• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Kuidas muuta avatud kontor kõigile sobivaks töökohaks

Avatud ruumilahendusega kontor
Artikkel

Avatud ruumilahendusega kontorid muutuvad järjest populaarsemaks ning seda mitmetel erinevatel põhjustel. Avatud ruumide loomine on soodsam, neid on lihtne ümber kujundada vastavalt soovile ning erinevateks aktiivseteks tegevusteks on piisavalt ruumi. Ühes ruumis töötamine kasvatab meeskonnatunnet ja kolleegidevaheline infovahetamine on lihtne ning kiire. Samas on olemas oht, et ruumi müratase tõuseb liiga kõrgele, mis raskendab keskendumist ja võib mõjuda väsitavalt. Avatud kontori planeerimisel on eriti olulisel kohal töölaudade paigutus ning võimalused eralduse loomiseks ja heli summutamiseks.


Heli summutamine koos privaatse ruumi loomisega– Heli summutamiseks saab kasutada nii pehmeid põrandakatteid kui ka kardinaid, mis annavad juurde ka ruumi kujundusele. Lisaks sellele saab kasutada praktilisi helisummutavaid paneele, mis kinnitatakse seinale ning on kasutatavad ka märkmetahvlina. Personaalne tööruum on võimalik luua kasutades erinevaid helisummutavaid vaheseinu, mis paigutatakse põrandale või otse töölaua külge. Viimased on eriti praktilised just siis, kui tööl on vastamisi paigutatud kõrguses reguleeritavad lauad. See aitab eraldada teineteisest töölauad, vähendab heli liikumist ruumis ja võimaldab kasutada vaheseinu märkmete hoidmiseks. Nii saab iga töötaja vastavalt soovile oma lauda liigutada ja vaheseinad koos märkmetega liiguvad kaasa.


Lisage kontorisse taimi ja lilli – Roheluse lisamine kontorisse muudab ruumid elavamaks ja hubasemaks. Taimed puhastavad õhku ja hoiavad õhuniiskuse normis. See aitab töötajatel lõdvestuda ja paremini erinevaid tööalaseid väljakutseid vastu võtta. Kui esineb allergiaid või ruumi ülesehituse tõttu ei ole võimalik kasutada päris taimi, siis heaks alternatiiviks on kunsttaimeid, mis küll ei puhasta õhku, kuid lisavad siiski ruumi värskust.  Lisaks ei vaja need ka hooldamist ning püsivad alati kaunid.


Mõelge töölaudade paigutusele– Paigutage töölauad arvestades sellega, et kolleegid, kes tihti omavahel tööalaselt suhtlevad, oleksid lähestikku. Samas need ametid, mis nõuavad erilist keskendumist ja vaikust peaksid olema ühes kohas ja soovituslikult ruumi ääres. Nii ei häiri töökaaslaste ringi liikumine ja üleüldine kontoris tekkiv müra tööd.


Looge eraldi ruumid koosolekuteks ja aruteludeks  – Avatud kontori juures tuleb arvestada kindlasti seda, et osad tegevused vajavad eraldi ruumi. Esmatähtis on eraldi koosolekuruum, sest suuremaid arutelusid ei saa pidada avatud kontoris, ilma et kedagi ei segaks. Spetsiaalses ruumis saab teha ettekandeid ning pidada olulisi läbirääkimisi. Sealjuures võiks mõelda veel ruumile, kus töötajad saaksid privaatselt rääkida telefoniga või pidada väiksemaid kiirkoosolekuid. Sõltuvalt ruumi eesmärgist tuleks sinna juurde valida sobiv sisustus. Konverentsilauad- ja toolid sobivad ametlikuma ruumi kujundamiseks, samas diivanid, tugitoolid ja kohvikulauad aitavd luua vabama ja mugavama keskkonna.


Tehke kujunduses uuendusi – Muudatused mõjuvad ergutavalt ning värskendavalt, mis mõjub positiivselt ka töövaimule. Sisustage ruum nii, et soovi korral oleks seal lihtne teha väikeseid muudatusi.