• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Kuidas töökeskkonnas jäätmeid tõhusalt sorteerida?

Kuidas töökeskkonnas jäätmeid tõhusalt sorteerida?
Artikkel

Jäätmete liigiti kogumine nende tekkekohas on lihtne viis majandada keskkonnasõbralikumalt ning aidata kaasa energia ja loodusvarade säästlikumale kasutamisele. Ettevõtetes tekib igapäevase tegevuse tagajärjel märkimisväärne kogus prügi, mistõttu on eriti oluline mõelda sellele, kuidas korraldada jäätmete sorteerimine, ladustamine ning äravedu. Jätkusuutlikke sorteerimisharjumusi töökollektiivis aitavad juurutada nii selgelt märgistatud prügikonteinerid- ja kapid kui ka ühine initsiatiiv. Allpool toome välja mõned näpunäited, kuidas töökeskkonnas jäätmeid tõhusamalt sorteerida.


Aita kaasa energia ja loodusvarade säästlikumale tarbimisele
Jäätmete sorteerimisel on mitmeid positiivseid külgi. Lisaks sellele, et ohtlikud jäätmed saavad nõuetekohaselt utiliseeritud, aitab prügi sorteerimine olemasolevaid ressursse tõhusamalt kasutada ning säästvamalt toota. Näiteks on taaskasutatud materjalist paberi valmistamine märksa energia- ja ressursitõhusam võrreldes vanapaberi põletamise ning uue paberi toormaterjali tarbeks metsa langetamisega.


 

Alusta kõige ohtlikumast
Millest alustada? Sorteerimist alusta alati ohtlikest jäätmetest, sest need võivad tekitada kõige suuremat kahju. Mõned tooted sisaldavad mürgiseid või plahvatus- ja tuleohtlikke aineid, mis kujutavad otsest ohtu nii inimeste tervisele kui ka looduskeskkonale. Kasutatud patareid, lambipirnid ning elektroonika on näited jäätmetest, mis tuleb muust prügist eraldada ning üle anda jäätmekäitlejale, kes omab jäätmeluba ning ohtlike jäätmete käitluslitsentsi. Kodumajapidamises tekkivad ohtlikud jäätmed saab viia kohaliku omavalitsuse poolt ette nähtud kogumispunktidesse. Soovitame ladustada ohtlikke jäätmeid spetsiaalsetes konteinerites seni, kuni need on jäätmekäitlejale üle antud. Täpsemat infot ohtlike jäätmete käitlemise kohta saab Keskkonnaministeeriumist või kohalikust omavalitsusest.

 

Piisav arv sorteerimiskohti
Mida rohkem materjale me suudame eraldada ning taaskasutusse suunata, seda suurem on positiivne mõju keskkonnale. Seega on oluline paigutada sorteerimissüsteemid kõigile töötajatele mugavalt ligipääsetavatesse kohtadesse. Näiteks võiks kontoris olla paberikorv iga töölaua ning printeri või koopiamasina lähistel. Töökodades ning ladudes on mõistlik paigutada prügikonteinerid kohtadesse, kus üldiselt tekib kõige rohkem jäätmeid. Piisav arv mõistlikult paiknevaid prügikonteinereid muudab sorteerimise hõlpsaks ning tagab, et iga materjal jõuab selleks ettenähtud kohta.

 

Praktilised prügikapid puhkeruumidesse ja sööklatesse
Puhkeruumides ja söögisaalides on mugavad sorteerimislahendused hädavajalikud, kuna seal tekib üldiselt kõige rohkem eriliigilisi jäätmeid. Ainuüksi plastist, klaasist ja metallist pakendite eraldamisel olmeprügist on suur mõju. Sama kehtib ka toidujääkide kohta, mille saab suunata biojäätmetesse. Kasutage selgelt mõistetavaid sorteerimiskleebiseid või erinevat värvi kaantega prügikaste, et luua kõigile arusaadav süsteem. Nendesse ruumidesse sobivad suurepäraselt prügikappide moodulid, mis on varustatud erinevate anumatega. See tagab, et jäätmete liigiti sorteerimine on pea sama lihtne, kui varasem lahendus, kus kõik jäägid visati ühte prügikasti.

 

Klassikalised prügikonteinerid segaolmejäätmetele
Segaolmejäätmete ladustamiseks sobivad kõige paremini klassikalised prügikonteinerid, mida saab hõlpsasti tühjendada ja puhastada. Erineva mahutavusega konteinerid on üldjuhul valmistatud vastupidavast ning UV-kindlast polüetüleenist ning varustatud suurte ratastega mugavaks liigutamiseks.

 

Suure mahutavusega kallurkonteinerid
Kui Sinu ettevõttes vajatakse mahukamaid lahendusi raskemate materjalide või erinevate jäätmete ladustamiseks, siis sobivad selleks suurepäraselt kallurkonteinerid. Meie valikust leiad vastupidavad konteinerid mahutavusega 150 kuni 3000 liitrit, mis sobivad kõik rasketesse tööstuslikesse tingimustesse ning on liigutatavad kahveltõstukiga. Samuti on saadaval valik erinevat värvi kallurkonteinereid sorteerimise hõlbustamiseks. Lisage kaaned, rattad, sorteerimiskleebised või muud funktsionaalsed tarvikud, et luua mugav ja tõhus lahendus isegi kõige suuremate mahtude juures.

 

Eelpool mainitud tooted
Pedaaliga prügikast Acadia, 2 x 30 l
Pedaaliga prügikast Acadia, 2 x 30 l
Art.nr. 246842
 • Jalgpedaaliga
 • Eemaldatav sisekonteiner
 • Roostevabast terasest
Prügikast istmega, 76 l, must
Prügikast istmega, 76 l, must
Art.nr. 25481
 • Sobib erinevatesse keskkondadesse
 • Kaasaegne disain
 • Mugav iste
Kallurkonteiner Spectra, 300 l, punane
Kallurkonteiner Spectra, 300 l, punane
Art.nr. 3050111
 • Automaatne tühjendamine
 • Lihtsustab prügi sorteerimist
 • CE -märgis
Prügi sorteerimiskapp Celsius, 3 moodulit, hall, 3 x 120 l
Prügi sorteerimiskapp Celsius, 3 moodulit, hall, 3 x 120 l
Art.nr. 255352
 • Organiseeritud jäätmete sorteerimine
 • Lihtsasti kombineeritav
 • Kaasaegne disain
Prügisorteerimiskapp Fahrenheit, 3 sahtlit, valge, 3 kasti 21 l
Prügisorteerimiskapp Fahrenheit, 3 sahtlit, valge, 3 kasti 21 l
Art.nr. 255461
 • Lihtsasti paigutatav ja kohandatav
 • Sobib avalikesse ruumidesse
 • Vaikselt sulguvad sahtlid
Prügikonteiner Lewis, 120 l, kollane kaas
Prügikonteiner Lewis, 120 l, kollane kaas
Art.nr. 246303
 • Maht 120 L
 • Käepidemetega
 • Sobib siseruumidesse