Erinevad võimalused koosolekuteks

Erinevad võimalused koosolekuteks

Paljudes töökohtades toimuvad kõik koosolekud ühes ja samas ruumis sama laua taga, olenemata koosoleku iseloomust ja eesmärgist. See ei pruugi alati olla kõige parem lahendus eriti, kui koosoleku tulem peaks olema erinev. Enne järgmist koosolekut mõtle läbi, mida sa sellest ootad ning milline oleks kõige parem viis selle saavutamiseks. Võib-olla on parem seista koosolekul püsti või hoopis väikeste gruppidena erinevate laudade taga istuda. Räägime lähemalt, mille poolest koosolekud erinevad ja kuidas neid läbi viia.

Tänapäeval kurdavad paljud inimesed, et koosolek on aeganõudev kohustus, kus midagi otseselt selgeks ei räägita ja ühtegi otsust ei langetata. Seda saab ja tuleb muuta. Igal koosolekul peaks olema eesmärk, mida soovitakse saavutada. Kui seda ei ole, siis ei ole ka mõtet koosolekut pidada. Kui on selge, mida tahad saavutada ja kui palju osalejaid on, siis on lihtne ka sellest lähtuvalt otsustada, millises keskkonnas peaks koosolek toimuma.

Õiged toolid mõjutavad koosoleku tulemusi
Tähtsamate presentatsioonide läbiviimisel on oluline jätta ettevõttest väljapeetud ja esinduslik mulje - koosolekuruumi esmamulje loovad suures osas laud seal ümber asetsevate toolidega. Oluline on teha valik, mis näeks hea välja, aga oleks ka mugav kasutada. Mugavad ja kvaliteetsed konverentsitoolid mõjutavad oluliselt koosolekul viibijate võimet kaasa mõelda. Kui tool on ebamugav, siis keskendutakse sellele, et leida paremat istumisasendit, mitte sellele, mida presenteerija ütelda soovib. Eriti oluline on see pikemate koosolekute juures. Kõrguses reguleeritav tool võimaldab kiirelt igal osalejal ise seada endale kõige mugavama isteasendi. Kui soovid elavamat meeskonda, et koostada koos uusi plaane ja panna paika ühiseid eesmärke, siis on heaks valikus aktiivse istumise toolid. Toolid hoiavad selja sirge ja istumisasendi ergonoomilise, samas saab nendega ennast piisavalt palju liigutada, et meel püsiks ergas ja mõttetöö oleks lendlev ning kiire.

Üks suur või palju väikeseid laudu?
Kui on võimalik sisustada vaid üks koosolekuruum, siis sobib selleks ideaalselt ühe suure konverentsilauaga lahendus. See võimaldab läbi viia suuri koosolekuid, kus on vaja laua peale mahutada palju materjale, samas saab vajadusel ka läbi viia väiksemaid koosolekuid. Kui ruumi napib või ettevõttes töötab selliseid töötajaid, kes igapäevaselt kontoris ei ole, ja oma töölauda ei oma, siis saab lauda kasutada ka töölauana. Lisades lauapealsed vaheseinad, saab luua eraldatud töönurgad, kus igaüks saab rahulikult oma tööle keskenduda.

Kui soovid mitmekülgsemat lahendust, siis sobivad selleks kõige paremini väiksemad ristkülikukujulised konverentsilauad. Neid saab soovi korral ruumis ringi tõsta täpselt nii, nagu hetkeolukord nõuab. Vajadusel saab paigutada kõik lauad eraldi, et luua erinevad grupitöö alad. Soovi korral saab laua paigutada U-kujuliselt, et kõik koos presentatsioone kuulata. Suurema koosoleku tarbeks saab lauad kokku lükata, et moodustada ühine konverentsilaud. Alati on võimalik ka lauda erinevate ruumide vahel jagada.

Reguleeritava kõrgusega koosolekulaud
Kõige klassikalisem viis koosolekute pidamiseks on ümber laua istudes. Kui tegemist on pikema koosolekuga, siis keha väsib ja vajab liikumist, et mõttetöö aktiivne püsiks. Lühikesest kohvipausist jääb sealjuures liiga väheseks. Siinjuures on hea mõte kaaluda reguleeritava kõrgusega konverentsilauda. Võimaldades koosoleku jooksul ka püsti seista, on osalejad tähelepanelikumad ja aktiivsemad. Asendi muutus vähendab pingeid seljale ja õlgadele, vereringlus on parem ning mõttetöö kiirem ja konsentreeritum.
Soovid koosolekul töötada välja uusi ideid ja kaasata selleks väiksemat gruppi töökaaslasi, kes aktiivselt osaleks – planeeri jalutuskäik looduses – värske õhk ja liikumine mõjuvad mõttetööle ergastavalt ja vabastavalt. Võta piisavalt aega, et nautida koos olemist ja head ideed hakkavad aja jooksul vahetu arutelu käigus ise välja kooruma.

Koosolekud on olulised nii töötajate kui ettevõtte arenguks. Seetõttu peaks mõtlema, kuidas viia koosolekut läbi nii, et see kõigile midagi pakuks ja jõuaksime soovitud lõpptulemuseni.

Erinevad võimalused koosolekuteks

  • Klassikalised koosolekud istused ümber suure laua, sobivad suurepäraselt ametlikeks kohtumistes. Kogenud koosoleku läbiviija ja selge päevakavaga, sobib see koosolekuvariant ideaalselt tähtsaste otsuste vastuvõtmiseks ja plaanide kinnitamiseks.
  • Seistes läbi viidud koosolekud sobivad suurepäraselt lühikesteks ja informatiivseteks koosolekuteks. Tulemuseks on kiired otsused jooksvatele päevaküsimustele. Igapäevaselt on kasulik osa ajast püsiti seista, nii paraneb vereringe, vähenevad selja- ja õlavalud. Samas aitab tööasendi muutmine kaasa ka mõttetöö elavnemisele.
  • Räägi ja kõnni koosolekud looduses sobivad hästi väikestes gruppides pingevabaks ja sügavamaks aruteluks. Värske õhu käes jalutamine mõjub loomingulisele mõtlemisele palju motiveerivamalt kui siseruumis laua taga istumine. Samas tuleb silmas pidada seda, et kellegil ei ole aega märkmeid teha, seega tuleb kõik oluline meelde jätta ja hiljem üles kirjutada.