Seitse sammu praktilise ja mugava riietusruumi sisustamiseks

Seitse sammu praktilise ja mugava riietusruumi sisustamiseks

Sõltumata sellest, kas riietusruum on osa töökeskkonnast, spordiklubist või haridusasutusest, peab seal olema piisavalt hoiustamislahendusi ning ruumi liikumiseks ja suhtlemiseks. Õiget tüüpi riidekappide, nagide, pinkide ja põrandamattidega on võimalik luua garderoob, mis on ühtaegu nii praktiline kui ka meeldiv. Oleme siia blogisse koondanud mõned soovitused, millele tasuks tähelepanu pöörata riietusruumi sisustades.
Riidekappide ja libisemiskindlate põrandamattidega garderoob

1. Turvalisuse ja mugavuse tagavad põrandamatid

Põrandamattidega on võimalik tõsta riietusruumis heaolu ning mugavust. Pööra tähelepanu mattide erinevatele omadustele sõltuvalt nende otstarbest ja kasutuskohast.

Kui riietusruumi suundutakse otse õuest, tuleks sissepääsu ette asetada kare porimatt, mis eemaldab tõhusalt jalatsitelt mustuse ning ei lase sellel siseruumidesse kanduda. Ukselävest sissepoole paiguta aga suure imamisvõimega esikumatt, mis seob tõhusalt niiskust. Vastasel juhul võib vihmastel päevadel tekkida märja põranda tõttu libisemisoht.

Riidekappide ja pinkide ees on põrandamati peamine ülesanne pakkuda kaitset libisemise vastu. Garderoobi ja pesuruumi matt peab olema hea drenaažiga, hügieenilisest materjalist ning lihtsasti puhastatav. Lisaks on niiskes ruumis põrandamatil meeldivam seista ning see summutab sammude müra.

Moodulmatt niisketesse ruumidesse

Soovitus! Hea drenaažiga moodulmatt

Niisketesse ruumidesse sobiv põrandamatt MODULE on valmistatud kummist, mis on pehme kuid samas väga vastupidav materjal. Alumisel küljel on nagad, mis hoiavad mati kindlalt paigal. Moodulmatil on suurepärased drenaažiomadused, tänu millele sobib see hästi just riietusruumidesse.

Tutvu tootega
Naine riietusruumis trennikotti pakkimas, taustaks Z-riidekapid pingiga.

2. Vali riidekapid vajaduspõhiselt

Valides riietusruumi kappe, ei pea piirduma vaid klassikaliste lahendustega. Arvesse tuleb võtta ruumi suurust, inimeste arvu, kes kappe üheaegselt kasutavad ning seda, millist varustust hoiustatakse.

Kui panipaika vajavad suured spordikotid, golfivarustus, pikad kalipsod või tunked, on õigeks valikuks täiskõrguses riidekapid. Samas teises riietusruumis võib piisata kompaktsetest moodulkappidest, mis mahutavad käekotte ning jopesid. Mitmekülgse lahenduse loomiseks võib kombineerida omavahel erinevaid kappe.

Just väiksema garderoobi sisustamisel tuleb hoolikalt arvestada, et kapid ei hõivaks liiga palju põrandapinda, kuid mahutaks siiski kõik vajaliku. Sellises olukorras on parimaks valikuks Z-kapid - ühe kapi laius pakub kahte kappi, milles on ruumi ka pikematele esemetele.

Riidekappide valikul pööra tähelepanu ka detailidele. Näiteks tagab perforeeritud kapi pind hea õhu liikuvuse ning ei lase niiskusel koguneda. Ankurkonksud ning riidepuud võimaldavad töötajatel või külastajatel oma isiklikke esemeid mugavalt hoiustada. Kummistopperid vähendavad häirivat müra uste sulgemisel. Tabalukud sobivad hästi spordiklubidesse või SPA-desse. Silinderlukk aga töökeskkonda, kus igale inimesele on eraldatud personaalne riidekapp. Meie riidekappidele saab juurde valida vajaduspõhise lisavarustuse.

Kõige levinumaks materjaliks riidekappide valmistamisel on lehtmetall, kuid meie juurest leiab ka laminaadiga kaetud mööbliplaadist kappide mudeleid.

Kompaktne hoiukapp nelja eraldi lahtriga

Soovitus! Isiklike esemete turvaline hoiustamine

Pisematele isiklikele esemetele, nagu näiteks mobiiltelefonid ja rahakotid, ei ole tarvis tervet riidekappi, mis võtab tarbetult palju ruumi. Et vältida liigset tunglemist, võib sellised kapid paigutada riietumisalast veidi eemale, et igaüks saaks mugavalt soovitud esemed kappi paigutada.

