• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Kahveltõstuk või virnastaja? Vali õige tõstevahend vastavalt vajadusele

Kahveltõstuk või virnastaja? Vali õige tõstevahend vastavalt vajadusele
Artikkel

Kasutades raskete koormuste liigutamisel õigeid vahendeid vähedad riski vigastada ennst ja kaastöötajaid ning veetavaid kaupasid. Hoiad kokku märkimisväärselt aega, kui sul on töövahendid, mis sobivad ideaalselt sinu kaupade tõstmiseks ja liigutamiseks. Seetõttu on oluline valida kahveltõstuk või virnastaja arvestades seda, mida tõstuks sinu jaoks tegema peab.  Anname nõu, millele mõelda, kui ees ootab uue tõstuki valik.


Rattaid valides arvesta kauba kaalu ja põrandapinnaga
Suurte raskuste transportimiseks tasasel pinnal on parim valik nailonratastega kahveltõstuk. Kui põrandapind on ebatasane, siis tuleks kaaluda pigem kummi- või polüuretaan rattaid. Need on ebatasasel pinnal vastupidavamad ja võimaldavad lihtsama vaevaga vähese põrutusega kaupu liigutada. Seetõttu sobivad need rattatüübid paremini kasutamiseks ka välitingimustes.
 
Topelt esiratas tähendab seda, et tõstukil on ees kaks ratast mõlemal haaral, mis jaotab raskuse suuremale alale laiali. Kaup püsib kindlamalt paigal ja põrand ei saa nii palju koormust, sest koguraskus ei vaju vaid kahele rattale. Topeltrattad tulevad eriti abiks, kui kaupasid veetakse üle läevesildade või rambi peale. Kui tegemist on kergemate kaupade ühetasapinnalise transportimisega, siis piisab täiesti üksikust esirattast.


Saadaval on ka kaal-kahveltõstukid, mis tõstavad, transpordivad ja kaaluvad kaupa samal ajal. Selline variant tuleb kasuks just siis, kui kõik transporditavad kaubad peavad olema kaaluga märgistatud. Nii säästab eraldi kaalumise pealt märkimisväärselt aega!


Vali haara pikkus arvestades kaupade ja lao suurust
Tõstukid on saadaval mitme erineva haarapikkusega just selleks, et saaksid valida variandi, mis sind kõige paremini teeniks. Standardsele EUR alusele sobivad haarad pikkusega 1150 mm. Kui kaupasid tuleb liigutada kitsas koridoris või väikeses laoruumis, siis on lihtsam manööverdada haarapikkusega 810 mm. Võimalik on lisada juurde ka kahvlipikendused - vastavalt hetkeolukorrale saad pikendada haarapikkust 1,5 korda.


Kas kaupasid on vaja tõsta aluseriiulile?
Klassikaline kahveltõstuk sobib ideaalselt, kui raskeid kaupasid on vaja tõsta maast lahti ning liigutada laos ringi. Kui on vaja tõsta aluseid kõrgele riiulisse või kaubaautole, siis selleks sobivad akuvirnastajad või käsipumbaga virnastajad. Virnastaja tuleb kasuks ka siis, kui kaupasid on vaja näiteks laua pealt aluse peale laadida. Saad tõsta virnastajaga aluse lauaga samale kõrgusele ja fikseerida kõrguse. Nii säästad tõstes oma selga ja ka aega.
 

Eelpool mainitud tooted
Kahveltõstuk, 2200 kg, 1150 mm, nailonrattad
Kahveltõstuk, 2200 kg, 1150 mm, nailonrattad
Art.nr. 31028
 • Lihtne juhtida
 • Üksik või topelt esirattad
 • Vastupidav
Manuaalne tõstuk, 400 kg, 85-1500 mm
Manuaalne tõstuk, 400 kg, 85-1500 mm
Art.nr. 30075
 • Kandevõime 400 kg
 • Kõrgus 85 - 1500 mm
 • Manuaalne kõrguse reguleerimine
Kahveltõstuk Easy Roller, 2000kg, 1150 mm
Kahveltõstuk Easy Roller, 2000kg, 1150 mm
Art.nr. 31036
 • Tõstevõime 2000 kg
 • Ergonoomiline käepide
 • Mehhaanilised lahendused