• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Millele mõelda töökoha valgustuse planeerimisel

Kuidas valgus meie tööd mõjutab?
Artikkel

Valgusel on suur mõju sellele, kuidas me ennast tunneme ja kui hästi me suudame tööd teha. Seetõttu on väga oluline sisustamisel läbi mõelda töökohtade ja -ruumide valgustus. Valgustust planeerides tuleb arvestada ruumi eesmärgiga ja võimalusega kasutada naturaalset valgust. Parim on kombineerida omavahel erinevaid valgusallikaid. Ruumis peab olema võimalik tunnetada ja jätkata organismile omast ööpäeva rütmi. Kehva valgustus võib mõjutada tugevalt kogu kollektiivi tööd, sama moodi saab õige valgustusega tõsta töötajate töövõimet.


Kehva valgustuse tagajärjed
Miks see kõik oluline on? Läbimõtlematult paigutatud valgustus kurnab organismi – töötajad väsivad kiiremini, kiputakse rohkem unustama ja tekivad omavahelised pinged. Kõik probleemid ei avaldu kindlasti korraga ja alguses ei pruugi tunduda, et midagi valesti on, kuid aja jooksul võib märgata, et töötajad ei ole töökeskkonnaga rahul. Üheks põhjuseks võib olla halb valgustus.

Peavalud, pinged kaelas, seljas ja õlgades on tihtipeale märgiks, et töötaja ei näe piisavalt hästi. Üritades täpsemalt näha, kallutad alateadlikult pead aina ettepoole, mis tekitabki erinevaid lihaspingeid.
Kindlasti tuleb ettevaatlik olla ka teise äärmusega – liiga tugev valgus kurnab samuti silmi ja põhjustab peavalu, kui pidevalt tuleb töö juures silmi kissitada.


Hea valgustuse põhitõed
Me veedame väga suure osa oma päevast tööl ja on oluline, et tunneksime end erinevates ruumides liikudes ja töötades hästi. Valgustugevuse erinevus töölaua taga ja seda ümbritseva keskkonna vahel peaks olema võimalikult minimaalne. Kui silm peab pidevalt harjuma erineva valgusega, kurnab see kogu organismi.

Töötades kõrguses reguleeritava laua taga peab valgus olema ühtlaselt hea, olenemata sellest, kas teed parasjagu tööd istudes või püsti seistes. Valgus peab olema kohandatav vastavalt tööle. Kui on mõni ülesanne, mis nõuab rohkem valgust, ja silmade pingutamist, siis peab olema võimalik valgust sättida vastavalt olukorrale.


Mida võita, kui planeerid valgustust õigesti
Õige valgustusega on võimalik motiveerida oma töötajaid ja tõsta seeläbi kogu ettevõtte tootlikkust. Piisav ja meeli ergutav valgus annab juurde energiat, vähendab pingeid ja loob rõõmsama meeleolu. Kolleegid suhtlevad teineteisega vabamalt ja mõtted liiguvad kiiremini. Koostöö on parem ja ülesanded saavad kiirema ning tulemuslikuma lahenduse.

Õige valgustus aitab rõhutada interjööris neid osasid, mida soovid. Valgustid ei ole ainult valgusallikad, vaid ka sisekujunduselemendid. Valides sobiva valguse ja vormiga valgustid, saad luua suurepärase üldmuljega töökeskkonna, mis inspireerib nii töötajaid kui ka kliente.

Eelpool mainitud tooted
Laualamp Atlas, LED, 8W
Laualamp Atlas, LED, 8W
Art.nr. 38331
  • Dimmerdatav
  • USB pistik
  • Kokkupandav
Põrandalamp Diablo, must/ punane
Põrandalamp Diablo, must/ punane
Art.nr. 383349
  • Peen disain
  • Inspireeritud retro disainist
  • Loob meeldiva meeleoluvalguse