Tutvu tootega
Kaks inimest istuvad garderoobis pingil, taustaks riidekapid

3. Taga piisavalt liikumisruumi ning paku erinevaid lahendusi

Igas asutuses on nii-öelda tipptunnid, kus riietusruumi kasutab samaaegselt palju inimesi. Ka sellisel juhul peab jääma piisavalt õhku ja liikumisruumi, millega tuleb arvestada juba garderoobi planeerimisel.

Lahendusena saab paigutada kapirivide vahele pingid koos nagidega, mis pakuvad täiendavat toetuspinda spordikottidele ja üleriietele. Nii saab riideid vahetada ka mujal kui vaid oma kapi ees. Samuti on pinkidega nagid nutikas alternatiiv riidekappidele, kui otsitakse kompaktsemat lahendust.

Kohandatud riidekapid pakuvad suuremat mugavust

Ukse siseküljele kinnitatud peegel vähendab tunglemist ühiskasutatavatel aladel ning loob rohkem isiklikku ruumi. Peeglid on hõlpsasti paigaldatavad kahepoolse teibi abil. Kompaktne ja mugavalt ligipääsetav uksesahtel pakub panipaika väiksematele esemetele. Eraldi rätikunagi tagab, et niiskeid rätikuid ei pea riputama teiste riiete vahele.

Nii täiendav jalatsiriiul kapi sees kui ka kahe riidekapi vahele paigaldatud jalatsi- ja mütsiriiul, millega on komplektis ankurkonksud rõivaste riputamiseks, loovad võimalusi mugavaks hoiustamiseks.

4. Võimalused lõõgastumiseks ja suhtlemiseks

Garderoobi ei kasutata pelgalt riiete vahetamiseks. See on samuti kohtumispaik, kus vesteldakse enne tööpäeva või treeningut ning lõõgastutakse ja jagatakse muljeid päeva lõpus. Kui ruumi on piisavalt, saab garderoobi luua ka mugava istumisnurga, et soodustada suhtlemist ning kasvatada ühtekuuluvust.

Spordihallide ja -väljakute riietusruumis on seinale kinnitatav tahvel nutikas abivahend, mis võimaldab arutleda stratreegia üle. Kui vaba seinapinda napib, on heaks alternatiiviks ratastel tahvel, mis on hõlpsasti liigutatav ühest kohast teise.
Kompaktne nelja uksega riidekapp ja garderoobipink nagidega
Riidekapp CAMPUS
370 €
Riidekapp punaste metallist ustega
Riidekapp CURVE
960 €

5. Ligipääsetavus ja kasutusmugavus

Mõtle sellele, kuidas kohandada riietusruumid vastavalt erinevate külastajate või töötajate vajadustele. Kas riietusruum on ligipääsetav ka ratastooliga? Milliseid meetmeid on vaja rakendada, et puuetega inimesed saaksid garderoobi takistusteta kasutada? Kui riietusruumi planeering on hästi läbi mõeldud ning võtab arvesse erinevaid vajadusi, saavad kõik end tunda teretulnult ja mugavalt.

Vasakul seinariiul, mille all on pesukäru, ning paremal kahe uksega riidekapp.

6. Hõlbusta koristamist ruumides, kus hügieen on väga oluline

Mustade riiete ja kasutatud rätikute kokku kogumine on paljudes töökohades ja spordiklubides igapäevane rutiin. Õnneks on selle töö hõlpsamaks muutmiseks erinevaid tooteid, alates lihtsatest pesukottidest, mis on riputatavad ratastega raamile, kuni vahetusriiete kappideni. Samuti on saadaval pesukärud määrdunud riiete lihtsaks hoiustamiseks ja transportimiseks.

Ruumide tõhusamaks koristamiseks ning hügieeni tagamiseks valige kinnise sokliga või jalaraamil riidekapid, mille alust põrandat saab hõlpsasti puhastada. Viltuse katusega kappidele ei kogune niivõrd palju tolmu ning sinna ei saa inimesed oma asju unustada.

Samuti lihtsustavad koristusteenindajate tööd garderoobi paigutatud paberikorvid ja sorteerimiskonteinerid jäätmetele. Sorteerimist hõlbustavad ka mugavad prügikapid koos erinevate sisekonteineritega. Nii püsib riietusruum korras ja puhas.


Tutvu erinevate prügi sorteerimise lahendustega

7. Õnnetus ei hüüa tulles

Mõnikord ei lähe kõik planeeritult. Riietusruumis võiks olla kergesti kättesaadav esmaabikomplekt või seinale kinnitatav esmaabipaneel, mis on häst nähtav ega võta palju ruumi. Komplektis on rõhksidemed, plaastrid, antiseptilised lapid, personaalne kaitsekomplekt ja muu vajalik kergemate õnnetuste korral reageerimiseks.


Asud riietusruumi sisustama?
Küsi abi meie spetsialistidelt!

Võta julgesti meiega ühendust, kui vajad teavet toodete ja tellimise kohta või soovid pakkumist tervikliku sisustuslahenduse loomiseks.


Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.