• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Kuidas valida õige kontorilaud?

Kuidas valida õige kontorilaud?
Artikkel

Fikseeritud kõrgusega kirjutuslaud, mahukas nurgalaud, elektriliselt reguleeritav kontorilaud või ergonoomiline arvutilaud - töölaua valimisel seisame silmitsi tohutute võimalustega. Kuidas leida õige mudel, mis lisaks meeldivale disainile sobiks ka töökoha ning -ülesannetega? Selles artiklis toome välja erinevat tüüpi laudade eelised ning anname nõu, mida jälgida enne ostu sooritamist.

 

ESITA ENDALE KAKS OLULIST KÜSIMUST

 

Kui mitu tundi päevas veedad kontorilaua taga?

Töölaua taga veedetud aeg määrab ära, kas piisab klassikalisest fikseeritud kõrgusega kirjutuslauast või tuleks eelistada ergonoomilist istu-seisa tüüpi kontorilauda. Kui selleks on tunnike või veidi rohkem, ei pea laud olema uhke ega suur. Siinkohal võid valiku langetada tuginedes vaid oma maitsele. Juhul, kui töötad hommikust õhtuni kontorilaua taga, tuleb sul pöörata suuremat rõhku ergonoomikale, töötasapinna kujule ning mööbli kvaliteedile.

 

Millised töövahendid on alati sinu laual?
Kui selleks on lauaarvuti, erinevad kirjatarbed, kaustad ning mõned blankerilahtrid, siis on parm valik suure tasapinnaga nurgalaud. Kui sa vajad vaid sülearvutit ja mõnda üksikut märkmepaberit-pliiatsit, siis tasub kaaluda pigem kompaktseid mudeleid. Nii jääb rohkem ruumi liikumiseks ning teiste sisustuselementide paigutamiseks.

 

 

DISAIN JA MATERJALID


Ristkülikukujulised kirjutuslauad
Ristkülikukujulised kirjutuslauad on ruumisäästlikud ning sageli kasutuses kontorites, kus tuleb hakkama saada kitsastes oludes. Nende klassikaliste laudade eelis seisneb selles, et saad vaevata luua erinevaid paigutusi ning eraldada töökohti praktiliste vaheseinte abil.

 

Ergonoomilised nõgusad töötasapinnad
Ergonoomiliselt nõgusa lauaplaadiga mudelid on suurepärane valik, kui soovid hoida kõik vajalikud töövahendid alati mugavalt käeulatuses. Lauaplaadi nõgusus võimaldab liikuda töökohale võimalikult lähedale, mistõttu on tagatud õige kehaasend ning hea tugi käsivartele.

 

Nurgalauad
Nurgalauad või L-kujulised lauad sobivad ebatavalise planeeringuga ruumidesse või juhul, kui vaba pinda kipub puudu jääma. Hea lahendus ka siis, kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, kuna nurgalauaga jääb rohkem vaba põrandapinda ilma, et peaks loobuma suurest töötasapinnast.

 

Vali sobiv viimistlus
Vaatamata kontorilaua kujule ja suurusele on oluline leida ka meelepärase disainiga mudel, mis sobiks hästi ülejäänud interjööriga. Meie kontorilaudadel on vastupidav ja lihtsasti puhastatav laminaatkattega töötasapind, mis sobib suurepäraselt kaasaegsesse töökeskkonda. Tervikliku lahenudse aitab saavutada lai värvivalik - kask, pöök, tamm, hall, must või valge. Nii sisustad hõlpsasti maitseka ning harmoneeruva ruum endale ja kolleegidele.

 

Kompaktsed mõõtmed

Ühistööruumides ja kodukontoris on üks olulisemaid kriteeriumeid valiku langetamisel laua suurus. Soovitame siiski eelistada professionaalseid lahendusi, mis ei sunniks tegema järeleandmisi ergonoomika osas. Kitsamates oludes aitavad sul tööruume sisustada Novus tooteseeria, mobiilne Attune laud ning ühele jalale toetuvad Modulus istu-seisa tüüpi kirjutuslauad.

