Jäätmete sorteerimine töökeskkonnas

Kõik vajalik eriliigiliste jäätmete sorteerimiseks töökeskkonnas

Jäätmete liigiti kogumine nende tekkekohas on lihtne viis majandada keskkonnasõbralikumalt ning aidata kaasa energia ja loodusvarade säästlikumale kasutamisele. Ettevõtetes tekib igapäevase tegevuse tagajärjel märkimisväärne kogus prügi, mistõttu on eriti oluline mõelda sellele, kuidas korraldada jäätmete sorteerimine, ladustamine ning äravedu. Jätkusuutlikke sorteerimisharjumusi töökollektiivis aitavad juurutada nii selgelt märgistatud prügikonteinerid- ja kapid kui ka ühine initsiatiiv. Allpool toome välja mõned näpunäited, kuidas töökeskkonnas jäätmeid tõhusamalt sorteerida.
Prügi sorteerimise moodul

Aita kaasa energia ja loodusvarade säästlikumale tarbimisele

Jäätmete sorteerimisel on mitmeid positiivseid külgi. Lisaks sellele, et ohtlikud jäätmed saavad nõuetekohaselt utiliseeritud, aitab prügi sorteerimine olemasolevaid ressursse tõhusamalt kasutada ning säästvamalt toota. Näiteks on taaskasutatud materjalist paberi valmistamine märksa energia- ja ressursitõhusam võrreldes vanapaberi põletamise ning uue paberi toormaterjali tarbeks metsa langetamisega.

Alusta kõige ohtlikumast

Millest alustada? Sorteerimist alusta alati ohtlikest jäätmetest, sest need võivad tekitada kõige suuremat kahju. Mõned tooted sisaldavad mürgiseid või plahvatus- ja tuleohtlikke aineid, mis kujutavad otsest ohtu nii inimeste tervisele kui ka looduskeskkonale. Kasutatud patareid, lambipirnid ning elektroonika on näited jäätmetest, mis tuleb muust prügist eraldada ning üle anda jäätmekäitlejale, kes omab jäätmeluba ning ohtlike jäätmete käitluslitsentsi. Kodumajapidamises tekkivad ohtlikud jäätmed saab viia kohaliku omavalitsuse poolt ette nähtud kogumispunktidesse. Soovitame ladustada ohtlikke jäätmeid spetsiaalsetes konteinerites seni, kuni need on jäätmekäitlejale üle antud. Täpsemat infot ohtlike jäätmete käitlemise kohta saab Keskkonnaministeeriumist või kohalikust omavalitsusest.

Patareide prügikast

Vihje! Prügikast patareidele

Praktiline prügikast kasutatud patareide turvaliseks ladustamiseks enne ringlusse suunamist.

• Prügikast on varustatud lastekindla lukustatava kaanega.
• Tarnitakse koos tarvikutega seinale või posti külge kinnitamiseks.
• Prügikasti mahutavus 15 L.

Telli patareide prügikast siit

 

Piisav arv sorteerimiskohti

Mida rohkem materjale me suudame eraldada ning taaskasutusse suunata, seda suurem on positiivne mõju keskkonnale. Seega on oluline paigutada sorteerimissüsteemid kõigile töötajatele mugavalt ligipääsetavatesse kohtadesse. Näiteks võiks kontoris olla paberikorv iga töölaua ning printeri või koopiamasina lähistel. Töökodades ning ladudes on mõistlik paigutada prügikonteinerid kohtadesse, kus üldiselt tekib kõige rohkem jäätmeid, näiteks pakkelaudade kõrvale. Piisav arv mõistlikult paiknevaid prügikonteinereid muudab sorteerimise hõlpsaks ning tagab, et iga materjal jõuab selleks ettenähtud kohta.

