• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Kontori sisekujundus aastal 2017

Kontori sisekujundus aastal 2017
Artikkel

Viimastel aastatel on kontori interjöör hakanud üha enam sarnanema koduse interjööriga. Soovime, et meie kontoriruumid oleksid hubased ning mugavad. Seetõttu lähtuvad paljud uue kontorisisustuse valimisel sellest, mis on moes kodukujundamisel. Aga millised on 2017 aasta kõige suuremad moetrendid sisustusmaailmas? Kuidas kasutada samu elemente ka kontori kujundamisel? AJ Grupi disainer Elin Basander André annab häid näpunäiteid, kuidas erinevaid stiile kontori sisustamisel kasutada.


Valged seinad asenduvad sügavate toonidega
2017 aastal tulevad külma valge ja halli tooni asemele soojemad ja sügavamad toonid, mis loovad eksklusiivsema ja luksuslikuma  atmosfääri.
“Eriti populaarseks seinatooniks on tumeroheline, aga ka burgundia punane, tumelilla, tume sinine ning pruun erinevates varjundites”, ütleb Elin. Kombineerige sama värvi erinevaid toone, nagu näiteks samblarohelist värvi seinad koos erinevas rohelises värvitoonis sisustuselementidega. Või kasutage kontrastseid värvitoone, lisades veinipunaste seinte juurde oraanže või pastellseid roosasid elemente.
Kas Teie kontor on sisustatud heleda mööbliga? Ärge muretsege – hele mööbel sobib väga hästi selle aasta värvitoonidega kokku.

 

Võtmesõnadeks on Art Deco, boheemlaslik ja tööstuslik stiil 2.0
Üha enam kohtame Art Decost inspireeritud sisekujunduslikku lähenemist. “Kujutlege graafilise mustriga luksuslikke materjale nagu samet ja siid koos metalsete detailidega. Tumedad toonid, aksendiks juures just õige hele toon,” kirjeldab Elin ning jätkab:
“Boheemlaslik sisekujundus rohkete elavate mustritega on samuti populaarne. See on stiil, mida iseloomustab loomingulisus ja personaalsus.”
Sellel aastal on näha sisekujunduses mõjutusi  70-ndatest, soovi korral saab lisada vaid mõningaid detaile sellest ajastust – sobivad näiteks mõned vintage esemed, naturaalsed materjalid või keraamika.
Tööstuslik stiil on olnud populaarne juba mõnda aega, aga nüüd tuleb sellest uuendatud versioon ehk tööstuslik stiil 2.0. See on agressiivsem ja jõulisem, lisaks kõigele muule, saanud inspiratsiooni ka graffiti kunstist, lisandiks mõned sportlikud detailid. “Alustage tagasihoidlikumate toonidega, näiteks tumehall, ning lisage kontrastiks juurde tugevaid esilekerkivaid toone, nagu punane ja neoonoranž,” seletab Elin.


Väikeste detailide suur mõju
Kui ei ole soovi vahetada välja mööblit või värvida seinu, siis saab trendika interjööri luua ka väiksemate detailidega. See on hea moodus, kuidas kiiresti ning lihtsa vaevaga anda ruumile uus hingamine. Üldine nõuanne on mängida kontrastsete toonidega.
“Kombineerige omavahel läikivaid ja matt pinnaga metalle, jämeda- ja peenekoelisi kangad või erinevaid materjale. Näiteks stiilne vaip muudab kontori samal ajal nii hubasemaks kui ka kaasaegsemaks,”  seletab Elin.


Laske loodus tuppa
Tehke ruumi suurtele rohelistele taimedele. Taimed on kasulikud mitmes mõttes – tooni poolest sobivad suurepäraselt selle aasta sisekujundusetrendidega, aitavad muuta kontori hubasemaks ning samas puhastavad ka õhku. Kui tunnete, et just taimed ja loodus oleks see teema, mis teile kontorisse kõige paremini sobiks, siis selle realiseerimiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Kasutage seintes taimemustrilist tapeeti või kujundage maitsekas taimede terrarium. Miks mitte tuua natukene metsahõngu kontorisse samblikega, mis aitavad säilitada ruumis niiskust ning summutavad samas ka heli.
Lähtuge stiilist, mis teile kõige enam sobib. Kõiki trende korraga järgida ei jõua ning ei ole vajagi, sest muidu muutub üldpilt liiga kirjuks. Kujunduge kontor nii, et Teil oleks endal seal hea olla.