Meeskonnatunde loomine ja ühistegevused kaugtöörühmades

Kogukonnatunde ja organisatsioonikultuuri loomine võib osutuda kaugtöö tingimustes keeruliseks. Siiski on võimalik ületada õige lähenemisega ka suurimaid väljakutseid. Niisiis, millest alustada?
Juhi esimene samm võiks olla selge struktuuri loomine, millega käivad kaasas ka lihtsalt järgitavad reeglid. Sealt edasi tuleks leida ettevõtte vajadustele vastav digikanal  sisekommunikatsiooni korraldamiseks, mis toetaks püstitatud eesmärke ning igapäevatööd.

Meeskonnatunnet kaugtöörühmades loovad erinevad digitaalsed koosviibimised, näiteks virtuaalsed kohvi- ja lõunapausid, töötoad või teised meeskonna jaoks olulised tegevused. Grupivestlused aitavad jagada informatsiooni ning asendada suhtlust, mis muidu toimuks spontaanselt kohvinurgas, lõunalauas või koosoleku algust oodates. Sageli liiguvad töökollektiivis väärt nõuanded või soovitused erinevatest eluvaldkondadest – ärge unustage neid ka kaugtööd tehes!
Kindel kava veebikoosolekute korraldamiseks tagab, et kõik saavad osaleda võrdsetel tingimustel ning tunda end kaasatuna. Võimalusel planeerige koosoleku lõppu aega ka vabamaks aruteluks, mille käigus saavad kolleegid jagada oma kogemusi ja muresid. See aitab vähendada pingeid ning tagab juhile parema ülevaate sellest, kuidas kellelgi parasjagu läheb.

Määrake kindlateks päevadeks või kogu nädalaks fikseeritud ajaaken, millal tuleb kõigil olla kättesaadav. Nii on lihtsam planeerida koosolekuid, koostööd ning ühistegevusi. Miks mitte leida korra nädalas aega kollektiivseks puhkepausiks, et korraldada virtuaalne lõunasöök?

Motiveerige teineteist parema enesetunde saavutamisel. Märkige päevakavva 10-minutilisi pause, mille ajal teha koos lihtsaid venitus- ja liikumisharjutusi. Need on lõbusad puhkehetked, mis pakuvad lõõgastust ja vaheldust. Kaugtööd tehes väheneb sageli märkimisväärselt inimeste päevane aktiivsus, mistõttu on liikumispausid eriti vajalikud. Lõpetage reedene päev millegi lõbusa, näiteks viktoriini või mõne õpitoaga, et panna nädalale meeleolukas punkt.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.