Klienditeenindus: 6000 270
Avatud: E-R 9.00 - 17.00
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk

10 näpunäidet meeldivama helikeskkonna saavutamiseks tööruumides

Meeldiv helikeskkond
Artikkel

Väsinud häirivast mürast töökeskkonnas? Õnneks on sellele probleemile mitmeid lahendusi – alates pehme kattega mööblist kuni taustaks mängivate loodushelideni. Jagades töötajatele kvaliteetsed kõrvaklapid, saab tõhusalt vähendada telefonikõnede ajal tekkivat suminat. Kui mõlemad osapooled on hästi kuulda, ei teki vajadust kasutada kõva häält.


Häiriv helikeskkond on üks peamisi probleeme töökohtades. Väikesetest ärritajatest piisab stressitaseme järsuks tõusuks. Kuid tööruumid ei tohiks olla ka liiga vaiksed. Vaikuses tungivad teised helid, nagu näiteks telefoniga vestlevad kolleegid, tugevalt esile. Heaks mõõdupuuks on see, et peaksid kuulma oma kaastöötajat vestlemas, kuid mitte eristama sõnu üldisest taustamürast. Toome välja kümme nippi, mida kasutada meeldivama helikeskkonna loomiseks tööruumides.


1. Mistahes tekstiilpinnad summutavad müra. Kardinad, vaibad ja seinakatted ei ole vaid stiilsed sisekujunduselemendid, kuid aitavad tõhusalt vähendada ka kaja ja luua meeldivama akustilise keskkonna.


2. Kangaga kaetud mööbel, nagu näiteks pehmed kontori- ja konverentsitoolid, on samuti suurepärane valik ruumidesse, kus ei ole piisavalt tekstiilpindu.


3. Avatud riiulitele paigutatud raamatud summutavad helisid ja vähendavad kaja.


4. Taimed on looduslikud helisummutajad, mis lisaks puhastavad ka õhku ja aitavad leevendada stressi. Meie Modulus tootesarjast leiad nutikad kapi peale paigutatavad hoiukastid, mille sisse saab asetada erinevaid taimi.


5. Lülita oma telefon ja arvuti hääletule režiimile, et erinevad helisignaalid ja teated ei häiriks kontoris sind ja kolleege.


6. Vildist otsikud või nö “mööbli sokid” vähendavad toolide libistamisel tekkivat kriipivat heli ning muudavad mööbli kergemini liigutatavaks.


7. Lauamatt summutab helisid ja aitab kaasa ruumi üldisele akustikale, luues samas ka pehmema üldmulje.

 


8. Helisummutava sisuga vaheseinad töölaudadele mõjutavad oluliselt akustikat. Samuti loovad need eraldatud töökoha, tagades piisavalt privaatsust ja rahu


9. Pehme tekstiil- või korkpinnaga teadetetahvlid täidavad kahte funktsiooni. Esmalt vähendavad need helide peegeldumist seintelt ning kaja ruumis. Teisalt sobivad tahvlid suurepäraselt oluliste märkmete, teadete ja listide silma all hoidmiseks nii, et ükski oluline kohustus ei jääks tähelepanuta.


10. Helisalvestiste, nagu näiteks linnulaul, tuuleiilid või vihmasabin, mängimine mõjub inimestele positiivselt ja lõõgastatavalt. Loodushääled peidavad ka häirivat müra ning muudavad akustika meeldivamaks.