• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

10 näpunäidet meeldivama helikeskkonna saavutamiseks tööruumides

Meeldiv helikeskkond
Artikkel

Väsinud häirivast mürast töökeskkonnas? Õnneks on palju erinevaid võimalusi, millega muuta oma töökoht võimalikult vaikseks ja vähendada keskendumist segavaid tegureid – alates pehme kattega mööblist kuni taustaks mängivate loodushelideni. Isegi väikseim eristuv müra vähendab märkimisväärselt keskendumisvõimet ja selle tõttu tekitab ka inimestes stressi. Kas teadsid, et pärast heliga sõnumi saamist kulub täieliku keskendumise taastamiseks ligikaudu 25 minutit?


Häiriv helikeskkond on üks peamisi probleeme töökohtades. Väikesetest ärritajatest piisab stressitaseme järsuks tõusuks. Kuid tööruumid ei tohiks olla ka liiga vaiksed. Vaikuses tungivad teised helid, nagu näiteks telefoniga vestlevad kolleegid, tugevalt esile. Heaks mõõdupuuks on see, et peaksid kuulma oma kaastöötajat vestlemas, kuid mitte eristama sõnu üldisest taustamürast. Toome välja kümme tegurit, mida kasutada meeldivama helikeskkonna loomiseks tööruumides.


1. Mistahes tekstiilpinnad summutavad müra. Kardinad, vaibad ja seinakatted ei ole ainult stiilsed sisekujunduselemendid, vaid aitavad tõhusalt vähendada ka kaja ja luua meeldivama akustilise keskkonna.


2. Pehme polstriga mööbel, nagu näiteks kontori- ja konverentsitoolid, tuditoolid ja diivanid on samuti suurepärane valik ruumidesse, kus ei ole piisavalt tekstiilpindu.


3. Avatud riiulitele paigutatud raamatud summutavad helisid ja vähendavad kaja märkimisväärselt paremini kui suletud ustega kapid. Ukse pind on kõva ja sealt põrkub heli paremini tagasi ruumi, samas kui raamatute pehme pind neelab müra.


4. Taimed on looduslikud helisummutajad, mis lisaks puhastavad ka õhku ja aitavad leevendada stressi. Meie Modulus tootesarjast leiad nutikad kapi peale paigutatavad hoiukastid, mille sisse saab asetada erinevaid taimi.


5. Seadista oma telefon ja arvuti hääletule režiimile, et helisignaalid ja teated ei häiriks kontoris sind ja kolleege. Erinevad märguanded juhivad tähelepanu pooleliolevalt töölt kõrvale ning raskendavad keskendumist. Valides hääletu režiimi saad tegeleda sõnumitega siis, kui oled otsustanud teha pausi.


6. Vildist otsikud või nö “mööbli sokid vähendavad toolide libistamisel tekkivat kriipivat heli. Samuti liigub tool tänu otsikutele sujuvamalt ja seda on lihtsam laua alt välja tõmmata.


7. Lauamatt või septsiaalne lauaplaat summutavad helisid ja aitavad kaasa ruumi üldisele akustikale, luues samas ka pehmema üldmulje. Valikus on näiteks helisuumutav linoleum ja laminaat.

 


8. Helisummutava sisuga vaheseinad töölaudadele mõjutavad oluliselt akustikat. Samuti loovad need eraldatud töökoha, tagades piisavalt privaatsust ja rahu.


9. Pehme tekstiil- või korkpinnaga teadetetahvlid täidavad kahte funktsiooni. Esmalt vähendavad need helide peegeldumist seintelt ning kaja ruumis. Teisalt sobivad tahvlid suurepäraselt oluliste märkmete, teadete ja listide silma all hoidmiseks nii, et ükski oluline kohustus ei jääks tähelepanuta.


10. Helisalvestiste, nagu näiteks linnulaul, tuuleiilid või vihmasabin, mängimine mõjub inimestele positiivselt ja lõõgastatavalt. Ühtlased taustahelid peidavad ka häirivat müra, mis võib vaikses ruumis liigselt esile kerkida.