Sisekujundus ekspert annab nõu: konverentsiruumi kujundamise kunst

Sisekujundus ekspert annab nõu: konverentsiruumi kujundamise kunst

Konverentsiruumi kujundamine on loominguline protsess, mille eesmärk on luua keskkond, mis toetab erinevate inimeste koostööd ning nende omavahelist viljakat suhtlust. Selline ruum peaks olema mitmekülgselt kasutatav erinevateks tegevusteks nagu esitlused, loengud, arutelud, koosolekud ja töötoad. Seetõttu on oluline, et ruum oleks hästi planeeritud ning maitsekalt sisustatud. Järgnevalt jagab sisekujundaja Camilla Hassbjer häid soovitusi – alates seinavärvide valikust kuni konverentsimööbli sobitamiseni.
Konverentsiruumis on oluline luua rahulik ja ühtne taustafoon. Külastajad lisavad ise oma kohalolekuga ruumi piisavalt värvikirevust.
Camilla Hassbjer
Konverentsiruumi kujundamise alustalaks on ruumi täpsete ootuste ja vajaduste põhjalik väljaselgitamine. Mõtle milliseid funktsioone peaks ruum täitma. Kui palju istekohti on vaja, millist konverentsitehnikat soovid ruumis kasutada ning milline mööbel oleks sinna kõige sobivam? Kas hindad konverentsiruumis eelkõige mugavust näiteks pehmete polsterdatud konverentsitoolide näol või soovid sa pigem lihtsamaid kokkuklapitavaid toole või hoopis nende kahe eelneva kombinatsiooni?

Tihti on üks statsionaarne koosolekulaud ruumis piisav, ent koosoleku või konverentsi eripära arvestades võib tekkida vajadus konverentsiruumi kujundust muuta. Olgu see siis klassiruumi stiilis istumine, U-kujuline paigutus või töötamine väikestes rühmades -valige ruumi jaoks väiksemad liigutatavad lauad, mida saab lihtsalt  ja mugavalt vastavalt vajadusele ruumis ümber paigutada.
Mööblikomplekt FLEXUS + WHISTLER
2 750 €
Koosolekulaud AUDREY
1 295 €

Tekstiilid aitavad luua ruumis paremat helikeskkonda

Sisekujundaja sõnul on ruumi akustilised ja ka valgustingimused olulised aspektid, millele tähelepanu pöörata. „Akustika mõistmine on väga tähtis. Tekstiilide, nagu vaipade ja kardinate, kasutamine aitab ruumis heli summutada ja muudab selle kõla pehmemaks. Samuti tasub kindlasti kaaluda kangaga polsterdatud toolide valikut," soovitab Camilla.

Valgustuse osas on konverentsiruumis märksõnadeks sisekujundaja meelest kvaliteet ja funktsionaalsus. „Mulle meeldib kaudse valgustuse kasutamine. See loob ruumi mõnusa atmosfääri ja muudab selle soojemaks. Vähem külma ja karmi! On ka oluline, et valgustust saaks vastavalt vajadusele dimmerdada, kas siis valgemaks või hämaramaks," märgib Camilla.

Konverentsiruumi tehnika

Iga konverentsiruum peaks olema varustatud vajaliku tehnikaga, et tagada esitlusvõimalused ettekannete, visuaalide ja helide edastamiseks. Juba konverentsiruumi kavandamisel tuleb arvestada vajamineva konverentsitehnika ning elektrijuhtmete ja kaablitega. Mõtle läbi, kuidas paigutada kaableid ruumis nii, et tagatud oleks tehniliste seadmete töökindlus, ent samas ka inimeste ohutus ja mugavus.

„Dekoraatorina eelistan, et kaablid oleksid võimalikult peidetud. Seepärast soovitan integreerida need laua sisse või kasutada selleks spetsiaalseid kaablikarpe," selgitab Camilla.„Paljudes konverentsiruumides on olemas küll projektor ja ekraan või projektsioonipind, kuid kindlasti on ruumi vaja tahvlit märkmete tegemiseks. Samuti ei tohiks tahvli kõrvalt puududa ka kirjutusvahendid ja tahvlimarkerid."