 

 

OMADUSED JA LISAVARUSTUS


Liikumisvabadus kontorilaua taga
Istuv eluviis ja vähene aktiivsus põhjustavad terviseprobleeme ning on sageli põhjuseks, mis tunneme end tööpäeva lõpuks kurnatuna. Õnneks on olemas lahendus kõigile, kelle töö hoiab neid kontorilaua taga kinni. Ergonoomilised reguleeritava kõrgusega lauad on muutunud väga populaarseks ning samas ka kättesaadavamaks. Korrapärane kehaasendi muutmine on suurepärane võimalus tuua oma tööpäevadesse rohkem liikumist laua tagant lahkumata. Samuti on istu-seisa tüüpi lauad saadaval erineva viimistluse, suuruse ja kujuga. See on kindel investeering oma heaollu.

 

Esipaneel
Esipaneelid lihtsustavad kontori sisustamist, kuna laudu saab ruumis vabalt paigutada kasvõi toa keskele. See on eriti oluline näiteks avatud planeeringuga büroodes. Esipaneel loob korras üldmulje, kuna varjab laua alla asetatud sahtlikapi, paberikorvi, elektroonika ning kaablid. Samuti tagab panel rohkem privaatsust.

 

 

Muu lisavarustus
Sahtlikapid olulistele dokumentidele, kaablirenn juhtmete organiseerimiseks, madal lauasahtel, ergonoomiline käsivarre tugi, kuvarihoidik, lauamatt  jne… Tutvu lähemalt meie lisatavarustuse valikuga ja võid kindel olla, et sinu töölaud saab olema täpselt selline, nagu seda soovid. Ära oota, tegutse kohe!

 

AJ Toodete sortimendist leiad alati parimad kontorilauad igale maitsele. Meie populaarsemad mööblisarjad Modulus, Flexus ja Nomad katavad ka kõige nõudlikumate kasutajate vajadused. Avatud planeeringuga ruumide privaatsus- ja müraprobleemile leiab lahenduse Zip vaheseinte abil, mis on nii praktilised kui ka ülimalt stiilsed sisekujunduselemendid.

 

Eelpool mainitud tooted
Kirjutuslaud Nomad, el. Reguleeritav, valge, must
Kirjutuslaud Nomad, el. Reguleeritav, valge, must
Art.nr. 12013
 • Ruumisäästlik
 • Kõrguses reguleeritav
 • Vastupidavast laminaadist
Kirjutuslaud Modulus, 1200 x 600 mm, T-raam, el.reg., valge/ kask
Kirjutuslaud Modulus, 1200 x 600 mm, T-raam, el.reg., valge/ kask
Art.nr. 1615732
 • Sobib väiksematesse ruumidesse
 • Reguleeritava kõrgusega
 • Varustatud takistusanduriga
Kirjutuslaud Flexus, el.reg., 2000 x 1000 mm, nõgus, hall
Kirjutuslaud Flexus, el.reg., 2000 x 1000 mm, nõgus, hall
Art.nr. 152847
 • Elektriliselt kõrguses reguleeritav
 • Ergonoomiline nõgus lauaplaat
 • Töökõrgus 700-1170 mm
Kirjutuslaud Modulus, 800 x 600 mm, must/ kask
Kirjutuslaud Modulus, 800 x 600 mm, must/ kask
Art.nr. 1615922
 • Reguleeritava kõrgusega
 • Kitsastesse oludesse
 • Vastupidav laminaatkattega pind
Kirjutuslaud Novus, 1200 x 600 mm, el. regul., must/ savihall
Kirjutuslaud Novus, 1200 x 600 mm, el. regul., must/ savihall
Art.nr. 120033
 • Kompaktsete mõõtudega
 • Reguleeritava kõrgusega
 • Kvaliteetsest materjalist
Kirjutuslaud Novus, 1000 x 500 mm, valge/ valge
Kirjutuslaud Novus, 1000 x 500 mm, valge/ valge
Art.nr. 120012
 • Kompaktsete mõõtudega
 • Kvaliteetsetest materjalidest
 • Praktilise riiuliga