• Kiire tarne
  • 14-päevane tagastusõigus
  • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Aktiivne istumine – istu ja treeni samal ajal!

Aktiivne istumine - istu ja treeni samal ajal!
Artikkel

Aina enam ettevõtteid lisavad tavalise kontoritooli kõrvale töötajatele ka nii-öelda aktiivse istumise toolid. Ergonoomiliste Pilates toolide, tasakaaluistete ja sadultoolide eesmärk on aktiveerida istuva töö ajal erinevaid lihaseid nii, et keha saaks liikumist ja ei tekiks sundasendeid ning lihaspingeid. Kui soovid kontorisse uut tooli soetada, siis mõtle kindlasti ka aktiivse istumise toolide peale, mida saate töökaaslastega jagada.


Aktiivse istumise toolid on kasulikud mitmes erinevas mõttes. Tasakaalutoolil või sadultoolil istumine nõuab seljalihaste tööd, et selg oleks sirge ja õiges asendis ning istuda oleks mugav. See aktiveerib erinevaid lihaseid nii seljas kui ka jalgades ning hoiab keha kerges liikumises. See omakorda aitab kehal kulutada rohkem kaloreid, kui kontoritoolil istudes ja paraneb vereringe ning mõte töötab paremini ja ideed on loomingulisemad.
Aktiivse istumisega toolidel aktiveeruvad sarnased lihasgrupid, mis jooksmisel, rattaga sõitmisel või kanuusõidul. Ergonoomiline istumise asend vähendab pingeid ja valusid seljas ning kehahoiak muutub paremaks. Istudes aktiivsel toolil, muutud tugevamaks!


Toolid, mis aktiveerivad organismi ja mõttetööd


Tänapäeval on palju erinevaid aktiivse istumise toole, mille seast valida endale sobiv:
Tasakaalutool – Istudes tasakaalutoolil, tuleb kasutada erinevaid lihasgruppe, et tagada mugav ja õige istumisasend. Tooli loomulik liikumine sunnib keha keskenduma õige asendi hoidmisele, mis aktiveerib erinevaid lihasgruppe üle kogu keha. Paljud töötajad, kes kannatavad seljavalude all, ja on proovinud tasakaalutooli, kinnitavad, et istudes igapäevaselt teatud aja tasakaalupallil, aitab see vähendada seljavalusid.
Pilates tool –Pilates tool on teine populaarne variant aktiivse istumise toolide seas. Toolil on õhuga täidetud iste, mis sarnaneb Pilates treeningpalliga. Tulemuseks on loomulikum istumisasend, parem kehahoiak, tugevamad seljalihased ja suurem kalorite kulu.
Sadultool – Sadultoolil istumine on nii-öelda ratsaasendis istumine. Sadultool motiveerib sirge seljaga istumist ning muudab keeruliseks lodeva istumise stiili. Tool parandab vereringet, vähendab pingeid nii õlgades kui seljas ning samas ennetab probleeme põlvede ja puusadega. Ratastel tooliga on mugav laua taga ühest kohast teise liikuda ja samal ajal treenida keha ja aktiveerida mõttetööd.


Väikesed muutused, suured erinevused


Ära unusta, et aktiivse istumise toole tuleks kasutada vaid üks tund kogu tööpäevast. Kui keha on harjunud uue istumisasendiga, võib istumisaega järk-järgult pikendada. On loomulik, et alguses võivad olla lihased tundlikud, sest aktiveeritakse neid lihasgruppe, mida varem istudes kasutatud ei ole.
Kasuta aktiivse istumise tooli lisandina klassikalisele kontoritoolile. Harjutage keha uue tooliga. Kui lihased on harjunud, siis saab aktiivse istumise tooli kasutada üha tihedamalt.
 

Eelpool mainitud tooted
Tasakaalutool Chester
Tasakaalutool Chester
Art.nr. 211395
  • Kaasaegne minimalistlik disain
  • Sisseehitatud võimlemispall
  • Treenib tugilihaseid ja parandab rühti
Tasakaalutaburet UP, türkiis
Tasakaalutaburet UP, türkiis
Art.nr. 234724
  • Treenib keha
  • Unikaalne disain
  • Reguleeritav kõrgus