Reguleeritava kõrgusega laud on parim valik tervise heaks


Pikka aega ühes asendis istumine ei ole hea sinu tervisele ega heaolule. Soovitatav on regulaarne tööasendi muutmine ning liikumine, et vältida lihaspingeid, väsimust ning töövõimekuse langust. Paraku ei ole see aga alati kiire tempo juures võimalik. Seetõttu on hea valida ergonoomiline kontorilaud, et vältida sundasendi tekkimist ning võimaldada pisut enam liikumist. Siinkohal tuleb appi istu-seisa tüüpi laud, mis pakub rohkem vaheldust.

Miks on reguleeritav laud vajalik?

Kirjutuslaua kõrgus ja sobivus töötaja pikkuse suhtes on väga oluline. Paraja kõrgusega arvutilaud aitab vähendada või sootuks vältida erinevaid kehalisi vaevusi nagu selja- ja rühiprobleemid. Korrektseks istumisasendiks peetakse, kui töötaja toetab täistaldadega vastu põrandat ning tema põlvede juures tekib ligikaudu 90° nurk.

Kui laud on inimese jaoks liiga kõrge, avaldab see halba mõju ülaseljale, sest töötaja hoiab oma käsi normaalasendist oluliselt kõrgemal. Tänu sellele saavad enam koormust ka randmed. Liiga madal laud mõjutab kehaasendit aga vastupidiselt ning paneb istuja küürutama.

Sarnaselt kõrgele lauale, avaldab ka liiga madalal asetsev laud mõju küünarliigestele ja randmetele. On oluline, et iga töötaja saaks oma töölauda vastavalt oma pikkusele paika reguleerida. Ja see ongi esmane mõttekoht, miks tasub kaaluda reguleeritava kõrgusega kirjutuslaua soetammist. Elektriliselt tõstetav laud on investeering töötajate tervisesse, mis tasub end kindlasti ära.

Rohkem liikumist tööpäevadesse

Korrapärane tööasendi muutmine on üks viis, kuidas tuua oma päevadesse rohkem liikumist. Reguleeritava kõrgusega laud võimaldab hõlpsat asendi muutmist vaid ühe nupuvajutusega. Liikumine parandab enesetunnet ning vereringet, mis omakorda aitavad kaasa keskendumisele ning tõstavad töövõimekust. Ergonoomilised lauad on saadaval erineva viimistluse, suuruse ja kujuga, muutes lihtsaks laua kombineerimise ülejäänud sisekujundusega. Reguleeritav laud on kindel investeering heaolusse.

Soovid olla veelgi aktiivsem?

Elektriliselt reguleeritav laud võimaldab lisaks seismisele kasutada ka erinevaid aktiivse istumise toole. Samuti on võimalik istu-seisa tüüpi laua taga kasutada isteratast või käimislinti, mis pakuvad veelgi suuremat liikumisvabadust kontorilaua tagant lahkumata. Sellised lahendused on suurepäraseks alternatiiviks klassikalisele kontoritoolile.

Kvaliteetsed reguleeritavad lauad 7. aastase garantiiga

AJ Tooted laiast tootevalikust leiad erineva disaini, suuruse ja lauaplaadiga ergonoomilisi reguleeritavaid kontorilaudu. Ja tasub teada et, reguleeritav kirjutuslaud on parim valik tervisliku töökeskkonna loomiseks.

Tutvu reguleeritavate kontorilaudadega meie e-poes!