• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Puhka pausi ajal nii, et sellest kasu oleks!

Puhka pausi ajal nii, et sellest kasu oleks!
Artikkel

Kohvipaus, lühike jalutuskäik või meeldiv vestlus töökaaslastega – kõik puhkepausid annavad jõudu, aga kuidas saada puhkepausist võimalikult palju energiat ja motivatsiooni? Baylori Ülikooli uuringud on näidanud, et kõige enam annab jõudu just hommikune puhkepaus, mis võib muuta märkimisväärselt kogu päeva produktiivsust ja meelestatust!

 

Väike paus hommikul

Texases asuva Baylori Ülikooli uuringus jälgiti ligikudu 100 kontoritöötajat, et selgitada välja, milline mõju on päeva jooksul tehtud puhkepausidel ülejäänud tööpäevale. Uuringust selgus, et parim aeg väikeseks pausiks on hommikupoole, mõni tund enne lõunat.

Inimesed, kes tegid väikese pausi just hommikupoole, kurtsid võrreldes nendega, kes pausi ei teinud,  vähem pea- ja seljavalusid, silmade kuivust ja valutamist. Baylori Ülikooli uuringud näitasid, et puhkepauside, tööga rahulolu ja emotsionaalse väsimuse vähenemise vahel on seos.

 

Planeeri oma aega ja pause

Kas unustad tihtipeale teha väike paus ja jalgu sirutada? Pane oma ajakavasse kirja ka pausid! Uuringud näitavad, et meie aju on võimeline keskenduma samale tegevusele ilma pausideta vaid 45 minutit järjest. Pane meeldetuletus helisema ning kui on aeg käes, siis tee 10 minutiline paus – siruta ennest ja jaluta kontoris ringi, tee endale üks hea kohv või tee või jaluta ilusa ilmaga väljas.

Väike puhkepaus toob tööpäeva vaheldust ja aitab keskenduda olulisele. Kui sul on istuv töö, siis proovi pausi ajal kindlasti ennast liigutada, et ei tekiks lihaspingeid. Kui on aga tegemist hoopis raskete esemete tõstmisega, siis proovi pausi ajal hoopis istuda või pikali heita ja puhata. Katsua jaotada keerulised ja lihsamad ülesanded vaheldumisi, et anda ajule aeg-ajalt