• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

Arhiiviriiulid, alusteriiulid või konsoolriiulid – milles on erinevus?

Millised on erinevad riiulid
Artikkel

Õige riiuli valimine võib osutuda vägagi keeruliseks. Osad riiulid sobivad suurpäraselt kasutamiseks nii kontori- kui ka laoruumides. Kui tegemist on näiteks alusteriiulite või toiduainetetööstusele mõeldud riiulitega, siis on nõudmised suuremad ja tuleb silmas pidada märksa rohkem erinevaid tegureid. Et muuta õigete riiulite valimine lihtsamaks, oleme allpool välja toonud erinevad riiulitüübid ning sobivad kasutusalad.


Arhiiviriiuleid on saadaval erinevaid mudeleid ja suuruseid. Kui soovite kasutada riiuleid arhiivikaustade või –kastide ladustamiseks, siis on mõistlik kasutada lihtsamaid kergema kandejõuga metallriiuleid. Kui soovite riiulitele paigutada raskemaid esemeid, siis sobivad paremini tugevamad ja suurema kandejõuga riiulid.  Arhiiviriiulid sobivad kasutamiseks erinevates ruumides, aga eelkõige tuleks riiuli valimisel lähtuda sellest, milliseid esemeid on soov seal hoidma hakata. Olenevalt kasutusest võib olla soovitatav kinnitatada lihtsamad arhiiviriiulid põranda või seina külge. Tugevamad riiulid eraldi kinnitamist ei vaja ning ruumi keskele paigutades on igast küljest ligipääsetavad. Lisaks pakume ka riiuleid, mida saab monteerida poldivabalt, kasutades vaid kummihaamrit.
Konsoolriiulid on mõeldud pikkade kaupade turvaliseks ladustamiseks. Saab kasutada näiteks torude, karkassi või puitlaudade ladustamiseks. Sobivad erineva kaalu ja pikkusega kaupadele. Kaubad paigutatakse riiulile horisontaalselt ning on lihtsasti kättesaadavad ka tõstukiga. Konsoolriiulit saab pikendada lisades juurde tugiraame ja harusid.
Aluste riiulid koosnevad otsaraamidest ning taladest ja tarnitakse ilma riiuliplaatideta – kaubaalus paigutatakse otse talade peale. Aluste riiulid erinevad nii kõrguse, sügavuse kui ka kandejõu poolest. Kõik aluste riiulid on mõeldud kaubaaluste ladustamiseks nii, et neid on võimalik tõstukiga riiulile paigutada ning neid sealt vajadusel alla võtta. Kui Teil on ees suurema lao sisustamine või plaanite ümber korraldada kogu praeguse lao, siis on kõige kasulikum kaasata sellesse ka professionaalid, kes aitavad parima lahenduse, leidmisel pidades silmas Teie ettevõtte soove ja arvestades sealjuures ka ruumi eripäradega.
Väikekaubariiulid tarnitakse enamasti koos kastide või karpidega ning sobivad hästi näiteks kruvide või lisaosade ladustamiseks. Tänu kastidele on väiksemad esemed korrapäraselt sorteeritud ning samas lihtsalt leitavad. Valige endale sobiva suurusega riiul ja kastid.
Poeriiulid nagu ka nimi ütleb on mõeldud poe kaupade ladustamiseks ostusaalis või laoruumis. Riiulid koosnevad komponentidest  ja neid on lihtne kokku komplekteerida vastavalt pakutavatele toodetele. Olgu tegemist riiete, jalatsite, majapidamiskaupade või toiduainetekastidega. Riiuleid saab kasutada ka teistes kohtades, näiteks töökodades või garaažis.
Toiduaineriiulid on mõeldud spetsiaalselt toiduainete hoiustamiseks kaubanduses või ladudes, kus on riiulitele suuremad nõudmised. Riiulid on saadaval erinevas suuruses ja valides erinevate riiuliplaatide vahel saate kombineerida ka riiuli, mida kasutada külmaruumides. Eemaldatavad võreplaadid koguvad vähe tolmu ja samas on neid lihtne ka veega puhastada.
Rehviriiulid on mõeldud erineva suurusega rehvide ruumisäästlikuks ja turvaliseks hoiustamiseks. Lisaosadega on võimaik rehviriiuleid pikendada nii palju kui vaja. Saadaval madalad riiulid garaažidesse ja suuremad riiulid rehvitöökodadesse või ettevõtetele, kes omavad suuremat autoparki.
Olenemata riiulist tuleb kindlasti pidada silmas seda, et kõik riiuliplaatide kandejõud on antud arvestades raskuse jaotumist ühtlaselt kogu riiuliplaadile. Kui soovite asetada riiulitele kauba, mille kaal on pea-aegu riiuliplaadi maksimaalne lubatud kaal ning toode ise on mahult väike, siis on soovitatav valida suurema kandejõuga riiul. Nii hoiate ära riiuliplaatide läbivajumise ning riiulid kestavad kauem.


 

Eelpool mainitud tooted
Rehviriiul Transform, 1050 x 1120 x 320 mm
Rehviriiul Transform, 1050 x 1120 x 320 mm
Art.nr. 21737
 • Ei vaja kruve
 • Kerge
 • Ruumisäästlik
Laoriiul Transform, 1972 x 900 x 400 mm, plastikplaadid, roheline
Laoriiul Transform, 1972 x 900 x 400 mm, plastikplaadid, roheline
Art.nr. 219511
 • Toiduainetele
 • Sobib kasutamiseks külmkambris kuni -30˚C
 • Hügieeniline ja lihtne puhastada
Laoriiul Transform, põhiosa, 4 võreplaati, 1576 x 975 x 400 mm
Laoriiul Transform, põhiosa, 4 võreplaati, 1576 x 975 x 400 mm
Art.nr. 216508
 • Ei vaja kruve
 • Seatavad riiuliplaadid
 • Lai valik
Pika kauba riiul, 8000 kg
Pika kauba riiul, 8000 kg
Art.nr. 22016
 • Konsoolriiuli komplekt
 • Pikkadele rasketele kaupadele
 • Tugev ning paindlik lahendus

Märksõnad: