• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Viis sammu unistuste meeskonna loomisel

Viis sammu unistuste meeskonna loomisel
Artikkel

Meeskonnas töötamine loob kuuluvus- ja turvatunde ning motiveerib enam pühenduma oma ühistele eesmärkidele ,mis omakorda loob meeldivama töökeskkonna. Kuid mis muudab ühe meeskonna teistest edukamateks? Siit leiate viis nõuannet, kuidas teie meeskond oleks edukas ühtsete eesmärkide saavutamisel ja kõik saaksid anda oma panuse!


Pange paika töö eesmärgid ning üldised reeglid
Selged, inspireerivad ja samas saavutatavad eesmärgid mõjuvad enamikule meist väga motiveerivalt. Seadke meeskonna eesmärgid ühiselt nii, et kõigil oleks võimalik otsustamisel kaasa rääkida. Kui meeskond on algusest peale sama siht silme ees ja ülesanded läbi räägitud, siis on ka lihtsam koos eesmärke saavutada. Pange paika ka nii-öelda mängureeglid, mis on kõigile arusaadavad ja vastuvõetavad. Näiteks “Naudi oma tööd”, “suhtleme teineteisega ja vajadusel küsime abi”, “tunnustame teineteist” ja “proovime alati meeskonnana veel tugevamaks saada”.


Kasutage ära teineteise erinevusi
Kõik me oleme erinevad isiksused! Kasutage seda igapäevatöös, meil kõigil on erinevad teadmised ja omadused. Edukas meeskonnas on koos erinevate teadmistega ja erinevate tugevate isikuomadustega inimesed, kes teineteist täiustavad. Unistuste meeskonnas peab kindlasti olema:
• “planeerija”, kes organiseerib ja paneb asjad toimima
• “strateeg”, kes kogub informatsiooni, analüüsib ja koostab plaane
• “innovaator", kes suhtub ülesannetesse loominguliselt ning näeb uusi lahendusi ja võimalusi
• "personaliekspert", kes vastutab selle eest, et kõik oleks positiivsed, motiveeritud ja ei kalduks eesmärgist kõrvale.


Nautige koos töötamist
Ühtne ja omavahel toimiv meeskond on parim meeskond! Võttes koos ette erinevaid lõbusaid tegevusi ka väljaspool tööaega, annab hea võimaluse teineteist paremini tundma ja mõistma õppida. Kõige paremini sobivad aktiivsed tegevused – spordimängud,  erinevad meelelahutuslikud meeskonnatunde kasvatamise ülesanded ja mängud.


Kasutage koosolekuteks erinevaid võimalusi ja saavutage parim tulemus
Koosolekud ei pea olema vaid informatsiooni jagamise ja vahetamise koht – neil võib olla ka motiveeriv, teadmisi täiustav ja lahendusi otsiv eesmärk. Kasutage ära erinevaid koosolekuvorme, et saada soovitud tulemusi. Harivad poole päeva pikkused koosolekud, kiired kohtumised seistes, et võtta vastu otsused jooksvates päevaküsimustes ning kõnni ja räägi koosolekud vabas õhus sobivad hästi pigevabadeks ja sügavamateks loomingulisteks aruteludeks, et anda juurde motivatsiooni ja leida uusi mõttekäike. Iganädalast informatsiooni, mis hõlmab endast erinevaid arvulisi näitajaid ja eesmärkide tulemusi, saab esmaspäeva hommikul saata kõigile ka e-maili teel.


Analüüsige koos
Erinevaid tulemusi, nii negatiivseid kui ka positiivseid, tuleb jälgida, mõõta ja analüüsida, et meeskond saaks teada, kas nende tegevus on tulemuslik ja eesmärgid saavutatavad. See annab meeskonnale infot selle kohta, kas oleks vaja mingeid tegevusi muuta, millised tegevused annavad parimaid tulemusi ja mida teha, et veel enamat saavutada. Küsige teineteiselt näiteks “Kas see variant töötas hästi?”, “Mis nii hästi ei toiminud” ja kõige olulisem küsimus: “Mida me sellest õppisime ja kuidas me saaks järgmine kord veel parema tulemuse saavutada - koos”.