Tõuse tööl püsti!

Tõuse tööl püsti!

Kas kasutad oma reguleeritava kõrgusega lauda, et teha tööd päeva jooksul nii seistes, kui istudes? Kui jah, siis oled väga tubli! Valides töö tegemiseks aeg-ajalt seisva asendi, aktiveerime erinevaid lihasgruppe, paraneb kehahoiak ja vereringlus organismis, mis mõjub aktiveerivalt ka ajutegevusele. Seistes püsti, saab samal ajal teha ka väikeseid harjutusi – võta tööl seismisest maksimum!

Harjutus 1: Seisa ühel jalal
Kui seisad reguleeritava kõrgusega laua taga püsti, siis saad samal ajal harjutada ka tasakaalu, seistes mõnda aega ühel ajal. Tõsta jalg üles ja kõrveda kergelt, soovi korral toeta teise jala põlveõndlasse. Proovi aeg-ajalt näiteks telefonikõnedele või e-kirjadele vastates seista ühel jalal, vahetades mõne aja möödudes jalga. Nii treenid tasakaalu, erinevaid lihaseid ja pea muutub erksamaks ning mõte liigub paremini.

Harjutus 2: Seisa kikivarvul
Teine lihtne harjutus on seista aeg-ajal kikivarvul. See kiirendab vereringet ja treenib kergelt erinevaid lihaseid. Toe saamiseks võid lauast kinni hoida. Kui tasakaal on paigas, proovi 5 sekundit järjest teha tööd kikivarvul, seejärel lasku aeglaselt tallale tagasi. Korda harjutust 10 kuni 20 korda järjest.

Harjutus 3: Viibuta jalga
Kas puusad muutuvad aeg-ajal kangeks? Nii võib juhtuda, kui istud pikka aega ühes asendis -viibuta jalga edasi-tagasi, see liigutus aitab puusa taas liikuma saada. Viibuta ühte jalga järjest 10 kuni 20 korda edasi-tagasi, seejärel vaheta jalga ja korda harjutust. Aktiveerides oma keha, aktiveerite ka aju ja mõttetööd.

Kuidas seista laua taga õiges andis

  • Seistes jaotage keharaskus võrdselt mõlemale jalale. Kujutage ette, et keegi tõmbab niidist teie keha ülespoole teavasse ja hoiaks on sirge.
  • Käevarred peaksid toetuma laua peale nii, et õlad oleks vabas asendis. Kael on sirge ja ei vaju õlgade vahele.
  • Klaviatuur ja hiir peavad olema keha lähedal, nii on tööasend ergonoomilisem ja nii ei teki kaelale ning randmetele liigset pinget.