ESD kaitse õigete töövahenditega

ESD (Electrostatic Discharge) tähistab elektrostaatilist lahendust ning viitab kogunenud staatilise elektri äkilisele vabanemisele. Staatiline elekter tekib kõikjal meie ümber, seda eriti kuivas ja külmas kliimas. ESD tooted aitavad kaitsta tundlikke komponente, nagu näiteks erinevad arvutikiibid ja trükiplaadid, elektrostaatilise laengu eest, mis võib neid kahjustada. Seetõttu vajatakse spetsiaalseid ESD tooteid ja kaitsevahendeid näiteks elektroonikatööstuses, laborites, meditsiiniasutustes jne.

Mis on ESD kaitse?

Nõuetekohase ESD kaitse eelduseks on kombinatsioon õigetest töövõtetest ning spetsiaalsetest töövahenditest, riietest ning keskkonnast. Kõikjal, kus töötajad puutuvad kokku tundlike seadmete, komponentide ja vooluvõrguga, on oluline võtta arvesse staatilise elektri mõju ja sellega kaasnevaid riske ning rakendada praktilisi meetmeid, et elektrostaatilise laenegu oht oleks minimaalne.

Erinevad ESD tooted ja kaitsevahendid

AJ Tooted valikust leiab nii ESD töötoolid ja lauad, kui ka spetsiaalsed ESD kärud. Samuti pakume erinevaid kaitsevahendeid, nagu näiteks ESD põrandamatid, käepaelad ja jalanõude katted, mille kombineerimisel on võimalik luua nõuetekohane töökeskkond.