Suurenda õpilaste efektiivsust ja mugavust ergonoomilise klassiruumiga

Suurenda õpilaste efektiivsust ja mugavust ergonoomilise klassiruumiga

Kool on õpilaste töökoht – ja võib-olla ka ühiskonna kõige olulisem. Õpilased veedavad siin suure osa oma päevast ning hea töökeskkond on väga oluline. Ergonoomiliselt kujundatud klassiruumid suurendavad õpilaste heaolu ja tõhusust. Loetleme viis olulist tegurit optimaalse klassiruumi jaoks.

 

Variatsioonivõimalus – mitmekesised istumisasendid parandavad vereringet ja on hädavajalikud pingevigastuste vältimiseks. Seetõttu on hea mõte pakkuda õpilastele alternatiive terve päeva laua taga istumisele. Valikus on kõik alates diivanist ja kott-toolist, lõpetades tasakaalutooli ja istumispalliga, mis pakuvad aktiivset istumist ja tugevdavad lihaseid.

Täiusliku klassiruumi loomine

Hea rüht arvuti taga – Arvutiga töötades on soovitatav omada ergonoomilist hiirt, mis neutraliseerib pingeid kätes, õlgades ja kaelas. Ekraan peab olema asetatud käepikkuse kaugusele ja õpilane peab saama töötada, et käed oleksid keha lähedal. Käed peavad saama toetuda vastu lauda või käetuge.

Müra vähendamine – kõrge helitase ja müra klassiruumis võivad avaldada negatiivset mõju õppimisele, sooritusvõimele ja unele. Probleemi lahendavad helisummutavad paneelid, vaheseinad ning helisummutavad pingid ja lauad.

Loe akustikaeksperdi nippe

Hea valgustus – õige valgustus klassiruumis annab õpilastele energiat ja nende tulemused on paremad. Parima efekti annab tööpindade otsese valguse ning seinte ja lae kaudse valguse kombinatsioon, mida tuntakse kui "ümbritsevat valgust". Piisava valgustaseme tagamiseks peaks olema mitu rida valgusteid ning õpetajale tahvlivalgustus.