• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Millised on erinevad turvakapid

Millised on erinevad turvakapid
Artikkel

Turvakapp, tulekindel kapp või seif? Tehke õige valik, mis vastab teie nõudmistele ja tagab dokumentide turvalisuse.

Õige turvakapi valimine oma ettevõttele on keeruline, aga väga tähtis ülesanne. Tuleb valida kapp, mis oleks turvaline pidades silmas seda, mida soovite kapis hoiustada – arhiividokumente, erinevaid andmekandjaid või sularaha ja muid dokumente. Allpool on toodud juhis, mis aitab teha vahet erinevatel kappidel ja nende omdasutel.


Deposiitkapp on muukimiskindel kapp, mis sobib näiteks võtmete, sularaha või väärisesemete kaitsmiseks. Deposiitkapil on "õngitsemiskindel" ava, mille kaudu saab kappi lisada asju, ilma ust avamata. Kappi saab avada ainult vastutav isik, esemeid saavad lisada ka need, kellel puudub õigust kappi avada. Meie poolt pakutavad sertifitseeritud deposiitkapid on testitud ning vastavad enamasti Euroopa standardile EN 1143-1. Testi tulemusel antakse vastav klassifikatsioon, mis määrab ära, kui palju sularaha tohib antud kapis hoiustada.


Seifid on massiivsed ja tugevad muukimiskindlad kapid, mis sobivad näiteks sularaha, dokumentide, kliendibaasi andmete, ehete ja muude väärisesemete kaitsmiseks.näiteks võtmete, kliendibaasi andmete, arvutite, telefonide ja muu väärtusliku hoiustamiseks. Seifid ei ole tulekindlad. Meie poolt pakutavad sertifitseeritud seifid on testitud vastavalt SSF3492 Rootsi standardile. Füüsilised testid tagavad lukkude ja süsteemide toimimise, kaitstes kapi sisu.


Turvakapid  sobivad näiteks võtmete, arvutite, telefonide ja muu väärtusliku hoiustamiseks. Meie poolt pakutavad sertifitseeritud turvakapid on testitud vastavalt EN 14450  Euroopa standardile tuvakappide muukimise määramisel. Sinna juurde lisandub klassifikatsiooni näitaja S1 või S2, millele võib  lisanduda tuleknidluse sertifikaat. Antud turvakapid on väiksema muukimiskindlusega kui sertifitseeritud deposiitkapid.


Tulekindlad seifid sobivad näiteks lepingute, firmadokumentide ja muude konfidentsiaalsete andmete kaitsmiseks tulekahju korral. Tulekindlaid seife on võimalik kontrollida vastavalt erinevatele sertifikaatidele ja nende nõuetele näiteks NT Fire 017, UL või EN 15659. Tulekindluse sertifikaat sisaldab endas ka numbrit, mis tähistab seda, millise ajaperioodi jooksul (minutites) säilib kapi tulekindlus nii, et nende sisu ei saa kahjustada. Näiteks klassifikatsioon P120 näitab, et kapp on tulekindel 120 minutit.  Tulekindlad kapid ei ole samas koheselt ka sertifitseeeritud muukimiskindlad, kui seal ei ole juures vastavat märgist.
Kappi on võimalik juurde lisada eraldi turvakapp andmekandjatele, et tagada nende säilimine tule korral. Kõvakettad, CD-d ja DVD-d on tule ja kuumuse suhtes märkimisväärselt tundlikumad kui paberid ja dokumendid.

Faktid:
Testid ja sertifikaadid – mida need tähendavad?


EN 1143-1 on Euroopa standard turvakappide murdvargusekindluse määramisel. Testi jooksul üritatakse läbi viia mitmeid avamisi. Testi tulemusena antav vastav klassifikatsioon määrab ära, kui palju sularaha tohib antud kapis hoiustada (täpsustage oma kindlustusettevõttega).


EN 14450 on Euroopa standard turvakappide muukimise määramisel. S1 ja S2 on kõige turvalisemad klassid antud toodetele. Testi jooksul tehakse mitmeid katseid. Kapp peab olema kinnitatud põrandale ning sellel peab olema turvalukk EN 1300.


SSF 3492 on Rootsi standard turvakappidele. Füüsilised testid tagavad lukkude süsteemide toimimise. Kaitstes kapi sisu. Sertifikaadid annab välja Svensk Brand & Säkerhets Certifiering AB (SBSC).


NT Fire 17 on Põhjamaade standard, mis on kinnitatud Rootsi Tehtniliste Uuringute instituudi poolt. Vastavalt sellele on välja antud erinevad sertifikaadid: 60P, 90P või 120P paberile ning 60 Diskette ja 120 Diskette andmekandjatele. Number sertifikaadil tähistab minuteid, mille jooksul kapi sisu välistemperatuuri  1000 ° C juures ei ületa 175° C paberitel ning 50° C andmekandjatel.


UL (Underwriters Laboratories) UL 72 on Ameerika standard, mille kohaselt testitakse tooteid UL (Underwater Laboratories Inc.) poolt heaks kiidetud instituutides. Testid sisaldavad kõrgeid temperatuure avatud tules, plahvatusi ja kõrgeid kukkumisi hinnanguliselt teise korruse kõrguselt. Kapi sisu peab säilima kogu katse jooksul ning neid ei suudeta katse kestel avada.


EN 15659 on Euroopa standard tulekindlusele. Klassifikatsioon 30P või 60P tähedab seda, et kapid peavad säilitama sisu 30 või 60 minuti jooksul, olles 1000 ° C ahjus, mis on tavapärane temperatuur tulekahju korral.


EN 1047 on Euroopa standard tulekindlusele, mis antakse andmekandjate turvakapile. Klassifikatsioon C60D või R60D tähedab seda, et kapid peavad säilitama sisu 30 või 60 minuti jooksul, olles 1000 ° C ahjus, mis on tavapärane temperatuur tulekahju korral.
 

Eelpool mainitud tooted
Võtmekapp, 30 konksu, hall
Võtmekapp, 30 konksu, hall
Art.nr. 10141
 • Valmistatud lehtmetallist
 • Seatavad võtmekonksud
 • Kahe võtmega lukk
Arhiivkapp koodlukuga Safe, 1900 x 1000 x 400 mm, valge
Arhiivkapp koodlukuga Safe, 1900 x 1000 x 400 mm, valge
Art.nr. 17431
 • Elektroonilise lukuga
 • Seatavad riiulitasapinnad
 • Keevitatud konstruktsioon
Tulekindel turvakapp Trust, koodlukuga, 120P
Tulekindel turvakapp Trust, koodlukuga, 120P
Art.nr. 138326
 • Tulekindel kuni 120 minutit
 • Seatavad riiuliplaadid
 • Võtme- või koodlukk

Märksõnad: