Prügi sorteerimine ja taaskasutus peaks olema lihtne

Prügi sorteerimine ja taaskasutus peaks olema lihtne

Jäätmete eraldamine on tõhus viis keskkonnahoidu panustada. Kohandatud selge märgistusega jäätmete eraldamise konteinerid muudavad selle lihtsaks. Paber, toidujäätmed ja ohtlikud jäätmed satuvad nii õigesse kohta ja neid saab sageli taaskasutada. Siin on mõned näpunäited, kuidas oma töökohal prügi paremini sorteerida.
Naine sorteerib prügi

Tee kindlaks, milliseid jäätmeid peate eraldama

Kasutatud materjalide taaskasutamine on keskkonnale kasulik ja säästab loodusvarasid. Tühjad pakendid, ajalehed ja elektroonikajäätmed saab muust jäätmest eraldada, et need uuesti ringlusesse võtta. Luues õiged tingimused töökohal, muutub jäätmete sorteerimine lihtsaks. Jäätmete eraldamine peaks olema mugav ja igapäevaste rutiinide loomulik osa.

Esimese asjana peaksid hindama oma ettevõttes tekkivate jäätmete hulka ja selgeks tegema, mida on vaja eraldada. Nii on lihtsam planeerida jäätmete efektiivset sorteerimist.

Vaja võib minna erinevat tüüpi kogumis- ja jäätmemahuteid, mis on paigutatud mitmesse kohta. Tihti tehakse tööruumide erinevates osades erinevat tüüpi tegevusi, mis tähendab ka seda, et nii jäätmete hulk kui ka nende tüüp on võib olla osakondades erinev.

Erinevat tüüpi taaskasutatavad jäätmed  

Ohtlike jäätmete hulka kuuluvad kasutatud õli, immutatud puit, lahustid ning erinevad värvi- ja kemikaalijäägid.

Elektroonikajäätmed on kõik tooted, millel on juhe või aku. Selle hulka kuuluvad ka luminofoorlambid ja akud.

Ajalehti saab ümber töödelda uueks paberiks. See kehtib ka brošüüride, kontoripaberi kohta.

Pakendid paberist, papist ja lainepapist.

Plastpakendid, nagu plastmahutid, plasttorud, plastpudelid ja vahtpolüstürool.

Klaaspakendid, näiteks klaaspudelid ja klaaspurgid. Üldiselt eraldatakse värviline ja värvitu klaas.

Metallpakendid sisaldavad tavaliselt alumiiniumfooliumi, alumiiniumaluseid, plekkpurke, korke ja kaasi.

Toidujäätmeid saab kokku koguda ja näiteks biogaasiks ja bioväetiseks muuta.

Suurjäätmed on suuremad esemed, mis ei ole pakendid.

Põlevjäätmed on need, mida nimetatkse ka olmejäätmeteks. See sisaldab esemeid, mida ei saa taaskasutada.
Sööginurk, kus töötaja sorteerib prügi

Sorteerimiskonteinerite valimine

Sõltuvalt äritegevuse liigist ja sellest, millises osakonnas jäätmete eraldamine toimub, tuleb valida erinevat tüüpi kogumismahutid. Oma osa mängib ka inimeste arv ruumides ja jäätmete hulk.

Sööginurk: Suurema sööginurga jaoks on sorteerimiseks sobilik avadega sorteerimiskapid, mis on ühtaegu stiilsed ja praktilised. Asetage mitu kappi üksteise kõrvale erinevate jäätmete jaoks. Vertikaalselt asetatud sahtlite ja plastalustega eralduskapid on suurepärane ruumisäästlik alternatiiv väiksemasse sööginurka.

Kontor: siin võib kasutatud patareide jaoks vaja minna patareide prügikasti. Paberi taaskasutamiseks võib piisata lihtsast paberikorvist, kuid kui paberikasutus on suurem, võib ratastega prügikonteiner olla parem lahendus. Kontori sööklasse võivad sobida muuhulgas ka PET-plastikpudelite ja alumiiniumpurkide kogumiseks erinevat värvi õõtskaanega prügikastid.

