Kontor kui osa ettevõtte visuaalsest identideedist

Kontori interjöör on oluline tegur ettevõtte kuvandi kujundamisel

Läbimõeldud sisekujundus kontoris pakub palju enamat, kui lihtsalt head töökeskkonda. Meeldivad ja funktsionaalsed kontoriruumid loovad lisaks ettevõttekultuurile ka vaateakna potentsiaalsete klientide ning talentide ligi meelitamiseks. Allpool on mõned nõuanded, kuidas kujundada omanäolise ruumikontseptsiooni abil ettevõtte mainet.

Kontorikeskkond helisummutavate diivanitega Hush

Hea sisekujundus peegeldab ettevõtte väärtusi

Paljudes ettevõtetes kasutusele võetud hübriid- või kaugtöömudel ei tähenda veel füüsiliste kontorite lõppu. Tegelikult vajatakse kliendikohtumisteks ja kolleegide omavaheliseks koostööks endiselt funktsionaalseid tööruume. Seetõttu mängib mitmekesine kontorikeskkond jätkuvalt olulist rolli nii ettevõttekultuuri kui ka sotsiaalsete sidemete tugevdamisel.

Selleks, et kontori kujundamisel saavutada parim võimalik tulemus, peab mööbel peegeldama ettevõtte olemust. Enne moderniseerimist tasub mõelda ettevõtte visioonile, kultuurile ja olemusele. Millist esmamuljet ja kogemust soovid külalistele ja töötajatele pakkuda?

Sellest lähtuvalt saab hakata planeerima mööbli paiknemist, värvilahendust ja teisi detaile.

Kaks inimest arutlevad tahvli ees

Loo sisekujundus, mis ühildub äritegevusega

Kas Sinu ettevõtte on loominguline või tehnoloogiakeskne? Kas pakud toodet või teenust? Mis valdkonnas ettevõte tegutseb? Küsimustele vastades kerkib silme ette juba esmane kujutluspilt, või mis?  Seega alusta planeerimist lähtuvalt äri iseloomust ja rõhuta seda, mis muudab Sinu ettevõtte ainulaadseks.

Mõned näpunäited kontori sisustamiseks lähtuvalt tegevusvaldkonnast:

  • Kas ettevõttekultuur soosib loovat ja avatud mõtlemist? Rakenda seda ka sisustuse osas – vali värvilised seinad või hoopis värviline põrand. Otsusta põnevate vormidega kontorimööbli kasuks. Avatud ruum võimaldab kasutada planeerimistahvleid või hoopis projektorekraane, et kuvada käimasolevaid projekte. Valikuid on lõpmatult!
  • Kui soovid rõhutada professionaalsust ja usaldusväärsust, sobib kõige paremini rahulik ja vaoshoitud värvilahendus. Vaibad, kardinad ja tekstiilkattega mööbel loovad turvalise ja hubase atmosfääri.
  • Või soovid, et tööruumid kajastaksid ettevõtte keskkonnateadlikku lähenemisviisi? Keskendu looduslikele materjalidele, lisa rohelust ja kasuta jätkusuutlikku mööblit – eelista taaskasutust.

Loo sidus ja kutsuv stiil

Kas ettevõttel on graafiline profiil ja brändi visuaalne identiteet, mis on kasutusel näiteks ametlikul veebilehel või sotsiaalmeedia kanalites? Siis on Sul olemas hea lähtepunkt kontoriinterjööri kujundamiseks. Kasutades sama värviskeemi ja disainikeelt, saad kasvatada kaubamärgi tuntust ja lojaalsust klientide poolt. Üldjuhul pole vaja midagi ekstravagantset: sidus mööbel ja tekstiil, meeldiv valgustus ning värsked taimed loovad hea ja kutsuva esmamulje ning kujundavad keskkonna, kuhu soovitakse meeleldi naasta.

Kuus sammu kutsuva vastuvõturuumi sisustamiseks

Akustiliste seinapaneelidega koosolekuruum

Kasvata tööheaolu ja ühtekuuluvustunnet

Omada kontorit, mis klientidele muljet avaldab, on hea, kuid kõige olulisem on luua töökeskkond, kus kollektiiv end hästi tunneb. Hoolikalt valitud sisustuslahendustega saab luua parimad eeldused töötajate heaoluks, tõstes samas ka tootlikkust. Ettevõtte väärtuste, tegevuse ja eesmärkidega kooskõlas olev interjöör kasvatab töötajates kaasatust ning võimaldab neil tunda uhkust oma töökoha üle. See omakorda tähendab, et inimesed tulevad kontorisse hea meelega ning soovivad väiksema tõenäosusega töökohta vahetada.

Hea kontorikeskkond töötab kui magnet, mis meelitab ettevõttesse uusi talente. Investeering kvaliteetsesse ja ergonoomilisse kontorimööblisse, mis parandab inimeste igapäevast tööelu, tasub end kindlasti ära.


Kujunda keskkond, mis toetab loovust ja koostööd

Tootesoovitused kaasaegsesse kontorisse

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.