Helisummutav koolimööbel aitab parandada õpilaste keskendumisvõimet

Helisummutav koolimööbel aitab parandada õpilaste keskendumisvõimet

Kui koolilastelt küsida, mida nemad peavad oluliseks hea hariduse omandamise juures, on üks esimesi vastuseid rahu ja vaikus klassitundides. See ilmneb turu-uuringute agentuuri Sifo poolt läbi viidud uuringust, mille tellis neilt organisatsioon BRIS*. Teatavasti mõjutab häiriv müra negatiivselt õpilaste keskendumisvõimet ja enesetunnet. Õnneks on saadaval lai valik helisummutavaid lahendusi, mis takistavad helilainete kandumist ruumis ning aitavad luua meeldivama akustika.
Vaheseintega eraldatud koolilauad koos tasakaalutoolidega

Nõudlus helisummutavate toodete osas aina kasvab

Jonas Emanuelsson, AJ Grupi kooli- ja avalike ruumide osakonna tootejuht, kinnitab helisummutavate toodete nõudluse kiiret kasvu.

 „Paljud noored ja ka pedagoogid on kogenud koolikeskkonnas häirivat müra. Jutuvadin, toolide ja laudade nihutamisel tekkivad helid ning koridorist kostuv sagin hajutavad tähelepanu ning raskendavad uute teadmiste omandamist,“ sõnab Jonas.

Lisaks keskendumisraskustele võib intensiivne helikeskkond põhjustada ka väsimust ja peavalu. Seetõttu on oluline hoida müratase madal ning luua noortele tingimused rahulikuks õppetööks.

Poiss kitarriga
Viltotsikud toolidele
Vildist jalaotsikud toolidele
6.20€

Eelista helisummutavaid õpilaslaudu ja -toole

Mööbel mängib olulist rolli selles, milliseks kujuneb akustika klassiruumis. Jonas soovitab valida helisummutava tasapinnaga koolilauad, mis aitavad oluliselt vähendada müra ja tagavad seega meeldivama õpikeskkonna.

Laudade valikus on nii vastupidava linoleumkattega kui ka kõrgsurvelaminaadiga kaetud mudelid. Samuti on saadaval laekaga lauad, mille tasapinna all on helisummutav kate.

Unustada ei tasuks ka õpilastoole. „Midagi nii lihtsat, kui seda on vildist otsikute paigaldamine toolijalgadele, loob koheselt vaiksema keskkonna,“ lausub Jonas. Tänu viltotsikutele ei teki tooli liigutamisel kõrvu kriipivat heli ja lisaks on põrandakate kaitstud kriimustuste eest.

Mobiilikapp mobiilivaba tsooni loomiseks koolikeskkonnas

Nõuanne: Mobiilikapp toob klassiruumi õpirahu

Üha enam haridusasutusi piiravad nutitelefonide kasutamist koolipäeva jooksul, et hoida laste tähelepanu õppetööl. Telefonid saab paigutada turvaliselt lukustatavasse mobiilikappi, kus need on õpetaja järelvalve all.

Tutvu meie mobiiltelefonide hoiukappidega

Tekstiilkattega vahesein, mis on kasutatav ka teadetetahvlina
Vahesein ZONE
275 €
Lauasirmid koos mürasummutavate kõrvaklappidega
Kõrvaklapid MUTE 10tk
110 €

Tõsta keskendumisvõimet klassiruumis

Lihtsatel muudatustel on suur mõju. „Hea mõte on eraldada ruum väiksemateks tsoonideks, et takistada helilainete levikut. Näiteks saate mürarohked alad piirata hoiukappide või akustiliste vaheseintega,“ ütleb Jonas.

Lisaks aitavad parema helikeskkonna loomisele kaasa tekstiilkattega mööbliesemed. Kõrgete külgedega akustilised diivanid ja tugitoolid on suurepärane viis, kuidas tuua klassiruumi või koridori veidi enam privaatsust ning luua koht suuremat keskendumist nõudvate ülesannete lahendamiseks.

Sama funktsiooni täidavad ka kokkuvolditavad lauasirmid. Need sobivad kasutamiseks eksamitel või individuaalsete õppekohtade loomiseks, aidates hoida fookust. Keskendumisraskustega õpilaste toetamiseks on võimalik kasutusele võtta ka mürasummutavad kõrvaklapid.

Lakke riputatavad helisummutavad silindrid

Kasuta ära kogu põrandate, seinte ja lagede potentsiaal

Mürataseme vähendamiseks saab kasutada klassiruumi põrandat, seinu ja lage. „Kõik pehmed materjalid summutavad helisid, sealhulgas vaibad, kardinad ja muud tekstiilid,“ täpsustab Jonas. "Vaibad on ka väga funktsionaalsed sisustuselemendid, mis pakuvad lastele alternatiivseid istumis- ja puhkekohti."

Akustilisi tooteid on saadaval väga erinevates vormides ning neid saab paigaldada nii seinale kui ka lakke. Seinale paigaldatud paneelid on kasutatavad ka teadetetahvlina.

„Mängulised ja atraktiivse disainiga akustilised paneelid ei aita pelgalt kaasa meeldivama helikeskkonna loomisele, vaid annavad sisekujundusele viimase lihvi ning muudavad klassiruumi funktsionaalsemaks,“ lisab Jonas lõpetuseks.


*BRIS on laste õiguste eest seisev organisatsioon Rootsis. Mainitud uuringu kohta leiad rohkem infot siit.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.