Värvitoonid konverentsiruumis

Värvid mõjutavad meie meeleolu ja ka tajusid. Seetõttu on oluline valida konverentsiruumi jaoks sobivad värvitoonid. Konverentsiruumi eesmärk on luua rahustav ja lõõgastav keskkond, mis soodustab produktiivsust ja koostööd.

Üldiselt on sellistes ruumides soovitatav kasutada rahulikke ja pastelseid toone. Sellised toonid aitavad luua avara ja hubaselt mõjuva ruumi. Erksad ja liiga kontrastsed värvid võivad olla häirivad ja raskendavad mõtete fokusseerimist ning pärsivad keskendumisvõimet.

Kui hakkad aga ruumi sisustama, siis arvesta juba olemasolevate elementidega nagu põranda materjal ja seinte värv. Näiteks kui põrand on puidust, võivad seinad olla beežid, hallid või rohelist tooni. Kui põrand on aga betoonist, võiksid seinad olla näiteks sinised või hallikad.

Milliseid toone töökeskkonda valida?

Kuidas korraldada edukat konverentsi?

  1. Planeeri kogu sündmus ette ning pane paika konverentsi ajakava;
  2. Jaga ajakava kõigi sündmusel osalejatega;
  3. Veendu, et konverentsiruum vastab seminari vajadustele. Kas toolid ja lauad on ruumis nii paigutatud nagu vaja? Kui tegemist on seminariga, mis kestab terve päeva- soovitame ruumis kasutada pehmeid konverentsitoole.
  4. Kontrolli, et kõik tehnoloogilised lahendused oleksid töökorras;
  5. Planeeri päeva jooksul mitmeid lühikesi pause;
  6. Järgi paika pandud ajakava;
Kui vajad abi konverentsiruumi sisustamisel, võta julgelt ühendust AJ Tooted meeskonnaga. Oleme alati valmis Sind sel teekonnal aitama!

Korduma kippuvad küsimused

Lisaks konverentsilaudadele ja toolidele on ruumis vajalik ka esitlustehnika nagu dataprojektor, ekraan, kõlarid ja mikrofon. Samuti peaks ruumis olema hea internetiühendust ning võimalus nutiseadmete laadimiseks.
Reguleeritava kõrgusega koosolekulaudade eeliseks on nende mitmekülgne kasutusvõimalus. Nimelt saab selliste laudade abil muuta ruum vastavalt siis püstiseisu ürituseks või istuvas stiilis seminariks. Konverentsil osalejate tervise seisukohalt on hea, kui inimene saab pika päeva jooksul nii istuda kui ka vahepeal end sirutada ja püsti seista.
Konverents on isikute kogunemine, kes kohtuvad kokkulepitud kohas ja ajal, et arutada või tegeleda mõne ühise huviga. Konverentsid võivad olla erineva suurusega ja ulatuda väikestest töötubadest kuni suurte rahvusvaheliste sündmusteni.
Hübriidkoosoleku ajal on mõned osalejad koosolekuruumis füüsiliselt kohal ja üks või mitu neist osaleb koosolekult digitaalselt ehk videokõne abil.
Ruumis aitab head akustikat luua põrandatele paigutatud vaipkate, paksud kardinad akende ees ning polsterdatud toolid.  Samuti on heaks lahenduseks, kui ruumis on kasutatud müratõkkepaneele või helikindlaid seinakatteid.
Enne konverentsi lõpetamist veendu selles, kas konverentsi eesmärk või eesmärgid said täidetud? Kas kõik vajalikud teemad said kajastatud ning kas jõudsid ka probleemipüstituse lahenduseni? Küsi lõppsõnas tagasisidet osalejatelt ning uuri, kas neil on tekkinud mõni küsimus seoses konverentsi teemadega.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.