• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 7 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Yngve - klassitool, mis on disainitud arvestades õpilaste vajadusi

Õpilastool Yngve
Artikkel

Samasuguse pühendumuse ja vastutustundega nagu oleme läbi aastate kujundanud üha paremaid töökohti täiskasvanutele, loome me ka õpikeskkondi lastele. Kool on ju koht, kus õpilased käivad oma tööd tegemas. Kui Euroopa Liit võttis kasutusele uue standardi EN 1729, nägime selles koheselt võimalust kujundada täiesti uus klassitool, mis vastaks ühtaegu nõudmistele ning seaks õpilaste soovid ja vajadused esikohale. Nüüd saame uhkusega tutvustada õpilastooli Yngve.

 

Sooviga pakkuda turvalist ja ergonoomilist õpikeskkonda
Uue Euroopa Liidu EN 1729 standardi rakendamise eesmärgiks on tagada haridusasutustes kasutatava mööbli vastavus laste vajadustega. Samuti peavad olema täidetud ranged nõuded mööbli kvaliteedi ja ohutuse osas. Võimalus koolimööblit kohandada vastavalt õpilase kasvule on eriti oluline, sest ergonoomiline kehaasend avaldab positiivset mõju laste õpitulemustele ja heaolule.


 “Lausa 30% meie sortimendist on disainitud ja toodetud AJ Grupi siseselt. Kuuldes EL-i uue standardi rakendamisest, teadsime koheselt, et soovime luua klassitooli, mis ei vastaks üksnes nõuetele, vaid oleks ka meeldiva disainiga ning mugavalt kasutatav,“ sõnas Jonas Emanuelsson, AJ Grupi haridusvaldkonna tootejuht.

 

Valminud koostöös ekspertidega
Kui tootearendus jõudis keerukamate etappideni, oli aeg küsida arvamust neilt, kes teavad kõige paremini, milline üks klassitool olema peab - kooliõpilastelt endilt. “Kohtusime noortega kolmest erinevast haridusasutusest ja kuulasime ära nende mõtted, et saada parem ettekujutus laste kogemustest olemasolevate klassitoolidega ning sellest, milliseid muutusi nad ootavad”, kirjeldas Jonas.
 

 

Disain, mis keskendub mugavusele
Meie disainer Cecilia Stööp visandas laste soovide põhjal erinevaid lahendusi, mis keskendusid mugavusele, kohandatavusele ning EL-i standardi nõuetele. Peatselt hakkas kuju võtma kumera seljatoe ning kontuurse istmega tool, mille eesmärk on pakkuda  istumismugavust ka kõige pikematel koolipäevadel.


 “Idee luua kitsenev seljatugi tekkis juba disaini algfaasis, kuna soovisime, et toolil oleks võimalik istuda mõlemat pidi,” sõnas Cecilia. “Samuti oli esmatähtis lisada seatav jalatugi, mis tagaks mugava istumisasendi igas vanuses lastele. C-kujulise raamiga klassitooli saab koolipäeva lõpus hõlpsasti kirjutuslaua tasapinnale riputada, et tagada tõhusaks ja lihtsaks põrandate puhastamiseks ligipääs ka laudade alla.
 

 

Õpilastooli kujust inspireeritud nimi
Juba varakult oli selge, et sellest toolist kujuneb midagi erakordset. Seetõttu soovisime anda toolile nime, mis oleks samuti eriline. “Nimi jõudis minuni kui tooli seljatugi hakkas üha enam kujult meenutama Y-tähte, pannes mind mõtlema Rootsi nimele Yngve – täpsemalt ühele tuttavale Yngve nimelisele mehele”, tõdes Cecilia. “Lisaks kaunile nimele on tal ka mitmeid häid isikuomadusi. Näiteks on ta rahulik, vastutulelik ja hooliv. Kõik eelpool mainitu sobib iseloomustama ka meie uut klassitooli.“

 

Disainiprotsessi käigus valmistasime mitmeid prototüüpe, et testida põhjalikult tooli vastupidavust, mugavust ning materjale. Kohtusime ka korduvalt õpilastega, et anda neile võimalus tooli testida ning avaldada oma arvamust.

 

 

Ametlikust tunnustusest tootmiseni
Kui disain sai kinnitatud ning valmis lõplik mudel, saatsime Yngve uhkusega sõltumatusse katseinstituuti, et meie töö saaks sertifitseeritud. “Yngve läbis kõik karmid testid ning sai heakskiidu vastavalt EN 1729 standardi nõuetele”, sõnas Jonas. “Nüüd on kõigil võimalik tellida Yngve toole, mis on loodud pakkumaks parimat õpikeskkonda nii EL-i standardi kui ka noorte soovide põhjal. “
 

 

Ja see pole veel kõik …
Algversioon Yngve toolist on varustatud liugraamiga, kuid arendusprotsess jätkub, et tulevikus pakkuda veelgi laiemat valikut. Kohe algusest peale on võimalik tellida Yngve tooli mitmes trendikas värvitoonis ning ajapikku lisandub uusi kombinatsioone. Teame, et lapsed kasvavad erinevas tempos, mistõttu on Yngve saadaval kolmes soovituslikus kõrguses. Miks? Sest õpilased väärivad vaid parimat.

 

 

 

Eelpool mainitud tooted
Õpilastool Yngve, liugjalal, 520 mm, hõbehall/ kask
Õpilastool Yngve, liugjalal, 520 mm, hõbehall/ kask
Art.nr. 363006
 • Sobib kasvule 1,08–1,42 m
 • Mugavaks vormitud iste
 • Vastab uuele EL-i standardile
Õpilastool Yngve, liugjalal, 460 mm, valge/ valge
Õpilastool Yngve, liugjalal, 460 mm, valge/ valge
Art.nr. 363259
 • Mugavaks vormitud iste
 • Vastab uuele EL-i standardile
 • Sobib kasvule 1,59–1,88 m
Õpilastool Yngve, liugjalal, 500 mm, valge/ sinine
Õpilastool Yngve, liugjalal, 500 mm, valge/ sinine
Art.nr. 363248
 • Vastab uuele EL-i standardile
 • Sobib kasvule 1,33–1,76 m
 • Mugavaks vormitud iste