Kärud erinevateks töödeks

Kärud erinevateks töödeks

Tavaline päev töö juures sisaldab tihtipeale ka väiksemate või suuremate asjade tõstmist. Tõstetakse ja liigutatakse vägagi erinevaid asju. Olenemata olukorrast, eseme suurusest ja kaalust, tuleb tõsta alati nii, et endale liiga ei tee. Käru võimaldab liigutada palju asju korraga, ilma et ennast liigselt ära koormaksid. Vali käru, mis sobib Sinu tööga kõige paremini.

Riiulkärud on varustatud kahe või enama riiuliga ning sobivad asjade liigutamiseks, mida ei ole hea liiga palju üksteise peale panna. Kärud on olemas väga erineva kujundusega – leiad sobiva nii kontoriruumides kui ka ladudes ja töökodades liikumiseks.

Kokkupandavad kärud on ruumisäästlikud ja praktilised abimehed just siis, kui kaupasid on vaja transportida erinevates kohtades ning käru peab alati kaasas olema. Olenevalt kaubast, saad valida endale kas platvormkäru või pakikäru. Kärusid on lihtne kasutada, kokkupanemine ja lahti võtmine on mugav ning kiire. Kui oluline on kaal, siis vali alumiiniumraamil käru, mis käib väikseks kokku ja sobib kergemate pakkide transpordiks.

Ratastel konteinerid on võreseintega ümbritsetud kõrgemad või madalamad konteinerid, mis sobivad eriti hästi just lahtiste kaupade või ebastandartses mõõdus pehmemate esemete transpordiks. Sobivad näiteks postipakkide või voodipesu transpordiks. Võreseinad hoiavad esmeid liikumise ajal paigal ning avatud küljest on lihtne asju kätte saada.

Noppekärud sobivad kergemate kaupade transpordiks ja komplekteerimiseks ladudes ja töökodades. Osadel kärudel on kaasas kokkupandav redel, mis võimaldab kiiresti ligi pääseda ka kõrgematel riiulitel asuvatele kaupadele. Kärud on enamasti kahest kitsamast küljest ääristatud võrega ja kaks pikemat külge on avatud. Nii saab mõlemalt poolt kärule asju paigutada. Kui aga on oht, et esemed võivad veerema hakata, siis tuleks valida kaldus riiulid kõrgendatud äärtega. Nii saab kindel olla, et iga asi püsib omal kohal.

Pööratava sillaga kärud sobivad suuremahuliste kaupade veoks, sest on lihtsasti manööverdatavad ja mahutavad palju. Tihtipeale kasutatakse neid ehitusobjektidel, töökodades ja ladudes.

Pika kauba kärud on mõeldud spetsiaalselt raskete, suurte ja tõeliselt pikkade kaupade veoks nagu näiteks puitplaadid, talad ja torud. Kärud on saadaval mitmes erinevas suuruses, osadel kärudel on võimalik vastavalt vajadusele pikkust reguleerida. Kõige suurema käru kandejõud on 3,5 tonni.

Kahveltõstukid sobivad suurepäraselt alusel kaupade transpordiks. Kahveltõstukeid saab valida erinevas pikkuses, arvestades lao suurust ja kaubaaluste pikkust. Samuti tuleks valiku tegemisel silmas pidada ka kaupade kaalu, põranda materjali ja tasasust. Selleks, et kahveltõstukist oleks maksimaalselt kasu, peab see sobima just sinu tingimustega. Topeltratastega kahvelkäru sobib raskematele kaupadele ja ebatasasel põrandal ning pealesõidusildadel kasutamiseks. Üksiku esirattaga rokla pigem kergematele kaupadele ja tasase põrandaga ruumidesse. Nailonratas kannatab raskeid koormuseid, aga samas tahab siledamat põrandat. Kummist rattad liiguvad pehmemalt ja sobivad ebatasase põrandaga, aga ei pruugi anda nii suurt kandejõudu. Mõtle läbi, mis on sinu jaoks olulised tegurid ja tee õige valik.

Pakikärud muudavad üksikiute raskemate esemete transportimise lihtsamaks, enamik neist sobib kasutamiseks ka treppidest liikumiseks. Kärud on saadaval erinevas suuruses ja erineva kandejõuga. Samuti saab valida ratta materjali. On kärud, millega saab lihtsamini liikuda väljas ebatasasel pinnal ja on neid, mis on lihtsasti kokku pandavad ning kerged kaasas kanda.

Käru valimisel on oluline teada, milleks seda kasutada soovitakse. Kui Sa ei tea, millist käru täpselt valida, siis võta meiega ühendust ja aitame Sind valiku tegemisel. Teeme selgeks, mis on Sinu soov, tutvustame erinevaid võimalusi ja leiame sobiva käru.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.