8 nippi kooli puhkeala sisustamiseks

8 nippi kooli puhkeala sisustamiseks

Puhkeala on koht, kus nii õpilased kui ka õpetajad saavad õppetundide vahepeal või peale tunde omavahel suhelda ja vajadusel puhata. Seetõttu peab hea puhkeala olema sisustatud nii, et seal oleks kõigil hea olla ja võimalik tegeleda meelepärase tegevusega.

  1. Puhkeala peab olema mitmekülgne. Valige võimalusel ratastel mööbel, mida on hea vajadusel ruumis liigutada. Nii saab luua uued töötasapinnad või eraldada erinevaid osasi ruumist.
  2. Vali vastupidavast kangast diivanid ja tugitoolid. Oluline on, et sisustus sobiks tihedaks kasutamiseks. On suur vahe, kas mööbel on mõeldud koduseks kasutamiseks või  avalikku ruumi. Algselt tunduv hea odav investeering võib kujuneda aja jooksul hoopis kulukamaks, sest sisustus vajab tihedasti uuendamist.
  3. Loo erinevad võimalused istumiseks. Kasuta sisustuses tugitoole, pinke, kott-toole ja aktiivse istumise toole. Sellisel juhul on võimalik kõigil ruumi kasutajatel valida endale kõige paremini sobiv istumislahendus. Lisa võimalusel ka suuremad diivanid, mis aatriumis on head sisustuselemendid ning samas võimaldavad õpilastel koos mugavalt vaba aega veeta.
  4. Puhkeruumides on enamasti keskmisest kõrgemad laed ning seetõttu on oht, et ruum muutub liiga kärarikkaks. Helisummutavad seina- ja laepaneelid aitavad liigset müra summutada ja heli endasse neelata. Lisaks on hea kasutada ka seinale kinnitatavaid või riputatavaid spetsiaalseid pilte ja kujundeid, mis lisaks heli summutamisele on ka suurepärased sisekujunduselemendid.
  5. Kujunda “ruum ruumis” ehk kasuta ühe suure ruumi sisustamiseks raamaturiiuleid, vaheseinasid ja kappe, et eraldada erinevad ruumi osad teineteisest. Lihtne moodus on eraldada puhkeosa ka diivanitega, et luua hubane nurgake, kus vestelda või raamatut lehiteda. Nii saavad kõik tegeleda sellega, millega soovivad, ilma et teisi ruumis viibijaid segaks.
  6. Paljud, kes veedavad suurema osa päevast istudes, puhkepausi ajal hea meelega hoopiski seisaksid. Hea on lisada ruumi kõrge laud, mille juures saab tööd teha seistes. Soovi korral saab juurde lisada ka baaritoolid, et vajadusel ka hetkeks jalga toetada.
  7. Jaga ruum erinevateks osadeks nii, et erinevad tegevused üksteist segama ei hakkaks. Veendu, et ruumi osa, kus tegeletakse kodutööga, mis nõuab keskendumist, ei oleks vahetus läheduses näiteks lauamängude või ping-pongi lauaga.
  8. Ruumi sisustamisel ära unusta, et seda tuleb ka koristada ja korras hoida. Vali materjalid, mida on lihtne hooldada, toolid, mida saab vajadusel lauale riputada ja üksteise peale virnastada. Kokkupandavad laua ja toolid saab kergesti eemale tõsta. See muudab nii ruumi puhastamise kui ka vajadusel ümberkorraldamise märkimisväärselt lihtsamaks.

Kui tunned, et vajad toimiva puhkeala planeerimisel abi, siis võta julgesti ühendust. Arutame koos läbi, mida vaja on ning valime sobiva sisustuse.

Värskeimad artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.