• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk

Kuidas vältida üleliigset tõstmist ja sellest tingitud korduvaid vigastusi

Tõsta targasti
Artikkel

Ülepingest tekkivad korduvad vigastused on üks levinumaid haiguslehel viibimise põhjuseid. Vigastus on tihtipeale pidevalt kasutatavate valede töö- ja tõstmisasendite tagajärjeks. Õnneks on võimalik teadliku käitumisega selliseid vigastusi vähendada ja vältida. Anname kolm nõuannet, kuidas oma keha paremini hoida!


Lükka, tõmba või rulli suurte raskuste tõstmise asemel. Tuleb teadlikult valida kõige efektiivsem ja vähem koormavam variant asjade liigutamiseks – alati ei ole kõige parem valik tõstmine.  Näiteks kontoris raamatuid ühest kohast teise viies on lihtne suure koormusega oma seljale liiga teha – kasuta kontorikäru. Kas kontorikäru ei ole käepärast? Improviseeri – kasuta oma kontoritooli, mis liigub kiiresti ratastel ja jaksab kanda rohkem raamatuid kui ükski töötaja. Väiksemate masinate või raskete kaupade liigutamiseks sobivad madalad transportalused, mida saab üsna lihtsasti transporditava asja alla paigutada ja siis enda ees lükata. Lükata ja tõmmata on alati lihtsam kui tõsta.


Hoia kõige vajalikumad asjad alati käepärast. Paigutades igapäevaselt kasutatavad asjad õigele töökõrgusele käe juurde, säästad ennast liigsest tõstmisest ja kummardamisest. Lisaks sellele säästad aega lisaliigutuste pealt ja saad keskenduda põhitegevusele. Töökojas on asendamatuks abimeheks perfopaneelid, kuhu saab kinnitada erinevaid konkse mitmete tarvikutega. Riiuleid sisustades paiguta raskemad ja tihedalt kasutatavad esemed töölauaga ühele kõrgusele.


Ära paiguta raskeid esemeid liiga kõrgele või madalale. Ära aseta raskeid esemeid otse põrandale – varem või hiljem pead sina või keegi teine selle liigutamiseks ennast liigselt pingutama. Ratastel alus või fikseeritud alus, mida saab liigutada kahveltõstukiga, on sellises olukorras parim lahendus. Nii saab vajadusel kiiresti asju ümber paigutada. Esemed, mis kaaluvad palju, kuid vajavad tõepoolest aeg-ajalt tõstmist, võik paigutada umbes kõhuga ühele kõrgusele. Sealt on kõige lihtsam asju kätte saada ning tegevus ei koorma nii palju selja- ja jalalihaseid. Põlvedest madalamal või õlgadest kõrgemal peaks olema hoiustatud vaid väga kerged esemed.


Üks kiire, ent vale liigutus võib põhjustada märksa rohkem kahju kui kasu. Tõsta teadlikult ja mõtle sellele, millises asendis tõstad, mitte vaid sellele, kuidas kõige kiiremini tõstetud saad.
 

Eelpool mainitud tooted
Perfopaneel, 1000 x 540 mm
Perfopaneel, 1000 x 540 mm
Art.nr. 20943
 • Praktiline hoiustamine
 • Organiseeritud ja tõhus
 • Paindlik ja kohandatav
Transportalus, 150 kg, ühendatav
Transportalus, 150 kg, ühendatav
Art.nr. 26091
 • Ühendatavad
 • Looge suuremaid laadimispindasid
 • Vastupidav polüpropüleen
Plastalus, 1200 x 800 x 145 mm, must
Plastalus, 1200 x 800 x 145 mm, must
Art.nr. 23076
 • Perforeeritud pind
 • Taaskasutatud materjalidest
 • Kerge kasutada