Kuus sammu tõhusama logistikavoo saavutamiseks

Kuus sammu parema logistikavoo saavutamiseks

Rahulolevate klientide, kes sooritavad suure tõenäosusega kordusoste, ning hästi toimiva lao vahel on selge seos. Laosüsteemides esinevad puudused toovad sageli kaasa tarnete hilinemise ja eksimused tellimuste komplekteerimisel. Halvemal juhul võivad kaubad käitlemisel viga saada. Pettunud klient valib sellises olukorras ilmselt teise pakkuja. Seetõttu on oluline avastada ning kõrvaldada kõik puudused enne, kui need hakkavad tõsisemalt ohustama ettevõtte logistikavoo toimimist.
Pakkide transport laos

Veendu, et enimmüüdud tooted on hõlpsasti kättesaadavad

Kas kaubad on paigutatud vastavalt nende müügisagedusele? Kõige populaarsemad tooted peaksid olema mugavalt käepärast ning asuma pakkimisalade lähedal, mitte lao tagumises otsas. Nii ei tule personalil kulutada aega ebavajalikult pikkade vahemaade läbimiseks. Sama reegel kehtib ka köögis – igapäevaselt kasutatav hoia käeulatuses, samas kui fondüükomplekt, mida vajad kaks korda aastas, võib vabalt asuda kõige kõrgemal riiulil. Hoolika planeerimisega on võimalik muuta laoprotsessid märkimisväärselt tõhusamaks. 

Aluseriiul Ultimate

Säilita laos liikumisruum

Selleks, et saabuvaid kaupu saaks hõlpsasti vastu võtta ning õigetesse kohtadesse paigutada, on soovitatav hoida lao täituvus 80-85% juures. Samuti jätab see piisavalt ruumi toodete ajutiseks ümberpaigutamiseks, näiteks hooajakaupadega tegelemisel.

See, et ruumi on aeg-ajalt vähe, ei oma tähtsust. Küll aga saab määravaks, kui ladu on pidevalt ääreni täis, viies väärtuslike ressursside, nagu aeg ja raha, kaotamiseni. Kui ladu on alaliselt ülekoormatud, siis tuleb suurendada mahutavust täiendavate riiulite abil või laieneda uuele äripinnale.

Laoriiulid Tough

Hoia laosisustus ajakohane

Kas ladustatav kaubavalik on muutunud? Kui muutus on püsiv, siis tuleb tegutseda!

Tõhusa laohalduse saavutamiseks on oluline, et sisustus ja töövahendid on valitud vastavalt käideldavatele kaupadele. Samuti tuleks jooksvalt olukorda hinnata ning vajadusel teha korrektuure. Näiteks väiksemate toodete paigutamisel riiulitele, mis olid varasemalt kohandatud suurematele kaupadele, tekib olukord, kus hoiustad laos väga palju õhku. Ka mahtude suurendamine on sellisel juhul keeruline. Kui võtta kasutusele aga õigete mõõtudega riiulisüsteemid, tekib võimalus täiendavate hoiustamislahenduste loomiseks.

Ruumi kogukõrgust ära kasutades saad laopinnast maksimaalselt kasu. Siiski pea meeles, et väga kõrged ja sügavad riiulimoodulid muudavad tellimuste komplekteerimise raskemaks, mistõttu on veelgi olulisem läbi mõelda kaupade paigutamise skeem.

Lao optimeerimine

Loo sobivad töötingimused

Kas klienditeenindus on pidanud reageerima sagenenud kaebustele valesti tarnitud tellimuste või kahjustatud kaupade kohta? Kui jah, siis on aeg pöörata tähelepanu töötingimustele laos.

Tarbetult pikad vahemaad kaupade transportimisel ning keerulised komplekteerimismeetodid võivad põhjustada palju probleeme. Sellised tingimused tekitavad stressi, mis omakoda viib eksimusteni, mida kliendid võivad tõlgendada hooletuse või langenud teeninduskvaliteedina.

Töötajad on ressurss, kelle heaolu võib mõjutada kogu ettevõtet. Laopersonalile sobivate ning ergonoomiliste töötingimuste tagamine on investeering nii kvaliteeti kui ka efektiivsusesse.

Märgistatud laoriiulid
Pakkelauad

Vali õiged abivahendid

Mida saab veel ära teha, et töö laos oleks lihtsam ja tõhusam? Organiseerimine ja aja säästmine on edu võti. Kõige tähtsam on, et igal tootel oleks riiulil oma koht, mis on selgelt märgistatud ja kergesti leitav. Samuti on oluline, et hästi varustatud pakkelauad paikneksid laos strateegilistes kohtades. Piisav arv pakkekohti tagab, et nende kasutamiseks ei pea järjekorras seisma.

Laokärudel ja tõsteseadmetel on kaks funktsiooni: need hõlbustavad kaupade käitlemist ning tagavad ergonoomilisema töökeskkonna. See aitab ära hoida füüsilisest koormusest tekkivaid probleeme ning ohtu, et inimesed jäävad tervislikel põhjustel töölt eemale. Õigesti paigutatud jäätmete sorteerimispunktid aitavad samuti aega säästa. See tagab, et kasutatud pakendid ning muu prügi suunatakse otse konteineritesse, tänu millele on laoruumid puhtamad ning ei teki takistusi liikumisteedel ning vahekäikudes.

Airshoppen ladu

Paku klientidele seda, mida nad ootavad

Kas mõnikord tuleb lepingust loobuda, sest ladu ei suuda nõudlust katta? Või on tarneajad nii lootusetult pikad, et kliendid on sunnitud konkurentide juurde pöörduma? Selline olukord vajab kohest reageerimist.

Ükskõik, kas soovid värskendada olemasolevat lahendust või asud sisustama täiesti uut laopinda, meie kogenud projektimüügi spetsialistid saavad selles abiks olla. Soovime pakkuda vajaduspõhiseid ning kohandatavaid lahendusi, mis vastavad Sinu ettevõtte eesmärkidele. Tutvu meie lahendustega ning küsi personaalset pakkumist AJ Tooted projektimüügilt.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.