• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Kuidas värvid aitavad tööd teha

Kuidas värvid aitavad tööd teha
Artikkel

Sinine, roheline või valge? Kuidas erinevad värvid töökohas Sind mõjutavad?
See, et ümbritsevad värvid meid mitmel moel mõjutavad, ei ole mingi saladus – aga kas teadsid, et töökohta valitud värvid mõjutavad nii loomingulist mõtlemist, effektiivsust kui ka üldist meeleolu? Seletame, kuidas erinevad värvid psühholoogiliselt mõjuvad ning kuidas valida värve, mis kõige paremini lähevad kokku töö iseloomuga.

 

Lähtu värvivalikul keskkonnast, mida kujundad
Lundi Ülikooli keskkonnapsühholoogia uuringud näitavad, et värvid saadavad ajule tugevaid impulse ning mõjutavad seeläbi meie käitumist ning enesetunnet. Uuringus mõõdeti inimeste südame tööd ning aju aktiivsust erinevate värvitoonidega sisustatud ruumides. Tulemused näitasid, et erksamate värvidega ruumides aktiveerus aju tegevus märkimisväärselt. Näiteks punane või sinine mõjutasid inimest rohkem kui neutraalsed ja sama tonaalsusega värvid. Samas tuleb ka silmas pidada, et erinevad erksad värvid mõjuvad erinevalt. Näiteks punane värv pigem tõstab stressi tase ja muudab närvilisemaks, samas kui sinine värv just rahustab. Seega tuleks tugevaid värvitoone kasutada pigem ruumides, kus ei viibita korraga väga pikka aega – näiteks ettevõtte ooteruum või söögisaal. Sinine toon sobiks näiteks koosolekusaali koos mõne erksamat värvi elemendiga. Neutraalsemaid toone võiks kasutada suuremates kontoriruumides.

 

Sinine – parim värv tööruumidesse
Mis võiks olla läbiv värv, mida kasutada kõikides ruumides? Sinine! Lundi Ülikooli keskkonnapsühholoogia uuringud näitavad, et sinine värivitoon mõjub hästi kui töötad kohal, kus on oluline nii loomingulisus kui kõrge stressitaluvus. Sellises olukorras on enamasti lühikesed tähtajad, millest tuleb ilmtingimata kinni pidada. Sinine on harmooniline värv, mis ei sega keskendumist ja tööprotsess on produktiivsem. Sinine sobib väga hästi kasutamiseks ka näiteks klassiruumides, kus veedetakse pikad õpitunnid. Sellisel juhul on hea otsustada pastelse sinakas-halli kasuks, mis katab näiteks kahte seina ruumis.

Eelpool mainitud tooted
Tool Milla, rukkilillesinine
Tool Milla, rukkilillesinine
Art.nr. 136762
  • Virnastatav
  • Kaasaegne ning stiilne
  • Puidust iste
Tool Rio, valge
Tool Rio, valge
Art.nr. 128150
  • Nii sise- kui ka välitingimustesse
  • UV-kindel
  • Virnastatavad