Kuidas sisustada praktiline riietusruum

Sõltumata sellest, kas garderoob on osa töökeskkonnast või spordiklubist, peab seal olema piisavalt hoiustamislahendusi ning ruumi liikumiseks ja suhtlemiseks. Tähelepanu tuleb pöörata ka hügieenile ning sellele, et riietusruum oleks lihtsalt korras hoitav. Anname mõned nipid, kuidas sisustada riietusruum nii, et sellel oleks nii praktiline kui ka meeskondlik lisaväärtus ettevõttele.

1. Alusta põrandatest
Põrandamattidega on võimalik tõsta riietusruumis heaolu ning mugavust. Muidugi on mattidel erinevad omadused sõltuvalt nende otstarbest. Sissepääsu ette käib uksematt, mis eemaldab tõhusalt mustuse jalatsitelt ning ei lase poril siseruumidesse jõuda. Garderoobi väljapääsu juurde tuleks asetada suure imamisvõimega uksematt, mis takistab niiskuse laiali kandumist teistesse ruumidesse. Riidekappide ja pinkide ees on põrandamati peamine ülesanne pakkuda kaitset libisemise vastu. Garderoobi ja pesuruumi matt peab olema hea drenaažiga, hügieenilisest materjalist ning lihtsalt puhastatav. Lisaks on niiskes ruumis põrandamatil meeldivam seista ning see aitab summutada müra.2. Planeeri kapid vastavalt ruumi kasutusele
Valides sobivaid kappe riietusruumi, ei pea piirduma vaid klassikaliste lahendustega. Arvesse tuleb võtta ruumi suurust, inimeste arvu, kes kappe üheaegselt kasutavad ning seda, millist varustust hoiustatakse. Parimaks lahenduseks võivad olla hoopis Z-kapid, erinevas suuruses hoiukapid või moodulkapid. Just väiksema garderoobi sisustamisel tuleb hoolikalt arvestada, et kapid ei hõivaks liiga palju ruumi, kuid mahutaks siiski kõik vajaliku. Sellises olukorras on parimaks valikuks Z-kapid - ühe kapi laius mahutab endas kahte kappi, milles on ruumi ka pikematele esemetele.

Riidekappide valikul pöörake tähelepanu detailidele. Näiteks tagab perforeeritud kapi pind hea õhu liikuvuse ning ei lase niiskusel koguneda. Ankurkonksud ning riidepuud võimaldavad töötajatel või külastajatel oma isiklikke esemeid mugavalt hoiustada. Kummistopperid vähendavad häirivat müra uste sulgemisel. Tabalukud sobivad hästi näiteks spordiklubidesse või SPA-desse. Silinderlukk aga töökeskkonda, kus igale inimesele on eraldatud personaalne riidekapp.

3. Nutikad lahendused kitsastesse oludesse
Väiksemates riietusruumides võiks kombineerida klassikalisi nagisid ja pinke kompaktsete hoiukappidega, milles on eraldi lukustatavate ustega lahtrid. Väikesed lahtrid mahutavad väärtuslikke esemeid, nagu näiteks mobiiltelefoni, ehted, rahakoti ja võtmed. Paiguta hoiukapp väljapääsu juurde, et vältida tarbetut tunglemist.

4. Vali praktiline sisustus
Igas asutuses on nii-öelda tipptunnid, kus garderoobi kasutab samaaegselt palju inimesi. Selleks, et kõigil oleks piisavalt ruumi liikuda, ei tohi garderoobi koormata liigsete sisustuselementidega, millel ei ole praktilist väärtust. Hea mõte on kasutada kahepoolseid garderoobi pinke ruumi keskel. Inimesed saavad istuda mõlemale poole, samas saab ka ümber nende ruumis liikuda.5. Loo eeldused omavaheliseks suhtluseks
Garderoobi ei kasutata vaid riiete vahetamiseks, töötajad suhtlevad seal omavahel enne ja pärast oma tööpäeva. Kui ruum on piisavalt suur, siis võiks teha eraldi nurga laua ja toolidega, et töökaaslased saaksid pärast sauna või duši alt tulekut maha istuda ja ühiseid tööülesandeid arutada või niisama juttu ajada. Kui tegemist on treeningsaali garderoobiga, siis on hea mõte varustada ruum tahvliga, mida saab kasutada erinevate mängutaktikate planeerimiseks.

6. Lihtsusta koristamist ruumides, kus hügieenilisus on väga oluline
Mustade riiete ja kasutatud rätikute kokku kogumine on paljudes töökohades ja spordiklubides igapäevane rutiin. Õnneks on selle töö hõlpsamaks muutmiseks erinevaid tooteid, alates lihtsatest pesukottidest, mis on riputatavad ratastega raamile, kuni vahetusriiete kappideni. Samuti on saadaval pesukärud määrdunud riiete lihtsaks hoiustamiseks ja transportimiseks.

Ruumide tõhusamaks koristamiseks ning hügieeni tagamiseks valige jalaraamil riidekapid, mille alust põrandat saab hõlpsalt puhastada. Samuti lihtsustavad koristusteenindajate tööd garderoobi paigutatud paberikorvid ja sorteerimiskonteinerid jäätmetele.

7. Õnnetus ei hüüa tulles
Mõnikord ei lähe kõik planeeritult. Esmaabipaneeliga võib kindel olla, et kõik vajalik on käepärast, kui peaks juhtuma õnnetus. Komplektis on rõhksidemed, plaastrid, antiseptilised lapid jms. Ja kuna esmaabikomplekt on seinale kinnitatav, on see hästi nähtav ning ei võta liigselt ruumi.

Arhidektidele: meie riidekapid on saadaval BIM object-is

Riidekappide valimine ja kaunite garderoobide planeerimine on lihtsam kui kunagi varem. Kogu AJ Grupi riidekappide valik on saadaval BIMobject-is. Meie sortimendis on erineva disaini, suuruse ja viimistlusega mudeleid, mis sobivad hästi nii töökeskkonda kui ka spordiklubisse, SPA-sse või tervisekeskkusesse. Soovid rohkem infot? Ava BIMobject ja avasta AJ võimalused.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.