Kontorivalgustid

Tootlikkust ja töötaja heaolu parandavad head valgustingimused

On teada, et töötingimused mõjutavad otseselt inimeste enesetunnet ja töövõimekust. Kehv valgustus on kontoritöötajate üks peamisi kaebusi kõrge mürataseme, vähese privaatsuse ja vaiksete kohtade puudumise kõrval. AJ Toodete valikust leiad valgustid igasse töökeskkonda. Vajadusel aitavad meie spetsialistid sind valgustuse planeerimisel.

Looduslik valgus on parim

Looduslik valgus ja hea vaade muudavad inimesed energilisemaks ja õnnelikumaks. Paraku ei piisa meie kliimavöötmes ainult aknast tulevast valgusest, et luua tööks sobivad tingimused. Lisaks sellele on büroodes alati ka ruume, mis ei ole varustatud akendega viisil, mis võimaldaks päevavalgusest kasu saada. Seetõttu on kontori üldvalgustus, mis kombineerib nii lae- kui ka laualampe, möödapääsmatu.

Head valgustingimused tagavad suurema tööheaolu

Olgugi, et head valgustingimused on olulised igas kontoris, siis tihti ei pöörata sellele tööruumide planeerimisel piisavalt tähelepanu. Igas ruumis peaksid kindlasti olemas olema laelambid, mis valgustavad ühtlaselt tervet ala. Üldjuhul kasutatakse kontoris heledat ja ühtlast valgust, mis tagab hea nähtavuse ja ei väsita töötaja silmi. Veendu, et valgustus on töö iseloomule vastava tugevusega ning sobiliku värvustemperatuuriga. Meeles tasub pidada, et tumedad pinnad neelavad valgust ja heledad pinnad peegeldavad seda. Seetõttu vajavad tumedamates toonides sisustatud ruumid rohkem lisavalgust. Omavahel kombineeritud kohtvalgustid üldiste laelampidega aitavad luua pehme ülemineku valguse ja varju vahel. Kontrast tööpiirkonna ja ümbritseva ruumi vahel peab olema võimalikult vähe märgatav.

Kohandatavad valgustingimused

Inimkeskne valgustus on suhteliselt uus lähenemisviis, kuid pakub ettevõtetele tohutut kasu, sest aitab tõsta inimeste tootlikkust ning vähendab haiguspäevade arvu. See võimaldab töötajatel rahuldada oma isiklikku valgusvajadust nii, et soe ja jahe valgus on päeva jooksul tasakaalus, mis toetab iga inimese loomulikku rütmi ja vähendab väsimust.

Vajalikku lisavalgust pakuvad laualambid

Sageli ei piisa töökohal vaid laelambist ning vajatakse kirjutuslauale ka oma isiklikku laualampi, millega valgustada konkreetsemalt tööpinda. Laualambi puhul on kõige paremaks valikuks liigendatud varrega lamp, mis võimaldab valgusvihku vajaduspõhiselt suunata. Paiguta lamp töölaual vasakule, kui oled paremakäeline, ning vastupidi, kui oled vasakukäeline. Nii väldid kirjutamisel segavate varjude teket, mis väsitavad silmi.

Avasta teisi tootekategooriaid

KontorKontoritoolidTöökoha tarbed