Parimad kontorilauad, vaatamata ametikohale

Töölaua valimisel seisame silmitsi tohutute võimalustega. Kuid kuidas leida õige kontorilaud, mis lisaks meeldivale disainile sobiks ka töökoha ning -ülesannetega? Oma blogis toome välja erinevat tüüpi laudade eelised ning anname nõu, mida jälgida enne ostu sooritamist.

KAKS OLULIST KÜSIMUST

Kontorilaua taga veedetud aeg
Mitu tundi veedad keskmiselt töölaua taga? Kui selleks on tunnike või veidi rohkem, ei pea laud olema uhke ega suur. Siinkohal võib valiku langetada tuginedes vaid oma maitsele. Juhul, kui töötad hommikust õhtuni kirjutuslaua taga, tuleb sul pöörata suuremat rõhku töötasapinna kujule ning mööbli kvaliteedile, disainile ja funktsioonidele.

Lauaplaadi suurus
Mis on need esemed, mida soovid hoida alati käeulatuses? Kui selleks on lauaarvuti, erinevad kirjatarbed ning mõned blankerilahtrid, siis peaksid valima suurema tasapinnaga mudeli või mõtlema nutikate hoiustamislahenduste peale, nagu näiteks vaheseintele kinnitatav lisavarustus. Kui sa vajad vaid sülearvutit ja mõnda üksikut pastakat, siis saad ilmselt hakkama ka väiksema lauaga – nii jääb rohkem ruumi teistele sisustuselementidele.

DISAIN JA MATERJALID

Ristkülikukujulised kirjutuslauad
Ristkülikukujulised kirjutuslauad on ruumisäästlikud ning sageli kasutuses kontorites, kus tuleb hakkama saada kitsastes oludes. Nende klassikaliste laudade eelis seisneb selles, et saad vaevata luua erinevaid paigutusi ning eraldada töökohti praktiliste vaheseinte abil.

Ergonoomilised nõgusad töötasapinnad
Ergonoomiliselt nõgusa lauaplaadiga mudelid on suurepärane valik, kui soovid hoida kõik vajalikud töövahendid alati mugavalt käeulatuses. Lauaplaadi nõgusus võimaldab liikuda töökohale võimalikult lähedale, mistõttu on tagatud õige kehaasend ning hea tugi käsivartele.

Nurgalauad
Nurgalauad või L-kujulised lauad sobivad ebatavalise planeeringuga ruumidesse või juhul, kui vaba pinda kipub puudu jääma. Hea lahendus ka siis, kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, kuna nurgalauaga jääb rohkem vaba põrandapinda ilma, et peaks loobuma suurest töötasapinnast. Paiguta näiteks oma tuppa lisalaud, et luua lahendus kiirete ja operatiivsete koosolekute läbiviimiseks.

Vali sobiv viimistlus
Vaatamata kontorilaua kujule ja suurusele on oluline leida ka meelepärane mudel, mis sobiks hästi ülejäänud interjööriga. Meie valikus olevatel mudelitel on vastupidava ja lihtsalt puhastatava laminaatkattega töötasapinnad. Tervikliku lahenudse aitab luua lai värvivalik - kask, pöök, tamm, hall, must või valge. Nii on imelihtne sisustada maitsekas ning harmoneeruv ruum endale ja kolleegidele.

OMADUSED JA LISAVARUSTUS

Reguleeritava kõrgusega lauad
Istuv eluviis põhjustab terviseprobleeme ning on pikkade arvuti ees veedetud tööpäevade tulemus. Õnneks saab seda muuta mitmel viisil – näiteks võttes kasutusele istu-seisa tüüpi lauad. Korrapärane asendi muutmine istuva ja püsti seisva vahel on suurepärane võimalus muuta oma keha aktiivsemaks ka töölaua taga. Samuti on reguleeritava kõrgusega lauad saadaval erineva viimistluse, suuruse ja kujuga – ning see on kindel investeering oma heaollu.

Esipaneel
Esipaneelid lihtsustavad kontori sisustamist, kuna laudu saab ruumis vabalt paigutada, kasvõi toa keskele. See on eriti oluline näiteks avatud planeeringuga büroodes. Esipaneel loob korras üldmulje, kuna varjab laua alla asetatud sahtlikapi, paberikorvi, elektroonika ning kaablid. Samuti tagab panel rohkem privaatsust.

Muu lisavarustus
Sahtlikapid olulistele dokumentidele, kaablirenn juhtmete organiseerimiseks, madal lauasahtel, ergonoomiline käsivarre tugi, kuvarihoidik, lauamatt  jne… Tutvu lähemalt meie lisatavarustuse valikuga ja võid kindel olla, et sinu töölaud saab olema täpselt selline, nagu seda soovid. Ära oota, tegutse kohe!

AJ Toodete sortimendist leiad alati parimad kontorilauad igale maitsele. Meie populaarsemad mööblisarjad Modulus, Flexus ja Nomad katavad ka kõige nõudlikumate kasutajate vajadused. Avatud planeeringuga ruumide privaatsus- ja müraprobleemile leiab lahenduse Zip vaheseinte abil, mis on nii praktilised kui ka ülimalt stiilsed sisekujunduselemendid.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.