• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
Leiunurk Projektimüük

8 nippi kooli puhkeala sisustamiseks

8 nippi kooli puhkeala sisustamiseks
Artikkel

Puhkeala on koht, kus nii õpilased kui ka õpetajad saavad õppetundide vahepeal või peale tunde omavahel suhelda ja vajadusel puhata. Seetõttu peab hea puhkeala olema sisustatud nii, et seal oleks kõigil hea olla ja võimalik tegeleda meelepärase tegevusega.

 

 1. Puhkeala peab olema mitmekülgne. Valige võimalusel ratastel mööbel, mida on hea vajadusel ruumis liigutada. Nii saab luua uued töötasapinnad või eraldada erinevaid osasi ruumist.
 2. Vali vastupidavast kangast diivanid ja tugitoolid. Oluline on, et sisustus sobiks tihedaks kasutamiseks. On suur vahe, kas mööbel on mõeldud koduseks kasutamiseks või  avalikku ruumi. Algselt tunduv hea odav investeering võib kujuneda aja jooksul hoopis kulukamaks, sest sisustus vajab tihedasti uuendamist.
 3. Loo erinevad võimalused istumiseks. Kasuta sisustuses tugitoole, pinke, kott-toole ja aktiivse istumise toole. Sellisel juhul on võimalik kõigil ruumi kasutajatel valida endale kõige paremini sobiv istumislahendus. Lisa võimalusel ka suuremad diivanid, mis aatriumis on head sisustuselemendid ning samas võimaldavad õpilastel koos mugavalt vaba aega veeta.
 4. Puhkeruumides on enamasti keskmisest kõrgemad laed ning seetõttu on oht, et ruum muutub liiga kärarikkaks. Helisummutavad seina- ja laepaneelid aitavad liigset müra summutada ja heli endasse neelata. Lisaks on hea kasutada ka seinale kinnitatavaid või riputatavaid spetsiaalseid pilte ja kujundeid, mis lisaks heli summutamisele on ka suurepärased sisekujunduselemendid.
 5. Kujunda “ruum ruumis” ehk kasuta ühe suure ruumi sisustamiseks raamaturiiuleid, vaheseinasid ja kappe, et eraldada erinevad ruumi osad teineteisest. Lihtne moodus on eraldada puhkeosa ka diivanitega, et luua hubane nurgake, kus vestelda või raamatut lehiteda. Nii saavad kõik tegeleda sellega, millega soovivad, ilma et teisi ruumis viibijaid segaks.
 6. Paljud, kes veedavad suurema osa päevast istudes, puhkepausi ajal hea meelega hoopiski seisaksid. Hea on lisada ruumi kõrge laud, mille juures saab tööd teha seistes. Soovi korral saab juurde lisada ka baaritoolid, et vajadusel ka hetkeks jalga toetada.
 7. Jaga ruum erinevateks osadeks nii, et erinevad tegevused üksteist segama ei hakkaks. Veendu, et ruumi osa, kus tegeletakse kodutööga, mis nõuab keskendumist, ei oleks vahetus läheduses näiteks lauamängude või ping-pongi lauaga.
 8. Ruumi sisustamisel ära unusta, et seda tuleb ka koristada ja korras hoida. Vali materjalid, mida on lihtne hooldada, toolid, mida saab vajadusel lauale riputada ja üksteise peale virnastada. Kokkupandavad laua ja toolid saab kergesti eemale tõsta. See muudab nii ruumi puhastamise kui ka vajadusel ümberkorraldamise märkimisväärselt lihtsamaks.


Kui tunned, et vajad toimiva puhkeala planeerimisel abi, siis võta julgesti ühendust. Arutame koos läbi, mida vaja on ning valime sobiva sisustuse.

Eelpool mainitud tooted
Diivan Roxy, 3-kohaline, punane
Diivan Roxy, 3-kohaline, punane
Art.nr. 364224
 • Selgete sirgete joontega
 • Zikzak vedrudega
 • Eemaldatav kate
Kott-tool Fatboy Junior, türkiissinine
Kott-tool Fatboy Junior, türkiissinine
Art.nr. 390644
 • Vastupidavast nailonist
 • Kergelt puhastatav
 • Siseruumidesse
Nõgus diivan Alex, kangas Medley, taevasinine
Nõgus diivan Alex, kangas Medley, taevasinine
Art.nr. 3304105
 • Kombineerige ideaalne diivan!
 • Väga vastupidav kate
 • Saadaval erinevad värvitoonid ja mudelid