Vali õiged aluseriiulid ja saavuta toimiv ladu

Vali õiged aluseriiulid ja saavuta tõhus laolahendus

Sobivad ning läbimõeldult paigututatud laoriiulid on ettevõtte lao ja logistika tõhusa toimimise ning kulude optimeerimise alustalaks. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb valida vajaduspõhised riiulid vastavalt ladustatavatele kaupadele ning koostada põrandaplaan, mis tagab sujuva logistikavoo ning tööohutuse.
Laotöötaja manööverdab kahveltõstukiga aluseriiulite vahel

Kujunda optimaalne tööprotsess

Aluseriiulite paigaldamisel arvesta seda, kus asub kaupade peale- ja mahalaadimisala. Vali riiulid, mis sobivad kõige paremini kaupade optimaalse liikumise ja paiknemisega. Suure koormusega ladude puhul on eriti oluline, et sissetulevad kaubad oleks enne järgmise kaubaauto saabumist korralikult riiulitesse paigutatud.

Paigutuse planeerimisel on oluline esmalt analüüsida kaupade liikumist, tehes kindlaks, millised on kiiresti ringlevad kaubad (suure käibega) ning millised on madala liikumisega kaubad (väikese käibega). Suure ringlussagedusega kaubad paiguta kergesti ligipääsetavatesse riiulitesse, mis asuvad väljastusala lähedal, et vähendada aega, mis kulub kaupade komplekteerimiseks ja transportimiseks.

Arvesta kaubaaaluste kaalu ja suurusega

Ohutuse seisukohalt on väga oluline, et kaubariiulitele ei laaditaks rohkem, kui selleks on ette nähtud. Eksimuste ja õnnetuste vältimiseks peavad aluseriiulid olema varustatud koormustabeliga.

Laoriiulitesse saab asetada ka standardmõõdust väiksemaid kaubaaluseid, kuid siis tuleb riiuli kandetalade vahele kinnitada pikitalad, et alused oleksid turvaliselt fikseeritud.

Maksimeeri laomahtu

Kaubariiulite kõrgus sõltub muidugi ruumi pindalast ja lae kõrgusest. Reguleeritavate kandetaladega aluseriiulid loovad suurepärase võimaluse kohandada lao mahutavust vastavalt ettevõtte vajadustele. Kui Sinu ettevõttes on vaja ladustada kaupu ilma aluseta (näiteks kaste), siis saab selleks puhuks paigaldada kandetaladele riiuliplaadi või võreriiuli.

Kui tegu on suure ruumiga, siis tasub lao planeerimisel keskenduda sellele, kuidas kogu põrandapind maksimaalselt ära kasutada ning logistiliselt hästi tööle panna. Kasutada võib ka näiteks nutikaid ULTIMATE MOBILE või PUSHBACK riiuleid olenevalt sellest, mis tööprotsesside ja kaupadega kõige paremini sobib. Kaks seljakuti teineteise vastu paigutatud aluseriiulit aitavad säästa ruumi.

Sisustades tuleks mõelda ka tulevikuvajadustele ehk üritada luua hea ladu, mis ei vaja peatselt muutmist ja võimaldab hõlpsasti paigaldada lisa riiuleid, kui selleks peaks tarvidus tekkima.

Laoruumide sisustamisprotsessi võiks kaasata ka spetsialistid, kes tegelevad igapäevaselt ladude planeerimisega ning oskavad soovitada Sinu ettevõttele kõige sobivamaid lahendusi.


Laotöötaja kasutab kaubaaluse riiuli väljatõmmatavat alusekelku

Täienda aluseriiuleid lisavarustusega

Kaablirulli hoidik hõlbustab kaablirullide ladustamist ja üles riputamist.

Vaadialus on mõeldud vaatide turvaliseks hoiustamiseks ja käitlemiseks.

Rullihoidik aitab ladustada ümara vormiga esemeid, nagu näiteks torud, vaibarullid jms.

Põiktalad võimaldavad kaubaaluseid riiulis pikkupidi ladustada.

Väljatõmmatavad alusekelgud aitavad säästa ruumi ning tagavad kiirema ja kergema ligipääsu alusel ladustatavatele kaupadele.

Perfopaneel riiuli otsaraami vahele, et vajalikud tööriistad oleksid alati käeulatuses.

Riputusliistu prügikastile saab kinnitada riiuli otsaraamile, et vabastada põrandapinda.

Praktiline jagaja aluseriiuli talade vahele, et hõlbustada plaatmaterjalide serviti ladustamist.

Turvalised ja tervisele ohutud töötingimused

Üks olulisemaid faktoreid laos on turvalisus. Õnnetuste ennetamiseks tuleb lao planeerimisel kindlasti silmas pidada ohutusabinõusid. Näiteks, paiguta käsitsi komplekteerimine eraldi osakonda ning jälgi, et kahveltõstukid ei liikleks samas piirkonnas, kus kõnnivad inimesed.

Vähenda riske praktiliste lisade abil:


Veendu, et kaubaaluste riiul vastab kehtivatele tööstuse ohutusnõuetele ja standarditele!
Kaubaaluste riiul ULTIMATE, ruumi 9 kaubaalusele

Küsi nõu meie ekspertidelt!

Kui soovid rohkem teada tööstusruumide ja ladude sisustamise kohta, võid julgesti pöörduda meie projektimüügi poole. Oleme meeleldi abiks sisustusprojekti kõigis etappides alates läbimõeldud planeeringu loomisest kuni õigete tõsteseadmete valimiseni.


Kaubaaluste riiulid - ULTIMATE põhi- ja lisaosad

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.

Vajad abi või otsid usaldusväärset sisustuspartnerit?

Oleme alati valmis aitama turvalise ja hästi toimiva töökeskkonna planeerimisel ning sisustamisel. Võta julgesti meiega ühendust, kui Sul on küsimusi toodete, tellimuse vormistamise, traspordivõimaluste, lisateenuste või terviklike sisustuslahenduste kohta.
Ettevõtlusvorm
Sisesta sõnumManus
Vajutades 'Saada sõnum' kinnitad, et oled lugenud ja nõustud AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.