Tegevuspõhine kontor, kus on ruumi loovusele ja koostööle

Tegevuspõhine kontor, kus on ruumi loovusele ja koostööle

Tegevuspõhise kontori põhimõte on luua erinevat tüüpi tööülesannete jaoks kohandatud tsoonid. See annab töötajatele vabaduse valida vastavalt töö loomule endale sobiva koha ning liigutada end päeva jooksul erinevate töökeskkondade vahel. Siin anname näpunäiteid, kuidas optimeerida oma kontori sisekujundust, et luua lahendus, mis sobib sinu ettevõttele. Märksõnaks on vaheldus!

Töötamine tegevuspõhises kontoris

Tegevuspõhises kontoris puuduvad määratud töölauad. Selle asemel valivad töötajad keskkonna oma ülesannete alusel. Töötajad saavad valida, kus nad on kõige tõhusamad – kas nad tahavad püsti tõusta ja tööd teha, pehmel diivanil istuda, täielikus vaikuses keskenduda või dünaamilistes keskkondades ajurünnakuid teha.

Uued tingimused tõhusaks tööks

Tegevuspõhise töökeskkonna loomine ei tähenda ainult uusi sisustuslahendusi – see hõlmab ka muudatusi töökorralduses. Kaasaegse tehnoloogiaga väheneb vajadus määratud töökohtade järele, sest me saame teha oma tööd olenemata asukohast – nutitelefonis, tahvelarvutis või sülearvutis. Ergonoomilisest vaatenurgast on tegevuspõhine kontor suurepärane, kuna saab hõlpsalt muuta oma tööasendit ja liikuda päeva jooksul ühest kontorikeskkonnast teise.

Alusta töökohal tehtud tegevuste põhjaliku analüüsiga, et uus keskkond neid toetaks. Iga kontor peab leidma oma ainulaadse lahenduse. Mõelge mõnele põhiküsimusele: millised on meeskonna vajadused ja kuidas saab interjöör kõikide tööd toetada? Kuidas te täna töötate ja kuidas eelistaksite töötada tulevikus?

Loo vaiksed tsoonid

Tegevuspõhine kontor jaguneb tavaliselt erinevateks tsoonideks: vaikne tsoon, keskmine tsoon ja aktiivne tsoon. Vaikses tsoonis tehakse tööd vaikselt ja segamatult – sobib suurepäraselt individuaalseteks vestlusteks, konfidentsiaalsust nõudvateks koosolekuteks või kõrget keskendumist nõudvateks ülesanneteks. Oskus töötada rahus ja vaikuses keskendumist nõudvate ülesannetega on kontseptsiooni oluline osa, mida ei tohi unustada. Ilma piisava hulga vaiksete tsoonideta võib tegevuspõhisest kontorist saada stressirohke töökeskkond, mitte loovkeskkond, milleks see mõeldud on.

Kesktsoonis istuvad töötajad kolleegidega sarnaselt avatud kontorile. Seal suudavad helisummutavad vaheseinad ja lauasirmid parandada enesetunnet ja hoida müra sobival tasemel. Aktiivses töötsoonis on piisavalt ruumi elavateks aruteludeks või näiteks loominguliseks rühmatööks. Kõik sõltub hetkele sobiva töökeskkonna valimisest.


Erinevate funktsioonidega aktiivsed koosolekuruumid

Mitme koosolekuruumi olemasolu kontoris on tõhus, kuna erinevad rühmad saavad koosolekuid pidada korraga. Sisekujunduse varieerimine loob erinevaid keskkondi. Ühes ruumis võib olla reguleeritava kõrgusega koosolekulaud, mis sobib suurepäraselt ajurünnakuks. Fakt on see, et püsti tõustes muutume loovamaks ja teeme paremini koostööd.

Mõnel juhul toimib kõige paremini fikseeritud kõrgusega koosolekulaud, näiteks tõsisel juhatuse koosolekul või kohtumisel olulise kliendiga. Kuna sellised koosolekud võivad olla pikad, on mugavad kangaga kaetud konverentsitoolid hea valik. Selline laudade ja toolide kombinatsioon toimib hästi, kui on vaja arutada suuri projekte.

Vali paindlik mööbel

Tegevuspõhine kontor on üles ehitatud paindlikele mööblilahendustele, mida saab kasutada mitmel viisil erinevate tegevuste jaoks. Seetõttu vali näiteks ratastega mööbel. Reguleeritava kõrgusega lauad või kõrgemate jalgadega lauad loovad keskkonna kiireteks spontaanseteks koosolekuteks ning pehmest salongimööblist saab hinnatud lõõgastuskoht. Paku töötajatele erinevaid istumisvõimalusi, nagu ergonoomilised kontoritoolid ja tasakaalutoolid. Rikasta kontorit helisummutavate toodetega, nagu seina- ja laepaneelid või vaheseinad.

Üks näpunäide on valida üksteisega ja interjööriga sobiv mööbel. Seda mitte ainult seetõttu, et ühtne stiil ja värvilahendus on praegu stiilsed, vaid see võib osutuda otstarbekaks ka mõne aasta pärast, kui osa mööblist peab viima teise ruumi. Need sobivad siis igale poole, olenemata sellest, kuidas kontor on ümber paigutatud.

Tegevuspõhise kontori miinused

  • Suurenenud ärevus: igaühele ei sobi töökeskkonda mitu korda päevas vahetada. Mõnel inimesel tekitab see loovuse asemel stressi.
  • Kontorimööbli kulumine: ostke kindlasti kvaliteetne kontorimööbel. Kui kirjutuslaudu tõstetakse ja langetatakse iga kord, kui uus töötaja istet võtab, võib see suurendada kulumist võrreldes sellega, kui üks inimene kasutab iga päev sama tööpinda.
  • Müra: suurema liikumise ja vahetustega kontoris suureneb ka müratase. Nõuetekohase planeerimise ja müra vähendamise meetmetega saab seda probleemi tõhusalt lahendada.

Kas selline kontorikontseptsioon sobib teile?

Loominguline ja paindlik kontor on lahendus, mida tasub kaaluda. Võib-olla on see kontseptsioon, mis tooks teie ettevõttele kasu? Tegevuspõhine kontor töötab mõnel töökohal suurepäraselt, mõnel aga kehvemini. Enne üleminekuotsuse tegemist arutlege ja kaaluge hoolikalt, kuidas see teie jaoks toimiks. Konsulteeri julgelt oma ala asjatundjaga.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.