• Kiire tarne
 • 14-päevane tagastusõigus
 • Garantii 3 aastat
0
Liigu ostukorvi
Ilma km-ta (Muuda)
Summa
Hind/tk
Kogus
Toode
Ostukäru on tühi
Hind KM-ta
0.-€
Vormista tellimus
Muuda
LEIUNURK Projektimüük

Tule rattaga tööle – hea nii keskkonnale kui tervisele

Tule rattaga tööle – hea nii keskkonnale kui tervisele
Artikkel

Viimastel aastatel on jalgratas igapäevase liiklusvahendina üha populaarsemaks muutnud. Auto asemel jalgratta eelistamine ei ole kasulik mitte ainult keskkonnale, vaid parandab ka tervist ja füüsilist vormi. Kuidas saaks tööandja omalt poolt motiveerida töötajaid kasutama liikumiseks ka jalgratast?


Maailma Tervishoiu Organisatsioon soovitab tegeleda kehalise aktiivsusega päevas vähemalt 30 minutit. Paljude jaoks meist on keeruline leida töö, pere ja laste kõrvalt aega ka trennile. Rattaga tööle ja tagasi sõit on lihtne viis, kuidas ühendada meeldiv kasulikuga.
Rattaga tööle sõitmine võib parandada füüsilist vormi kuni 7 %, olenevalt töökoha kaugusest kodust. Sõites rahulikus tempos, kulutame me ca 400 kalorit tunnis. Jalgrattasõit parandab kopsumahtu ja kiirendab ainevahetust ning vähendab südamehaiguste riski.


Kasulik Sinu tervisele – hea keskkonnale


Valides auto asemel ratta, kanname samal ajal hoolt nii oma tervise kui ka keskkonna eest. Eriti saastavad keskkonda sõidud, mis on lühikesed ja toimuvad tipptunni ajal. Mootori käivitamine, soojenemine ja seisvalt töötamine saastavad märkimisväärselt õhku. Läbides lühikesi vahemaid rattaga, on teie tegevusel suurem positiivne mõju, kui võite arvata.
Kui töökoht asub liiga kaugel, et sõita terve tee rattaga, siis saab kasutada osa distantsi läbimiseks näiteks rongi või bussi.


Muuda rattaga tööl käimine lihtsaks ja enesestmõistetavaks


Kuidas saaks tööandja omalt poolt kaasa aidata sellele, et rattaga tööl käimine oleks lihtne ja meeldiv tegevus? Esimeseks sammuks on kindlasti rattahoidjate paigaldamine maja ette või sisehoovi. Vali just enda ettevõttele parim variant – seinale- või pinnasele kinnitatav rattaraam või hoopiski rataste varjualune, kus rattad on kaitstud vihma ja tuule eest. 
Võimaluse korral tuleks kindlasti arvestada sellega, et töötajatel oleks võimalik pesta ning riideid vahetada. Pesemisvõimalustega riietusruum annab töötajatel võimaluse end pärast aktiivset rattasõitu tööpäevaks valmis seada. Mõned ettevõtted pakuvad töötajatele võimalust rentida jalgrattaid – hea viis, kuidas toetada aktiivset eluviisi, teha head keskkonnale ning samas muuta töötajad õnnelikumaks ja produktiivsemaks!

Eelpool mainitud tooted
Rattahoidja, 1320 x 330 x 250 mm
Rattahoidja, 1320 x 330 x 250 mm
Art.nr. 20241
 • Kasutatav mõlemast küljest
 • Fikseeritav pinna külge
 • Galvaniseeritud
Rattahoidja 3-le rattale
Rattahoidja 3-le rattale
Art.nr. 20253
 • Mahutab 3 jalgratast
 • Ruumisäästlik lahendus
 • Seinale kinnitatav
Jalgrataste katusealune 5-le rattale
Jalgrataste katusealune 5-le rattale
Art.nr. 20258
 • Mahutab viis ratast
 • Galvaniseeritud metall
 • Laineline katus

Märksõnad: