• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk

Tee tööd seal, kus tunned end kõige paremini

Tee tööd seal, kus tunned end kõige paremini
Artikkel

Viimasel ajal väärtustatakse töökeskkonda, kus me töötame, sest on selgeks saanud, et meid ümbritsev keskkond mõjutab seda, kuidas me ennast tööl tunneme. Kas õige sisustus saab muuta meid ka loomingulisemaks,  efektiivsemaks ja paremaks koostöös? Sellele küsimusele otsisime vastust koos meediaagentuuriga Treativ. Sisustasime oma fotostuudiosse tipptasemel kontori, et testida, kuidas keskkond mõjutab meile olulisi tegureid. Tulemused on siin.

 

Kontor, kus on valikud ja vabadus
Aktiivsuspõhise kontori põhimõte on see, et sa saad teha tööd seal, kus tunned end kõige paremini, mitte seal, kus on su laud. Sellest põhimõttest lähtusime Treativ´ile kontori sisustamisel.  Meil oli suur avatud ruum, kuhu lõime erinvaid väiksemaid ruume, et kõigil oleks võimalik teha tööd erinevas keskkonnas. Ruumi osades on erinvevad töölauad, valgustus, värvitoonid ja heli summutamise lahendused. Üldmulje soovisime jätta mängulise ja avatud, et kõigil töötajatel oleks vaba tunne ja mugav tööd teha. Kontoris saab teha tööd üksinda vaikses nurgas, kott-toolis või seistes laua taga, samuti on võimalik teha tööd kõik koos ühise laua taga või kohtuda puhkenurgas.

 

Esimene emotsioon oli WOW!
Kuus meediaagentuuri töötajat saabusid hommikul AJ Grupi peamajja ning neid juhatati kontoriruumi, kuhu olime spetsiaalselt nende jaoks sisustanud aktiivsuspõhise kontori. Esitasime endale väljakutse luua kontoriruum, mis oleks innovatiivne ja huvitav - isegi uuendusmeelsed meediaagentuuri inimesed oleksid üllatunud, kui ruumi astuvad.  Kas me saime sellega hakkama? Esimeste emotsioonide põhjal võib öelda, et saime.
"Minu esimene emotsioon oli WOW!" räägib Louise Lejestrand, agentuuri Treativ bändistrateeg ja kaasomanik. “Olin väga üllatunud, kui mitmekesiseks saab muuta väikese tööruumi."

 

Palju erinevaid võimalusi töö tegemiseks
Kontor võeti kiiresti omaks ja peagi leidsid kõik oma koha, kus neil oli hea tööd teha. Mõned seisid suuremas ruumis kõrguses reguleeritava laua taga püsti, kus oli lähedal ka kapp oma isiklike asjadega. Mõned eelistasid privaatsemat nurgakest ning töötasid Combo riiuli vahele ehitatud töökohtades.
“Oli hea teha tööd kohas, kus midagi sind külgedelt ümbritseb, see on nagu mütsi kandmine,” muheleb Treativi kunstiline juht Calle Lindell. “Mulle meeldis, et põrandal oli vaip, mis võttis endasse liigse müra ja muutis ruumi hubasemaks.”
Lisavõimalusi töö tegemiseks andis ka ruumis olev suur reguleeritav konverentsilaud. Vajadusel saab läbi viia klassikalises vormis koosoleku, teha aktiivsem koosolek, kus kõik seisavad laua ümber püsti ja vahetavad mõtteid või hoopiski teha tööd kõrvuti, aga samas eraldi – igaüks oma arvuti taga aeg-ajal infot jagades.

 

Soovid sisustada kontori, mis aitaks teha tööd loomingulisemalt? Aitame Sul leida endale sobiva mööbli.

 

Parim keskkond ajurünnakute läbiviimiseks
Peale erinevate töövõimaluste katsetamist, kogunes terve kollektiiv ühe kõrguses reguleeritava koosolekulaua ümber ruumis, mille sein oli värvitud tahvlivärviga rohekas kollaseks, et stimuleerida loomingulist mõtlemist. Mõne aja möödudes töötas agentuur juba reaalse ülesande kallal ning kõik genereerisid erinevad ideid, mida koos edasi arendati.
“Mööbel, ruumi energia, head värvid ja võimalus kirjutada seinale nii palju kui vaja! See kõik andis vaba tunde ja lõi suurepärase keskkonna ajurünnakuteks,” räägib Maria Sanchez, Treativi digimeedia strateeg. "Seistes muutusid meie koosolekud märksa aktiivsemaks ja loomingulisemaks, hakkame sama võimalust kasutama ka oma kontoris kliendikohtumistel.”

