, madal lauasahtel, ergonoomiline käsivarre tugi, kuvarihoidik, lauamatt jne - häid valikuid on lõputult.


Tutvu lähemalt meie lisavarustuse valikuga ja võid kindel olla, et Sinu töölaud saab olema täpselt selline, nagu seda soovid. 


Kasuta lauapinda optimaalselt
Valge lauaplaadiga elektriliselt reguleeritav kirjutuslaud
Kirjutuslaud FLEXUS
395 €
Väike kirjutuslaud koos praktilise riiuliga
Kirjutuslaud NOVUS
265 €

Küsi abi meie spetsialistidelt

Tänu AJ Tooted laiale sortimendile on Sul lihtne leida oma nõudmistele ja maitsele sobiv kirjutuslaud või arvutilaud. Kui vajad abi valiku langetamisel või tellimuse vormistamisel, siis võta julgelt ühendust meie spetsialistidega, kes on alati valmis Sind aitama.Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.