Venitusharjutused

Venitusharjutused

Teekond tervema keha ja parema enesetundeni ei vaja suurt pingutust. Siiski unustame sageli väikesed sammud, mida on vaja tervisliku elustiili hoidmiseks. Näiteks venitusharjutused enne ja pärast tööaega. Sõltumata sellest, kas teete füüsilist tööd või veedate päeva kontorilaua taga, on oluline tagada oma kehale piisavalt liikumist. Treeningud ei ole mõeldud vaid vähese füüsilise aktiivsuse kompenseerimiseks. Õige ettevalmistus aitab kehal taluda suuri koormusi. Seetõttu tuleks kaasata oma töörutiini mõned harjutused. Võtke kolleegid kampa, sest edu peitub ühistes eesmärkides!

Vältige terviseprobleeme
Aktiivsetel pausidel on oluline osa tööpäevast, sõltumata sellest, et puhkenurga diivan võib mõjuda kutsuvamalt. Töö, mis hõlmab raskete esemete tõstmist või rohket seismist ja kõndimist, võib põhjustada väsimust jalgades ning valu seljas. Ka pikad päevad kontorilaua taga istumist koormavad keha. Kohv ja kiired uinakud võivad näida tõhusa lahendusena, kuid üldiselt mõjuvad need vaid ajutise turgutusena. Venitusharjutuste tegemine aitab säilitada parema vereringe ja lõdvestab lihaseid. Lisaks sellele, et väldite püsivate terviseprobleemide teket, saate liikumisest ka hea energiasüsti ning parema meeleolu.

Toetage üksteist
Looge koos kolleegidega plaan venitusharjutuste sooritamiseks ning muutke see lõbusaks ühistegevuseks. Kutsuge kõik vabatahlikud endaga ühinema. Meeskonnas tegutsemine parandab töösuhteid ja tõstab ühtekuuluvustunnet. Pidage meeles, et koos saavutate rohkem!

Ühine puhkepaus koos venitusharjutustega

Valige harjutused, mis sobivad just teie kollektiivile. Sooritage harjutusi vastavalt sellele, millised lihased või liigesed kõige enam koormust saavad. Leidke uusi harjutusi ja hoidke treening põnevana!

Õlad
1. Seiske jalad õlgade laiuselt harkis, oluline on seista stabiilselt ning sirge seljaga.
2. Tõstke käed õlgade kõrgusel enda ette, peopesad suunaga üksteise poole.
3. Viige käed aeglaselt külgedele, hoides neid endiselt õlgade kõrgusel. Peaksite tundma, et abaluud suruvad kokku. Vältige pinget, püüdke olla lõdvestunud.
4. Tooge käed aeglaselt enda ette tagasi, lõdvestage selg ja käed.
5. Korrake harjutust.
6. Proovige mõlemas suunas põhjalikult venitada.

Selg
1. Seiske sirgelt, jalad õlgade laiuselt harkis.
2. Sirutage käed üle pea.
3. Seejärel painutage ülakeha külgsuunal. Esmalt painutage ülakeha paremale küljele. Puusad liiguvad kergelt vasakule välja ning parem põlv kõverdub. Nüüd painutage ülakeha vasakule küljele. Puusad liiguvad kergelt paremale välja ning vasak põlv kõverdub.
4. Korrake harjutust.

Puusad
1. Seistke sirgelt, jalad koos. Tehke vasaku jalaga väljaaste taha ja vajuge alla. Ärge puudutage põlvega põrandat.
2. Hoidke paremat jalga põlvest 90 kraadise nurga all. Pingutage lihased ja hoidke asendit 5-10 sügava hingetõmbe vältel.
3. Korrake harjutust teise jalaga.

Reied
1. Alustage harjutust põlvili asendist. Tõstke üks jalg enda ette nii, et reie ja sääre vahele moodustuks 90 kraadine nurk.
2. Painutage ülakeha ja võtke kinni tagumisest jalast. Tõmmake jalga kergelt enda poole.
3. Viige raskus esimesele jalale seni, kuni tunnete kerget venitust lihastes. Kui te ei tunne erinevust, siis nõjatuge veidi ettepoole.
4. Hoitke asendit 5-10 sügava hingetõmbe vältel.
5. Korrake harjutust teise jalaga.

Ärge kartke katsetada ja leida uusi huvitavaid harjutusi, mida üheskoos proovida!