 

Erinevad kohad, kus on mõnus aega veeta ja mõtteid vahetada
Keskelt avatud Combo riiulitega saab luua eraldatuse kahe ruumi osa vahel, samas saab riiulitasapinda kasutada töölauana, mis on kasutatav mõlemalt poolt. Paigutasime näiteks kohvimasina Combo riiulile ja tänu sellele said inimesed kohvijärjekorras ollas vabalt mõtteid vahetada. Kiiresti kujunes see populaarseks kohaks, kus töötajad kokku said ja kohvitassi taga mõtteid vahetasid või hoopiski malet ja kaarte mängisid. Lõime kontorisse palju erinevaid võimalusi selleks, et inimesed saaksid kohtudes mugavalt aega veeta.

 

Võimalus teha tööd vaikuses
Üks ruumi osa oli sisustatud mõeldes nendele, kellele meeldib üksi vaikuses tööd teha, pidada privaatne vestlus telefonis või mõne kolleegiga. Seintele paigaldatud kunstmuru ei ole mitte ainult huvitav ja mänguline, vaid ka helisummutav. Samas mõjub muru roheline värv rahustavalt. Ruumi kasutasid erinevatel aegadel paljud töötajad kui tundsid, et neil on vaja hetk eraldi olla.
 “Alguses istusin ma klassikalise laua taha, sest olen seda harjunud töö juures tegama,” räägib Lars Sörqvist, Treativi tegevjuht. “Üks hetk avastasin enda jaoks vaikse ruumi, kus oli väga mõnus mõnda aega vaikselt oma mõtteid kirja panna. Väike roheline ruum sobis selleks ideaalselt. Mulle väga meeldis, et ma sain vahetada oma töökohta vastavalt oma tujule ja vajadustel.”

 

Test, mis oli edukas ja samas inspireeriv
Proovipäev uues kontoris möödus ootamatult ruttu – aeg läheb kiiresti, kui sul on lõbus. Treativi kollektiiv kasutas seda päeva väga efektiivselt ja paljud reaalsed tööülesanded, mis neil kalendris olid, said tehtud. Lisaks jagasid nad meiega hea meelega oma emotsioone, mida uus kontor neis tekitas. Tagasiside põhjal võime oma tööga rahul olla.
“See oli suurepärane kogemus ja väga mõnus tööpäev. Meil oli koos töötades väga lõbus, saime palju asju tehtud ja lisaks uusi ideid, kuidas oma kontor paremaks muuta. Lähme töö juurde tagasi ning hakkame kujundama!” räägib Louise.
Täname Treativi agentuuri, et nad olid nõus meie testis osalema. Meil on väga hea meel, et nad rahule jäid. Saime ka ise sellest kogemusest juurde palju häid mõtteid, kuidas tänapäevased töökeskkonnad veelgi paremaks muuta. Nüüd on aeg tööle asuda.

 

Kas soovid sisustada kontori, mis muudaks töö tegemise efektiivsemaks ja soodustaks koostööd? Võta ühendust AJ Solutions meeskonnaga – nemad aitavad planeerida uue sisustuslahenduse, valida sobivad tooted ning hoolitsevad selle eest, et kogu sisustus kontorisse paika saaks.

 

Mõtteid kontori proovipäevast:
"On tõeliselt mõnus, kui saab valida koosoleku koha vastavalt sellele, mis kokkusaamisega tegemist on - klassikaline või loominguline lähenemine." Joel Lindberg, Treativi kunstiline juht.


“Kõrguses reguleeritavad töö- ja koosolekulauad on suurepärased. Ma pole päeva jooksul pea kordagi istunud, seistes jookseb mõte palju paremini,.” Flutra Halili, Treativi sotsiaalmeedia spetsialist.


"Erinevates kohtades töö tegemine aitab muuta töö tempo täpselt selliseks nagu hetkel vaja,“ Calle Lindell, Treativi kunstiline juht.


"Avatud ruumilahendus võimaldas vabalt ringi liikuda ning vaadata, mis erinevates projektides parasjagu töös on," Lars Sörqvist, Treativi tegevjuht