Eraldatud ruumidega kontor

Eraldatud ruumidega kontor


Eraldatud ruumidega kontor on kõige levinum kontoritüüp, kus iga töötaja istub eraldi toas. Eraldatud ruumidega kontori alla kuuluvad ka ruumilahendused, kus ühes toas töötab kuni viis inimest. Võrreldes avatud kontoriga on eraldatud ruumides märkimiväärselt madalam müratase. See sobib hästi erialadele, kus töö iseloom nõuab keskendumist ja sealjuures on vaja teostada erinevaid keerukaid ülesandeid või kalkulatsioone. Sisekujundus mängib eraldatud kontori atmosfääri loomisel väga olulist rolli. Tähtis on nii laua paigutus ruumis kui ka see, kui hea on ühendus koosolekuruumi või teiste tööruumidega. Olulisel kohal on ka isikupärased pisidetailid, mis muudavad ruumi personaalseks ja meeldivaks.

Sisustage ruumisäästlikult ja praktiliselt – kuna tegemist ei ole väga suure ruumiga, siis tuleb valida mööbel, mis on praktiline, mitmekülgne ja samas ka stiilne. Tavaliste ustega kappide asemel võiks eelistada rulooustega-, või liugustega kappe, mis võtavad vähem ruumi ja mahutavad palju. Kasutada võiks ka seinapinda, lisades riiuleid ja märkmetahvleid – nii jääb rohkem vaba pinda töölaual. Laua alla saab paigutada ratastel sahtlikapi, mida saab vajadusel kasutada ka lisalauana.

Paigutage laud akna äärde ning näoga ukse poole. Loomuliku valgusega vaade aknast annab avarust ja ergutab mõttetööd. Istudes näoga ukse poole, on enesetunne mugavam, sest on ülevaade ruumi sisenevatest külalistest. Samas on ka külalistel meeldiv siseneda, kui nad näevad teid vastu naeratamas.

Suuremates eraldatud ruumidega kontoris, kus töötab koos kuni viis inimest, tuleks mõelda kuidas kõige paremini vähendada heli liikumist ruumis ning luua privaatsus. Kõige parem on kasutada vaheseinu, mis paigutatakse laua külge. Lisaks müra summutamisele annavad need piisavalt privaatsust ning on samas sobivad ka erinevate märkmete kinnitamiseks.

Kujundage meeldivad ja mugavad puhkeruumid, kus töötajad saavad teha väikese pausi ja omavahel suhelda. Paigutage printerid ja kohvimasinad puhkeruumide lähedusse. See aitab aeg-ajalt töölaua tagant tõusta ja liikuda ning töökaaslastega suhelda, kes samuti puhkeruumi juures on. Aidake kaasa töökaaslaste omvahelisele suhtlemisele, sest head mõtted sünnivad vabas arutelus.

Muutke ruum omanäoliseks ja läbi selle meeldivaks kohaks kus tööd teha. Lisage juurde perepildid, lilled või personaalsed pisidetailid, mis muudavad ruumi teie omaks. Oma tööruum peab mõjuma positiivselt ja andma energiat.