Praktilised prügikapid puhkeruumidesse ja sööklatesse

Puhkeruumides ja söögisaalides on mugavad sorteerimislahendused hädavajalikud, kuna seal tekib üldiselt kõige rohkem eriliigilisi jäätmeid. Ainuüksi plastist, klaasist ja metallist pakendite eraldamisel olmeprügist on suur mõju. Sama kehtib ka toidujääkide kohta, mille saab suunata biojäätmetesse. Kasutage selgelt mõistetavaid sorteerimiskleebiseid või erinevat värvi kaantega prügikaste, et luua kõigile arusaadav süsteem. Nendesse ruumidesse sobivad suurepäraselt prügikappide moodulid, mis on varustatud erinevate anumatega. See tagab, et jäätmete liigiti sorteerimine on pea sama lihtne, kui varasem lahendus, kus kõik jäägid visati ühte prügikasti.

Roheline prügikonteiner art.nr 231261

Klassikalised prügikonteinerid segaolmejäätmetele

Segaolmejäätmete ladustamiseks sobivad kõige paremini klassikalised prügikonteinerid, mida saab hõlpsasti tühjendada ja puhastada. Erineva mahutavusega konteinerid on üldjuhul valmistatud vastupidavast ning UV-kindlast polüetüleenist ning varustatud suurte ratastega mugavaks liigutamiseks.

Sorteerimiskonteinerid ja käru art.nr 246494

Vihje! Komplekt jäätmete hõlpsaks sorteerimiseks

Komplekt sisaldab nelja 60L sorteerimiskonteinerit ja kahte ühendatavat käru.

• Sobib suurepäraselt erinevatesse töökeskkondadesse.
• Iga konteiner on varustatud kaane ja mugava käepidemega, mis tagab lihtsa tühjendamise.
• Avatud külgedega kärud on omavahel ühendatavad, mis võimaldab luua hõlpsasti hallatava mobiilse lahenduse.

Telli komplekt siit

Kaks sinist kallurkonteinerit sorteerimiskleebistega

Suure mahutavusega kallurkonteinerid

Kui Sinu ettevõttes vajatakse mahukamaid lahendusi raskemate materjalide või erinevate jäätmete ladustamiseks, siis sobivad selleks suurepäraselt kallurkonteinerid. Meie valikust leiad vastupidavad konteinerid mahutavusega 150 kuni 3000 liitrit, mis sobivad kõik rasketesse tööstuslikesse tingimustesse ning on liigutatavad kahveltõstukiga. Samuti on saadaval valik erinevat värvi kallurkonteinereid sorteerimise hõlbustamiseks. Lisage kaaned, rattad, sorteerimiskleebised või muud funktsionaalsed tarvikud, et luua mugav ja tõhus lahendus isegi kõige suuremate mahtude juures.

Prügikastid sorteerimiseks art.nr 249251

Neli nõuannet jäätmete sorteerimiseks töökeskkonnas:

1. Alusta sorteerimist ohtlikest jäätmetest – eralda patareid, lambipirnid, elektroonika jms ülejäänud prügist.
2. Loo selge süsteem – kasuta sorteerimiskleebiseid ja erinevat värvi konteinereid, et luua kõigile üheti mõistetav süsteem.
3. Kasuta prügikappide mooduleid – võimalusel vali ühiskasutatavatesse ruumidesse prügikapid, mis on varustatud erinevate sisekonteineritega. Nii on sorteerimine pea sama lihtne, kui varasem lahendus, kus kõik visati ühte prügikasti. Lisaks on kaasaegsed prügikapid stiilsed ning sobivad suurepäraselt mis tahes keskkonda.
4. Sea sisse piisav arv sorteerimiskohti – kanna hoolt, et sorteerimiskoht oleks kõigile töötajatele hõlpsasti ligipääsetav. Võimalusel paiguta prügikapid või -kastid nii töö-, riietus- kui ka puhkeruumidesse

Kas Sa ei leia sobivat sorteerimislahendust?
Küsi abi meie klienditeeninduselt.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.