• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Valige õiged aluseriiulid ja planeerige toimiv ladu

Valige õiged aluseriiulid ja planeerige toimiv ladu
Artikkel

Õiged ja läbimõeldud paigutusega laoriiulid on ettevõtte lao ja logistika toimimiseks ning kulude optimeerimiseks märkimisväärse tähtsusega. Parima tulemuse saavutamiseks tuleb valida õiged riiulid, koostada parim planeering, et tagada sujuv tööprotsess ja tööohutus. Allpool toome välja paar mõttekohta, millele lao planeerimisel tähelepanu pöörata. Enne lõpliku otsuse langetamist soovitame konsulteerida spetsialistidega.

 

Suur laohoone? Kasuta ära kogu laohoone maht
Kui teil on kasutada suur ruum, siis tuleb lao planeerimisel keskenduda sellele, kuidas kogu laopind maksimaalselt ära kasutada ning logistiliselt hästi tööle panna. Kasutada võib näiteks mobiilseid laoriiuleid või push-back riiuleid, olenevalt sellest, mis teie ettevõtte ja kaupadega kõige pareimini sobib.
Mobiilsed aluseriiulid paigaldatakse raamile, millel saab riiuleid liigutada. Nii saab maksimaalselt kasutada laoruumi ja vähendada põrandapinda, mis kulub riiulivahede alla. Push-back riiulid võimaldavad ladustada sügavuses mitu alust ning rakendada FILO printsiipi (esimesena sisse, viimasena välja). Kui kaubaalus tõstetakse riiulist välja, siis liigub järgmine alus gravitatsioonijõul väljastuse poole. Liikumist kontrollivad liikumisrajale paigaldatavad rullikud. Piiraja ei lase alustel üksteisele otsa vajuda.

 

Väike laohoone? Vali sobivad lisaosad
Väiksematel ja keskmise suurusega ladude sisustamiseks sobivad enamasti klassikalised aluseriiulid. Kõige parem on valida riiulid, mis võimaldab ise seada kandetalade vahemikku võttes arvesse riiulis ladustatavate aluste kõrgust. Nii saab kandetalasid paigutada võimalikult palju ning kasutada lao pinda maksimaalselt. Lao sisustamisel tuleb silmas pidada ka seda, et soovi korral oleks võimalikult lihtne riiuleid lisada või kandetalasid ümber tõsta.
Valige olulised lisatarvikud, mis aitavad kohandada riiulit vastavalt teie vajadustele – lisage vahejagajad, mis aitavad eraldada erinevaid lahtiselt riiulisse paigaldatavaid kaupasid, kasutage võreseinu, mis ei lase kaupadel riiuli taha kukkuda. Nii saab vältida kaupade vigastusi ning vähendada kulusid.

 

Kujundage optimaalne tööprotsess
Arvestage aluseriiulite paigaldusel seda, kus asub kaupade  peale- ja mahalaadimisala. Suure laohoone puhul on eriti oluline, et sissetulevad kaubad oleks enne järgmise kaubaauto saabumist korralikult riiulitesse ladustatud. Tuleb valida riiulid, mis kõige enam sobivad teie kaupade liikumise ja paigutuse planeeringuga.
Enne kaupade paigutust on oluline analüüsida kaupade liikumist, tehes kindlaks, millised on kiiresti ringlevad kaubad (suure käibega) ning millised on madala liikumisega kaubad (väikese käibega). Kiiresti liikuvad kaubad paigutage kergesti ligipääsetavasse riiulisse, mis asub peale-ja mahalaadimisala lähedal, et vähendada aega, mis kulub kaupade transpordiks.

 

Ennetage õnnetusi ja minimaliseerige nende tagajärgede suurust
Turvaline laoplaneering hõlmab endast nii passiivseid kui ka aktiivseid ohutusabinõusid. Passiivsed ohtusabinõud on abiks siis, kui õnnetus juhtub. Näiteks aluseriiulile lisatavad otsasõudutõkked, mis kaitsevad otsaraame või võrepaneelid, mis ei lase kaupadel kokkupõrke korral riiulist alla kukkuda. Aktiivsed ohutusabinõud vähendavad õnnetuse tekkimise ohtu. Kui laos kasutatakse virnastajaid, siis tuleks paigutada kõik kaubad, mida komplekteeritakse käsitsi, ühte riiulivahesse. Nii saab vältida olukordi, et töötajad liiguvad samas kohas, kus kasutatakse virnastajat ning liigutakse tõstukiga ringi. 
Parima lao sisustamiseks  on alati hea kaasata ka spetsialistid, kes tegelevad igapäevaselt laoriiulite planeerimisega ning oskavad soovitada teie ettevõttele kõige paremini sobivamaid riiuleid ja ning seda, kuidas riiuleid ruumis paigutada.