Arhiveeri targalt!

Arhiveeri targalt!

Päevast-päeva suurenevad ja kiirenevad infovoolud meie ümber ning kõik muutub väga kiiresti. Kõige rohkem informatsiooni kogume oma töökohas ning seal peame ka kõige enam seda talletama. Lisaks sellele, et peame seda talletama, siis tihtilugu on tarvis ka seda kõike paberkandjal alles hoida, seetõttu tekivad sageli kaks küsimust: Kuidas dokumente targalt arhiveerida ja, et kas me tõepoolest peame niivõrd palju dokumente paberkandjal säilitama nagu me oleme seda harjunud tegema?

Katarina Hinnerson on ametilt füsioterapeut, kuid kelle kireks on organiseerimine. Tema juhtida on selline firma nagu Ordningskonsulterna.se, mis aitab ettevõtetel ja eraisikutel sorteerida ja korrastada oma dokumente ning organiseerida süsteeme.

"Eesmärk on lihtsustada oma igapäevast elu, luues mugavamaks ja funkstionaalsemaks ruumid nii kodus kui ka kontoris. Nii saame me säästa aega ja energiat", ütleb Katarina.

“Mulle on alati meeldinud olla puhas ja korralik, võib öelda, et isegi pedantne. Kõikides töökohtades, kus ma olen aastate jooksul töötanud on alates dokumendikappidest kuni suurte arhiiviriiuliteni olnud mul kõik organiseeritud, see on olnud mu kirg ning üks hetk ma mõistsin, et see on see, mida ma soovin teha- teisi ka samamoodi aidata!", sõnab Katarina.

Kuigi paljud kontorid üritavad üha enam saavutada nii öelda "paberi vaba" töökeskkonda, on hetkel kontorites kasutusel väga palju paberit, küll on aga positiivne see, et aina rohkem üritatakse sellest hoiduda ning muuta enamik elektrooniliseks.

"Kõik lihtsalt peitub selles, kuidas organiseerida dokumente, mis on vormistatud paberkandjal- kõige olulisem oleks arhiveerida dokumendid, mis on tõepoolest tähtsad ning ülejäänud salvestada ning hoida digitaalselt. Lisaks kõigele on ju digitaalselt salvestatud dokumente lihtsam otsida.”

Katarina arvates on keeruline paberkandjal dokumente otsida ning leida. Sellele kulub tohutult palju väärtuslikku aega!

"Uuringud näitavad, et me kulutame palju oma ajast otsides vajalikke dokumente. Ma lugesin ühte uuringut, kus kajastati, et me kulutame aasta peale ühe kuu, otsides asju, dokumente ja muud sellist- see on ju täielik aja raiskamine!"

Esimesed sammud kuidas oma asju organiseerida ning struktureerida.
Esiteks üritan ma jagada oma vajalikud dokumendid eraldi projektideks, seega muutub see ka ajule vastuvõtlikumaks ning loogilisemaks. Sorteerin dokumendid erinevatesse kategooriatesse – see on hea võimalus organiseerida ning arhiveerida endale vaja minevaid dokumente.

Kui mõelda ettevõtte paberite arhiveerimise peale, siis tuleks kindlasti mõelda, kus neid ladustada. Hea võimalus on näiteks soetada arhiiviriiulid.

"On oluline arvestada riiulite kandejõuga, lisaks sellele kui arhiveerite oma dokumente A4 kaustades, siis on oluline arvestada ka kausta mõõtmete ning kaaluga. Kindlasti tuleb ka tähelepanelikult pöörata tähelepanu riiulite sügavusele", sõnab Anna Stenström, AJ Produkter müügikonsultant. Meie tootevalikus on rohkelt valikut just arhiividesse, me saame teid kindlasti aidata!", ütleb Anna.

3 arhiveerimis nõuannet:

  • Loo lihtne ja loogiline ülesehitus, et kõik töökaaslased mõistaksid seda üheselt ning, et kõigil oleks ligipääs arhiivi.
  • Kui võimalik soetage endale arhiiviriiulid ja muudate arhiivi enda jaoks kohe palju loogilisemaks (abiks on ka erinevad kaustad, kastid, karbid jms.)
  • Küsige endalt, kas neid dokumente, mida arhiveerite on tõepoolest tarvis paberkandjal sälitida või äkki on võimalik neid digitaalsel kujul salvestada?