Milline kirjutuslaud sobib sinu töökeskkonda?

Milline kirjutuslaud sobib sinu töökeskkonda?

Olenemata sellest, kas töötad kodus või kontoris, on oluline, et töölaud oleks sinu jaoks õige. Hea kontorimööbel peaks pakkuma head ergonoomikat kui ka sobima ülejäänud interjööriga. Kui veedad palju aega arvuti taga, saad reguleeritava kõrgusega lauaga vahetada tööasendit, mis on tervisele kasulik. Vali lauda hoolikalt, see tasub end ära.
Reguleeritava kõrgusega töölaud kontoris

Milliseid ülesandeid sa oma laua taga teed?

Kontorilaua taga veedetud aeg
Mitu tundi päevas veedad keskmiselt töölaua taga? Kui selleks on tunnike või veidi rohkem, ei pea laud olema suur ega ergonoomiliste omadustega. Siinkohal võid valiku langetada tuginedes vaid oma maitsele. Juhul, kui töötad kirjutuslaua taga hommikust õhtuni, tuleb pöörata suuremat rõhku lauaplaadi kujule ning mööbli kvaliteedile, disainile ja funktsioonidele, nagu näiteks kõrguse reguleerimise võimalus.

Lauaplaadi suurus

Mis on need töövahendid, mida soovid hoida alati käeulatuses? Kui selleks on lauaarvuti, erinevad kirjatarbed ning mõned blanketilahtrid, siis peaksid valima suurema tasapinnaga mudeli või mõtlema nutikate hoiustamislahenduste peale, nagu näiteks vaheseintele kinnitatav lisavarustus. Kui vajad vaid sülearvutit ja mõnda üksikut pastakat, siis saad ilmselt hakkama ka väiksema lauaga – nii jääb rohkem ruumi teistele sisustuselementidele.
Kaks töötajat koosolekut pidamas nurgalaua taga

Vali sobiv kuju

Ristkülikukujulised kirjutuslauad
Ristkülikukujulised kirjutuslauad on ruumisäästlikud ning sageli kasutuses kontorites, kus tuleb hakkama saada kitsastes oludes. Nende klassikaliste laudade eelis seisneb selles, et saate vaevata luua erinevaid paigutusi ning eraldada töökohti praktiliste vaheseintega.

Ergonoomilised nõgusad töötasapinnad
Ergonoomiliselt nõgusa lauaplaadiga mudelid on suurepärane valik, kui soovid hoida kõik vajalikud töövahendid alati mugavalt käeulatuses. Lauaplaadi nõgusus võimaldab liikuda töökohale võimalikult lähedale, mistõttu on tagatud õige kehaasend ning hea tugi käsivartele.

Nurgalauad
Nurgalauad või L-kujulised lauad sobivad ebatavalise planeeringuga ruumidesse või juhul, kui vaba pinda kipub puudu jääma. Hea lahendus ka siis, kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, kuna nurgalauaga jääb rohkem vaba põrandapinda ilma, et peaks loobuma suurest töötasapinnast. Täienda lauda veel praktilise külglauaga, et pikendada tööpinda ning luua lahendus kiirete ja operatiivsete koosolekute läbiviimiseks.
Nõgusa lauaplaadiga reguleeritav kirjutuslaud
Mees töötab seistes reguleeritava kõrgusega laua taga

Fikseeritud või reguleeritava kõrgusega laud?

Fikseeritud kõrgusega töölaud
Kui otsustad fikseeritud kõrgusega laua kasuks, tuleb õige mudeli valimisel arvestada oma kasvuga. Seejuures jälgi, et istudes  toetuksid käed tööpinnale umbes 90 kraadise nurga all ja jalad ulatuksid põrandale või jalatoele. Nii saavutad kõige ergonoomilisema tööasendi.

Reguleeritava kõrgusega lauad
Pikad tööpäevad arvuti ees on muutunud tavapäraseks, mistõttu valmistavad üha enam muret istuva eluviisiga kaasnevad terviseprobleemid. Õnneks saab seda muuta mitmel viisil – näiteks võttes kasutusele istu-seisa tüüpi lauad.