Ladu: Kallurkonteinerid sobivad suurepäraselt pakkematerjalide, nagu papp, kile ning plast- ja metallribad, tõhusaks eraldamiseks. Kallurkonteinerid on mõeldud kasutamiseks kahveltõstukitega ja taluvad karmi käsitlemist. Investeerige jäätmete sorteerimise hõlbustamiseks erinevates värvides kallurkonteineritesse ja valige automaatse kallutamise ja tühjendamisega mudel.

Lasteaed: Tehke lastele jäätmete sorteerimine lihtsaks, valides madalad värvikoodiga jäätmete eraldamise konteinerid.

Lihtne prügi eraldamine selge märgistusega

Kui jäätmemahutid on paigas, on oluline need ka märgistada, et poleks kahtlust, mida sinna panema peab. Erinevat värvi konteinerid annavad selge signaali, et prügi peab sorteerima. Teine võimalus on isekleepuvad sorteerimiskleebised, mida saab hõlpsalt jäätmekonteinerite või sorteerimiskastide külge panna. Silte võite teha ka sildimasinaga.

Asetage prügikastid nähtavale ja kergesti ligipääsetavale kohale. See teeb igaühele lihtsamaks korrektse sorteerimise, et jäätmed hoopis taaskasutusse suunata ja millekski uueks muuta.
Prügi sorteerimine
Prügi sorteerimiskapp CELSIUS
460 €
Ümarad prügikastid ratastel
Prügikast BROOKLYN
455 €
Tüdruk prügi sorteerimas

Tühjendamine ja puhastamine

Konteinerite regulaarne tühjendamine on enesestmõistetav ja seda peaks olema sama lihtne teha kui neid täita. Täis prügikastid ja prügikotid ei tee kedagi õnnelikuks ja takistavad headest kavatsustest hoolimata prügi eraldamist. Looge konteinerite ja prügikastide tühjendamiseks ning puhastamiseks rutiin, siis teete seda regulaarselt ja näiteks toidujäätmed ei hakka ebameeldivalt lõhnama.

Eelista ratastel prügikonteinerid, mis hõlbustavad nende liigutamist, kui on käes aeg neid tühjendada. See muudab jäätmekäitluse tõhusamaks ja hoiab inimese keha.

Seejärel tuleb kõik sorteeritud jäätmed ümbertöötlemiseks õigesse kohta transportida. Kui te pole oma elukoha täpsetes reeglites kindel, võite võtta ühendust oma vallaga, et saada lisateavet ringlussevõtu ja jäätmekäitluse kohta.

Taaskasutus on kerge võimalus keskkonna heaks midagi teha

Hea prügi eraldamise süsteemi korral on suurem tõenäosus, et enamik jäätmeid jõuab õigesse kohta. Mida rohkem me taaskasutame, seda vähem kurname maakera ressursse ning kahjulike ainete sattumine loodusesse on takistatud. Me kõik saame anda panuse parema keskkonna loomiseks.

Kui vajad meie toodete kohta lisateavet, võta julgelt meiega ühendust. Me aitame sind hea meelega!



Korduma kippuvad küsimused

Jäätmed on need, mis jäävad pärast pakendite, toidujäätmete, suurjäätmete, elektroonikajäätmete, ravimite ja ohtlike jäätmete väljasorteerimist.
Toidujäätmetekotis olevad toidujäätmed tuleks viia komposti. Sorteerige pakendid, ajalehed, patareid, ravimid ja ohtlikud jäätmed. Mis üle jääb, tuleks panna prügikotti.
Sorteerimine tähendab, et jäätmed sorteeritakse seal, kus neid tekib. Taaskasutus tähendab, et kasutuselt kõrvaldatud toodetes ja muudes jäätmetes sisalduvat materjali kasutatakse uute toodete valmistamisel toorainena.
Pakend tuleb toidujääkidest täielikult tühjendada, kuid neid ei ole vaja puhastada.
Portselani ei saa ringlusesse võtta ega kasutada energia tootmiseks. Tavalisse prügikotti võib visata üksikuid väiksemaid esemeid. Suuremad kogused tuleks sorteerida taaskasutuskeskuses mittesüttivate jäätmete hulka.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.