Ühe ruumi mitu nägu

Ühe ruumi mitu nägu

Kas viibite kolleegidega söögiruumis vaid lõuna- ja kohvipausil või soovite aeg-ajalt kasutada seda ka aktiivsemaks nõupidamiseks? Paari lihtsa nipiga on võimalik klassikaline söögiruum ümber kujundada terve päeva vältel kasutatavaks multifunktsionaalseks tööruumiks. Anname viis head nippi, mis aitavad Sul kujundada söögiruumi kohaks, kus on hea pidada ka koosolekuid või teha aeg-ajalt vaikselt omaette tööd.

1. Lisa tahvel
Esimene samm on muuta tavaline söögiruum interaktiivseks kohaks, kus saab läbi viia ka koosolekuid. Tahvel on iga konverentsiruumi lahutamatu osa ning sobib suurepäraselt ka söögiruumis kasutamiseks. Magnetilise pinnaga tahvlit saab kasutada ka märkmeseinana ja vajadusel kinnitada sinna teadaandeid, mis on kõigile olulised. Klaastahvleid on olemas väga erinevas värvitoonis ja lisavad ruumile juurde nii praktilisust kui ka värskust ja isikupära.

Valides ratastel tahvli, saab seda liigutada vajadusel keset ruumi või hoopiski eest ära ruumi nurka. Vajadusel saab väärt ideega tahvli ka teise tuppa veeretada ning seal sellega edasi tööd teha. Tahvlit saab kasutada suuremas ruumis laudade vahel ka ruumijagajana.

2. Loo ajutse töökoha võimalused
Kas ka sinu ettevõttes on kolleege, kes suurema osa ajast teevad tööd majast väljas ning tulevad vaid mõneks hetkeks kontorisse. Selleks, et neil oleks ka kontoriruumides hea tööd teha, on nutikas luua nii- öelda ajutised töö kohad. Söögiruum sobib selleks puhuks väga hästi. Laua peale asetatavad vaheseinad aitavad luua soovi korral privaatse tööruumi. Lauad ja toolid on ruumis juba olemas.

3. Vali mugavad toolid
Klassikaliselt valitakse söögiruumi arusaadavalt lihtsad, võimalikult kergesti puhastatavad ning virnastatavad toolid. Toolid on enamasti kitsad, et mahutada võimalikult palju inimesi ühe laua taha. Kõige olulisem on praktilisus.

Sisustades söögiruumi nii, et sellel oleks veel teisi kasutusvõimalusi, tuleks valida toolid, millel on mugav istuda ka pikemat aega. Laiema ja pehme istmega toolid oleks selleks puhuks hea valik. Kui ei ole soovi sisustada kogu söögiruum selliste toolidega, siis võib valida ühe laua, mida koosolekuteks ja töö tegemiseks kõige tõenäolisemalt soovitakse kasutada.

4. Vali riiulid, mida saab pikendada
Võib-olla on sul juba praegu söögiruumis riiulid nõude, tasside, salvrätikute, küünalde ja muu tarbeks. Ruumi kasutusala laienedes oleks hea valida riiulid, mida saab vajadusel laiendada. Soovi korral lisada riiuliplaate või pikendada lisaosaga.

Teiseks võimaluseks on valida näiteks liugustega kapid, et peita erinevad tarvikud ukse taha. Kasutada saab erineva kõrgusega kappe, et luua huvitav ruumilahendus. Vajadusel saab sama seeria riiuleid või kappe ja juurde lisada või ümber tõsta. Nii on ruum alati värske välimusega, aga samas ei muutu üldpilt liiga kirjuks.

5. Ära unusta summutada liigset müra
Kindlasti ei tohiks unustada pöörata tähelepanu sellele, et müra tase ruumis liiga kõrgeks ei läheks. Söögiruumis on vabam õhkkond kui klassikalises töö- ja koosolekuruumis, mistõttu on normaalne, et hääled on mõnevõrra valjemad. Siinjuures tulevad abiks helisummutavad seinapaneelid ja -pildid või huvitavad erikujulised elemendid, mida saab kinnitada nii lakke kui seinale. Lisaks praktilisele helisummutavale omadusele on need ka nägusad sisekujunduselemendid ja muudavad ruumi huvitavamaks.

Nende lihtsate nippidega saad muuta klassikalise söögiruumi osaks kontorist, mis täidab korraga mitut eesmärki. Eriti hea on seda lahendust kasutada juhul, kui ruumi napib. Ruum on sobilik igaks tegevuseks ja ei sea oma kujundusega tegevustele piiranguid.