Korrapärane tööasendi muutmine on üks viis, kuidas tuua oma päevadesse rohkem liikumist. Reguleeritava kõrgusega laud võimaldab hõlpsat asendi muutmist vaid ühe nupule vajutusega. Ergonoomilised lauad on saadaval erineva viimistluse, suuruse ja kujuga, muutes lihtsaks laua kombineerimise ülejäänud sisekujundusega. Seisulaud on kindel investeering heaolusse.

Vali meelepärase disainiga kontorilaud

Vaatamata kontorilaua kujule ja suurusele on oluline leida ka meelepärane mudel, mis sobiks ülejäänud interjööriga. Meie laudadel on vastupidava ja lihtsalt puhastatava laminaatkattega töötasapinnad. Tervikliku lahenduse aitab luua lai värvivalik - kask, pöök, tamm, tume või helehall, must ja valge. Nii on imelihtne sisustada maitsekas ning harmoneeruv ruum endale ja kolleegidele.
Esipaneeliga nurgalaud

Täiusta lauda nutikate lisatarvikutega

 • Sahtlikapid laua alla või kõrvale sobib oluliste paberite ja muude esemete jaoks, millele on lihtne juurde pääseda.
 • Ergonoomiline käetugi tagab pehme kuid kindla toetuse küünarvartele ja randmetele.
 • Monitorihoidja abil saad ekraane reguleerida asendisse, mis on teie silmadele ja kaelale kõige parem.
 • Kaablikorvi saad kinnitada lauaplaadi alla, et peita juhtmeid ja hoida nad jalgadest eemal.
 • Lauasahtel lauaplaadi külge on nutikas lahendus, kui pole vajadust või ruumi suure sahtlikapi jaoks.
 • Jalatugi aitab sul mugavamalt istuda.
 • Töökoha matt leevendab jalgades põlvede ja selja pinget, kui töötad seistes.
Selleks, et saada laud täpselt selline, nagu soovid, on nutikamaid lahendusi. Sirvi meie laia kontori põhitarvete valikut.

Kasuta lauapinda optimaalselt

AJ Tooted soovitab:

 • Pole ime, et FLEXUS kirjutuslaud on meie klientide seas populaarne. Suure kumera lauaplaadiga on teil palju ruumi kõige jaoks, mida tööpäeva jooksul vajad. Saate vaheldumisi istuda ja seista, kuna FLEXUS on reguleeritava kõrgusega.
 • Kirjutuslaud NOMAD on taskukohane väiksemas mõõdus laud. Ergonoomiliselt õige töökeskkonna tagamiseks saad NOMADi lauda oma istumis- ja seismiskõrgusele kohandada.
 • Multifunktsionaalne laud ATTUNE ei võta peaaegu üldse ruumi. Selle laua kõrgust saab seada manuaalselt , nii et te ei pea muretsema juhtmete ja pistikupesade pärast. ATTUNE on ühtviisi kasulik nii kodus kui ka töökohal.
 • Stiilse nurgalaua NOVUS saab paigutada toa nurka, kui ruumiga pole väga priisata. Kui ruumil on mitu funktsiooni, kuna ruumi keskel on võimalik vaba põrandapinda hoida.
 • Osta mugavalt komplektina reguleeritava kõrgusega laud FLEXUS + mugav kontoritool WATFORD
Valge lauaplaadiga elektriliselt reguleeritav kirjutuslaud
Kirjutuslaud FLEXUS
299 €
Väike kirjutuslaud koos praktilise riiuliga
Kirjutuslaud NOVUS
199 €

Küsi abi meie spetsialistidelt

Tänu AJ Tooted laiale sortimendile on Sul lihtne leida oma nõudmistele ja maitsele sobiv kirjutuslaud või arvutilaud. Kui vajad abi valiku langetamisel või tellimuse vormistamisel, siis võta julgelt ühendust meie spetsialistidega, kes on alati valmis Sind aitama.Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.